Skip to content

Jakie są style i formaty tabel w programie Word i jak dostosować tabelę?

11 de styczeń de 2022

Używając Worda, domyślnie wylądujemy na pionowym arkuszu, który wszyscy znamy, idealnym do pisania dokumentów z akapitami narracyjnymi… Ale czy to jedyne, co możemy stworzyć w tym programie? Absolutnie nie! Mogą robić wszelkiego rodzaju stołyOrganizatory, tabele i kalendarze z komórkami, które można konfigurować do rodzaju informacji, które chcesz przechwycić.

Korzystając z tego narzędzia, łatwiej będzie utrzymać wynik i użyć technik wizualnych niezbędnych do każdej okazji: Rozdzielanie danych według grup, kolorów lub dat. Można to osiągnąć tylko za pomocą tabel; powód, dla którego podzielimy się wszystkim, co musisz wiedzieć, aby zacząć organizować swoje teksty i korzystać ze wszystkich ofert w programie Word.

Jakie są tabele w programie Word? Do czego są używane?

To jest opcja znajduje się w sekcji „Wstaw”, który służy do reprezentowania i organizowania danych lub informacji, które mają ze sobą jakiś związek; których nie można wyrazić w tekstach argumentacyjnych, ale raczej w formie grup, które są podzielone na inne tematy.

Przykładem wyjaśniającym, do czego służą tabele, są: tabele porównawcze: O wiele bardziej praktyczne jest przedstawienie tematów, które wyjaśniają wspólne punkty; gdzie argumenty, w których się pokrywają lub są przeciwne, można umieścić w każdym polu. Wykorzystywana jest nawet gra kolorów, która ułatwia powiązanie pomysłu z elementem wizualnym, który pomaga go zapamiętać.

Jakie są style i formaty tabel programu Word?

Zasadniczo style stołów są wstępnie zaprojektowane formularze, które oferuje Word, zgodnie z informacją, którą zamierzają zaadresować; ułatwienie czytania i przyspieszenie tworzenia tabeli przez producenta. Tak więc i pomimo tego, że ogólnie mają ten sam cel; Każdy styl proponuje inny typ tabeli, który zmienia się zarówno w swojej strukturze, jak i w obramowaniach, komórkach i konturach kolumn.

Style Znajdują się one w sekcji „Projekt”; które po kliknięciu zobaczysz kilka wariantów i jeden o nazwie „Style tabeli”. Jeśli Twoja wersja programu Word nie ułatwia Ci tego zadania, przejdź do ikony żarówki z napisem „Co chcesz zrobić?” i wpisz w wyszukiwarce nazwę opcji; Tam się pojawi, a po naciśnięciu zobaczysz wszystkie dostępne pola.

Są one podzielone na kilka grup: Surowe tabele, tabele siatki i tabele list; wszystkie różne i z podziałami w różnych komórkach, dzięki czemu możesz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego przypadku. Musisz tylko przetestować i obserwować, który ze stylów najlepiej pasuje do Twojego ostatecznego celu.

mężczyzna używający komputera

Jak dostosować tabelę w programie Word?

Zmodyfikuj styl tabeli

W zakładce „Projekt”, tuż obok stylów, znajduje się pole, które na dole wskazuje „Opcje stylu tabeli”, znajdziesz tam szereg alternatyw, które pozwalają dostosować rzędy; wybierz kolumny; i dostosuj je zgodnie z tym, czego szukasz. Jeśli nie możesz znaleźć opcji, wróć do sekcji „Co chcesz zrobić?” i piszesz stare imię; Tam pozycja zostanie podzielona i klikając na wyszukiwanie będziesz mógł uzyskać do niej dostęp.

Utwórz tabelę niestandardową

Jeśli z drugiej strony potrzebujesz założyć osobisty stół od podstaw, odrzucimy skonfigurowane projekty i przejdziemy do sekcji „Wstaw”. Tam zobaczysz sekcję „Tabela” i małą strzałkę tuż pod nazwą; które musisz nacisnąć, aby wyświetlić opcje, do których będziesz mieć dostęp.

Wybierz natychmiast w pozycji „Wstaw tabelę”, a otrzymasz automatyczną możliwość decydowania o ilości wiersze, kolumny, szerokość i inne ważne szczegóły. Teraz, jeśli chcesz wykorzystać całą swoją kreatywność i samodzielnie zdecydować o formacie; Zamiast opcji wstawiania tabeli wybierz „Narysuj tabelę”: Możesz stworzyć rozmiar każdej tabeli za pomocą myszy i zrobić to w swoim stylu.