Skip to content

Jak grupować lub rozgrupowywać obiekty, kształty, obrazy i tekst w dokumencie programu Word

11 de czerwiec de 2023

Jednym z najbardziej użytecznych i praktycznych narzędzi programu Microsoft Word jest to, które nam na to pozwala umożliwia grupowanie i rozgrupowywanie wszelkiego rodzaju elementy. W ten sposób, jeśli pracujesz nad projektem i chcesz połączyć grupę zdjęć, pól tekstowych, kształtów, a nawet tekstów na obrazie lub zdjęciu w jeden, możesz to zrobić, aby manipulować całym wybranym ustawić w jednym adresie.

Podobnie, możesz także zapisać wszystkie elementy tak, jakby to był tylko jeden, aby później je wykonać inne rodzaje oprogramowania biurowego. Z drugiej strony, jeśli zmienisz zdanie, istnieje również opcja rozgrupowania, dzięki czemu możesz wrócić, aby samodzielnie manipulować każdym elementem lub go zmodyfikować.

Z tych wszystkich powodów przygotowaliśmy ten prosty samouczek, w którym nauczysz się grupować i rozgrupowywać obiekty, kształty lub obrazy w bardzo szybki i wydajny sposób, w dowolnej wersji programu Word iw ciągu zaledwie kilku minut.

Instrukcje dotyczące grupowania różnych elementów w programie Word

Pierwszą rzeczą, o której musimy wspomnieć, jest to, że tę procedurę można wykonać bez problemu w wszystkie wersje programu Word, Zalecamy jednak zainstalowanie nowego pakietu Office 2013, który zawiera lepsze innowacje we wszystkich funkcjach i narzędziach.

Biorąc to pod uwagę, musisz otworzyć nowy dokument w programie i umieścić wszystkie elementy, które chcesz indywidualnie, jeśli chcesz dodać obrazy, możesz uzyskać dostęp do opcji Wstaw znajduje się w górnej części panelu narzędzi. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz pogrupować kształty, będziesz musiał je najpierw narysować z tej samej opcji Wstaw kształty.

Drugą rzeczą, którą musisz zrobić, to umieścić wszystkie obrazy tego samego rozmiaru lub kształty, które chcesz zgrupować, aby wszystko wyglądać na dużo bardziej zorganizowanego a procedura jest łatwiejsza do przeprowadzenia.

Następnie wybierzesz wszystkie znajdujące się tam obiekty i klikniesz opcję z napisem Formatuj, aby przejść wybierz opcję Grupa, Kiedy pojawi się menu rozwijane, musisz ponownie nacisnąć przycisk grupy.

To jest cała procedura, po zakończeniu wszystkie twoje elementy zostaną odpowiednio zgrupowane i zostaną połączone w jeden plik, które możesz wyeksportować lub zapisać w wybranym formacie. Należy zauważyć, że elementy, które mają format Zgodnie z tekstem, nie mogą być grupowane, dlatego należy zmienić opcje na inne, które są dostępne.

Jak grupować obiekty, kształty i obrazy z internetowej wersji programu Word

Jeśli nadal nie znasz internetowej wersji programu Word, zapraszamy do szybkiego wypróbowania, ponieważ tutaj możesz tworzyć wszelkiego rodzaju dokumenty i zapisywać je przez Internet, co przekłada się na większą pojemność dla Twoich plików.

instrukcje rozgrupowania obrazów i kształtów w programie Word

Kiedy masz wszystko ułożone na stronie, musisz wszystko zaznaczyć i zrobić kliknij prawym przyciskiem myszy obiekty, pola tekstowe, kształty lub obrazy i kliknij tam, gdzie jest napisane Grupa, ponieważ w tej wersji online wszystko jest obsługiwane w trybie języka angielskiego, ale wiedza o tym, jak wykonać procedurę, znacznie ułatwi ci wszystko.

Jak edytować i rozgrupowywać wcześniej zaznaczone obiekty

Aby indywidualnie edytować element, musisz kliknąć go dwukrotnie, aby go przesunąć lub zmienić jego kształt i rozmiar, wszystko bez trzeba rozgrupować cały zestaw. Musisz tylko upewnić się, że na obiekcie pojawi się małe pole wyboru, aby móc go bez problemu modyfikować.

Z drugiej strony, jeśli chcesz rozgrupować obiekty, musisz kliknąć wybrane obrazy prawym przyciskiem myszy i wybrać Grupuj, a następnie, gdy pojawią się obrazy nowe opcje, które zamierzasz umieścić Rozgrupuj. W ten prosty sposób Twoje elementy ponownie zostaną zindywidualizowane, abyś mógł je modyfikować według własnych upodobań.

Należy wspomnieć, że aby grupować i rozgrupowywać obiekty, obrazy, kształty lub pola tekstowe, musisz to zrobić wybierz co najmniej dwie pozycje aby to zrobić, ponieważ program nie bierze pod uwagę poszczególnych wyborów, aby przejść do tworzenia ich kombinacji.

dołącz do naszego kanału telegram