Skip to content

Jak zrobić, dodać i edytować zrzut ekranu w programie Word — łatwy samouczek

30 de kwiecień de 2023

Pod względem uniwersalności i prawidłowego działania program Word zaliczany jest do jednych z najlepszych na świecie. Wynika to z faktu, że umożliwia tworzenie nie tylko tekstów, ale jest również przydatny do wstawiania tabel lub obrazów w dokumentach, co sprawia, że Twoje narzędzia są tak kompletne w środowisku komputerowym.

Z tych wszystkich powodów tysiące nauczycieli jest stałymi użytkownikami tego wspaniałego programu i Używają ich codziennie do nauczania swoich klas. Tak więc, wyjaśniając określony temat, konieczne jest użycie treści wyjaśniających, które można przeprowadzić za pomocą zrzutów ekranu.

W ten sposób możliwe jest pokazanie za pomocą obrazów opisu a pewne zadanie bardziej szczegółowo. Dlatego też nauczyciele opowiadają się za korzystaniem z tego typu narzędzi, ponieważ program umożliwia również tworzenie ocen, komentarzy i podziałów stron, dzięki czemu na edytowanym zdjęciu jest więcej szczegółów, które można bez problemu usunąć w przypadku Czy to jest to konieczne.

Prosty sposób tworzenia i edytowania zrzutów ekranu w programie Word

Aby utworzyć zrzut ekranu w programie Word, musisz otworzyć dokument w gdzie chcesz dodać przechwytywanie. Następnie musisz przejść do paska narzędzi programu i poszukać zakładki Wstaw, która znajduje się tuż obok pliku.

W ten sposób docenisz grupę Ilustracje i klikniesz tam, a następnie wybierzesz opcję Przechwyć. Następnie zostanie wyświetlone okno zawierające wszystkie otwarte okna na komputerze. Jeśli chcesz obraz całego okna, musisz wybrać obraz, który pojawia się w wersji miniatury. Natomiast jeśli potrzebujesz tylko dodać część pierwszego okna, będziesz musiał kliknąć Wycinanie ekranu.

Aby utworzyć nowy obraz, musisz przytrzymać lewy przycisk myszy i przeciągać obraz, aż go znajdziesz konkretna część, którą chcesz ujawnić w dokumencie. W przypadku chęci edytowania swojej pracy konieczne jest przejście do zakładki z napisem Narzędzia obrazu, a następnie w opcji Format, aby móc ją bez problemu modyfikować.

Jak wstawić zrzut ekranu do dokumentu programu Word?

Jeśli chcesz wstawić zrzut ekranu bezpośrednio do programu, możesz to zrobić tak, jakby To był konwencjonalny obraz. Ale do tego będziesz musiał użyć klawiatury i dodatkowego programu, takiego jak Paint, w którym możesz również rozmyć lub pikselować sam obraz na wypadek, gdyby pojawiły się informacje, które nie są istotne i których nie chcesz pokazywać innym. .

jak robić zrzuty ekranu za pomocą klawiatury komputera

Teraz, aby przeprowadzić cały proces, musisz zlokalizować okno, które chcesz przechwycić i naciśnij klawisz Print Screen aby następnie uzyskać dostęp do programu Paint; Jeśli twoja klawiatura nie ma tej alternatywy, możesz znaleźć skrót do drukowania ekranu.

Następnie wrócisz do programu Paint i tutaj wkleisz obraz, naciskając skrót klawiaturowy Ctrl + V iw ten sposób będziesz już mieć przechwytywanie w programie. Zrób to, możesz przejdź do modyfikacji i edycji obrazu jak chcesz ze wszystkimi narzędziami, które posiada Paint.

Następnie zamierzasz zapisać już zmodyfikowany obraz na komputerze i ponownie wprowadzić dokument Word. Aby dodać obraz do dokumentu, musisz użyć opcji Wstaw, a następnie kliknij opcję Obrazy aby otworzyć folder plików i wybrać zdjęcie zapisane przez Paint.

Klikając akceptuj, obraz pojawi się w dokumencie i masz taką możliwość edytować jego wielkość i proporcje, a także nadaj mu żądaną lokalizację w arkuszu. Należy zauważyć, że jeśli potrzebujesz przechwytywania wyższej jakości, możesz odwołać się do aplikacji takich jak Lightshot, PicPick lub WinSnap, które są całkowicie fantastyczne.

dołącz do naszego kanału telegram