Skip to content

Jak łatwo zrobić miesięczny lub roczny kalendarz za pomocą kreatora w programie Word

19 de marzec de 2023

Word jest najpopularniejszym programem w Pakiet biurowy Microsoftu. Dlatego tak dużą wagę przywiązuje się do pobierania, instalowania i używania Worda na platformie Windows. Chociaż program jest szeroko stosowany do tworzenia wielu dokumentów tekstowych, ma inne dodatkowe funkcje, które często nie są używane.

Powiemy Ci, jak stworzyć kalendarz za pomocą tego programu i wykorzystać go do lepszej kontroli i zarządzania codziennymi czynnościami.

Dzięki pobraniu i aktywacji Microsoft Word, które z pewnością w pewnym momencie zrobiłeś na swoim komputerze, możesz robić kalendarze w łatwy i zautomatyzowany sposób, za każdym razem zmieniając tylko niektóre określone parametry.

Dzięki funkcji tworzenia kalendarzy można mieć zawsze pod ręką kalendarze, które można wydrukować w kilka minut. uczymy cię jak zrobić kalendarz i wydrukować go bezpośrednio z Worda. Samouczek działa na dowolnej wersji programu Word od 2003 do 2010.

Jak zrobić kalendarze w programie Word

Pierwszym krokiem jest, gdy program Word jest otwarty, uzyskaj dostęp do Menu Plik i wybierz miejsce, w którym jest napisane „Nowy”. W oknie wyboru „nowy dokument” możemy odszukać sekcję „szablony” i tam wybrać kategorię Kalendarze. Stąd możemy uzyskać dostęp do funkcji tworzenia kalendarzy w programie Word.

Proces jest dość intuicyjny, co jest doceniane, ponieważ sprawia, że ​​tworzenie kalendarzy jest bardzo proste. Spośród różnych szablonów dostępnych do tworzenia kalendarzy wystarczy wybrać ten, który najbardziej nam się podoba i wybrać go.

Możesz nie widzieć funkcji Kreatora kalendarza. W takim przypadku mogłeś go nie zainstalować podczas instalacji pakietu biurowego pobierz potrzebnego kreatora z Internetu.

Po wejściu do kreatora kalendarza wybierz szablon, który najbardziej Ci odpowiada i przejdź do dostosowywania parametrów. Reszta proces jest niezwykle prosty.

Dzięki Kreator Word tworzący kalendarze Wymaga jedynie wybrania konkretnego szablonu i rozpoczęcia dostosowywania naszych danych. Wypełnij pola codziennymi zadaniami i czynnościami, a następnie możesz wydrukować swój kalendarz i mieć go natychmiast pod ręką, aby w razie potrzeby wprowadzić zmiany.

Pobierz szablony do tworzenia kalendarzy Word

szablony do robienia kalendarzy w wordzie

inny z zalety programu Word przy tworzeniu kalendarzy polega na tym, że możemy wybrać wiele szablonów, ale nawet jeśli nam się nie podobają, można dodać więcej.

Możesz przeszukiwać Internet, aby pobrać nowe szablony. Podczas tworzenia kalendarzy istnieją strony internetowe przeznaczone do bezpłatnego pobierania wielu dodatkowych szablonów.

W miejscu kalendarz internetowy, Na przykład znajdziesz szeroki wybór kalendarze na zamówienie. Są to specjalne kalendarze, które użytkownicy przesyłają, aby udostępniać je innym, zwiększając w ten sposób różnorodność szablonów dostępnych w programie Word.

The zaletą korzystania z szablonów polega na tym, że ponieważ są one już wstępnie zaprojektowane, nie trzeba zaczynać od zera. I są bardzo praktyczne, biorąc pod uwagę, że można znaleźć formularze różnych typów: między innymi roczne, miesięczne, tygodniowe.

Selekcja niestandardowego szablonu, Będzie to zależeć od gustu każdej osoby. Jedni szukają modelek ze zdjęciami, inni są zainteresowani uzupełnieniem braków, jeszcze inni szukają projektów biurowych; m.in.

Kreator Word oferuje możliwość wstawiać lub usuwać elementy szablonu. Tymi elementami mogą być między innymi obrazy, notatki, obrazy, kolory, kształty.

Inny korzyść z tworzenia kalendarzy w programie Word, jest to, że można je stosować w różnych sytuacjach, nawet przez kilka lat. Zmieniając układ dni i numer roku można wygenerować zupełnie nowy kalendarz, który można wykorzystać ponownie.

Wreszcie, osiągając pożądane rezultaty i będąc zadowolonym, możemy zapisz dokument z nazwą osobistych preferencji. Umożliwienie jego późniejszej edycji lub wydrukowania, przy czym dokument jest dostępny w dowolnym momencie i można z niego korzystać dowolną ilość razy.

Jak widzimy tworzenie kalendarzy jest niezwykle proste dzięki asystentowi Microsoft Wordnajbardziej znany pakiet biurowy dla tworzenie dokumentów tekstowychktóra zawiera również ważne dodatkowe narzędzia, które warto poznać.

Można wywnioskować, że dzięki wydajności tego narzędzia powstały najlepsze aplikacje do kalendarzy i kalendarzy na telefony komórkowe. W taki sposób, że możemy dostęp do podobnych funkcji, zarówno w komputery jak w przenośny i mobilny.

Kreator tworzenia kalendarzy jest bardzo przydatny, ale nie wszyscy użytkownicy programu Word z niego korzystają. Jeśli nie znasz kreatora, teraz możesz tworzyć własne szablony kalendarzy, korzystając z szybkiej i łatwej procedury.

dołącz do naszego kanału telegram