Skip to content

Jak zsynchronizować Kalendarz Google na moim iPhonie — nie przegap spotkania

25 de styczeń de 2022

Istoty ludzkie żyją w bardzo gorączkowym czasie, w którym mamy wiele ról do spełnienia. Te obowiązki wymagają od nas uczestniczenia w określonych spotkaniach lub spotkaniach. W innych przypadkach musimy pamiętać o jakimś zadaniu, które mamy do wykonania. Jednym ze sposobów na pogrupowanie tych kolczyków jest zarejestrowanie ich w Kalendarzu Google, jeśli chcesz wiesz, jak zsynchronizować go z iPhonem, możesz przeczytać do końca.

Co należy zrobić, aby zsynchronizować kalendarz Google z kalendarzem mojego iPhone’a?

Wcześniej ważne osoby miały osobę, która była odpowiedzialna za zarządzanie wszystkimi ich zobowiązaniami poprzez agendę, dzięki czemu nikogo nie zawodziła. Dziś te miejsca pracy nadal istnieją. Chociaż program niekoniecznie jest obsługiwany fizycznie, ale wirtualnie.

Nawet jeśli nie jesteś wielkim biznesmenem ani uznanym artystą, też jesteś masz zobowiązania do wypełnienia i zapamiętania pewnych ważnych dni i godzin, w tym celu możesz korzystać z funkcji oferowanej przez Googlee kiedy otworzysz u nich konto. To jest Kalendarz Google, w którym można zaplanować przypomnienie, zadanie, wydarzenie lub cel.

Za pomocą Kalendarza Google możesz importować dane z kalendarza na konto programu Outlook, co oznacza, że ​​nie musisz ponownie wprowadzać wszystkich swoich terminów. Raczej z pomocą wirtualnego asystenta możeszumieść wszystkie informacje w pliku i zabierz go na konto e-mail, aby śledzić zaplanowane spotkania.

Kalendarza Google można używać na komputerze, tak jak na zwykłym telefonie. Wystarczy wykonać kilka kroków, a komputer powiadomi Cię o czymś, co musisz zrobić.

W przypadku par lub współpracowników, którzy muszą prowadzić działania dla wspólnego dobra, to narzędzie może być bardzo korzystne. Muszą tylko udostępnić swój kalendarz i obaj będą mieli zaplanowane spotkania w tym samym czasiewięc nikt nie będzie miał wymówek, by tęsknić.

z kalendarzami

Jeśli chcesz zsynchronizować swój kalendarz Google z kalendarzem iPhone’a, możesz to zrobić na dwa sposoby. Jednym z nich jest korzystanie z Kalendarzy, w tym celu należy otworzyć aplikację Kalendarz Google i poszukać menu w górnym rogu. Tam znajdziesz sekcję konfiguracji i musisz sprawdź, czy pojawia się nazwa kalendarza.

Jeśli kalendarz nie pojawia się na liście, musisz kliknąć pokaż więcej, aby sprawdzić, czy opcja Synchronizuj jest niebieska, co oznacza, że ​​jest aktywna. Sprawdzając status ich aktywności, możesz przejść do zakończenia synchronizacji.

Z menu ustawień

Innym sposobem synchronizacji Kalendarza Google są ustawienia iPhone’a. W tym celu musisz wcześniej skonfigurować konto Google z telefonem. Po wykonaniu tej czynności możesz przejść do połączenia funkcji z telefonem komórkowym.

kalendarz google na iPhonie

Aby rozpocząć musisz przejść do ustawień telefonu i zlokalizować sekcję haseł i kont, w nich zobaczysz kilka opcji konta, choć w tym przypadku zależy nam tylko na wybraniu konta Google. Tym kontem może być Gmail lub Outlook. Po otwarciu konta będziesz mieć dostęp do całej listy aplikacji, które możesz połączyć z telefonem.

W tym przypadku skupimy się na Kalendarzu Google, aby aktywować go jednym naciśnięciem. To pozwoli Ci zobaczyć wszystkie informacje, które masz w kalendarzu i które są teraz w kalendarzu iPhone’a.

Jeśli chcesz mieć pewność, że synchronizacja przebiegła pomyślnie, możesz otworzyć aplikację kalendarza i dotknąć opcji Kalendarze na dole. To sprawi, że zobacz wszystkie kalendarze, które są zsynchronizowane z zespołem.

Jakie funkcje Kalendarza Google nie są zgodne z Kalendarzem Apple?

Jak widać, zarówno Google, jak i Apple dokładają wszelkich starań, aby osiągnąć jak największy komfort dla swoich użytkowników. I trzeba przyznać, że był to wspólny wysiłek, ponieważ wcześniej przez większość czasu nie można było przeprowadzić tego procesu. Jednak dzięki aktualizacjom, dziś jest to prosty proces do zrobienia.

kalendarz google na iPhonie

Teraz nie wszystko jest jeszcze idealne. Niektóre funkcje Kalendarza Google nie są obsługiwane przez Kalendarz Apple. Niektóre z tych funkcji to: Powiadomienia e-mail o wydarzeniach oznacza to, że w ten sposób nie otrzymasz powiadomienia przypominającego o zobowiązaniu.

Kolejną nieobsługiwaną funkcją jest tworzenie nowych kalendarzy przez Google. Można to rozwiązać, jeśli zdecydujesz się korzystać tylko z jednego programu. A trzecią funkcją, z której nie będziesz mógł korzystać, jest planowanie sal konferencyjnych.

Jak skonfigurować wiele kalendarzy na moim iPhonie?

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy mają kilka kont Google z różnymi programami i kalendarzami, powinieneś wiedzieć, że możesz je skonfigurować na swoim iPhonie. Proces łączenia musi przebiegać jeden po drugim, chociaż może się to wydawać żmudne, zawsze należy pomyśleć o efekcie końcowym.

w każdym procesie musisz przejść do ustawień telefonu i poszukaj logo Google w sekcji haseł i kont, aby dodać każdy kalendarz. Wszelkie nowe informacje, które wprowadzisz na urządzeniu, zostaną natychmiast zintegrowane z kalendarzem.

Jak przeglądać kilka kalendarzy jednocześnie na moim urządzeniu?

Jeśli masz kilka kalendarzy na telefonie komórkowym i chcesz je przeglądać, poszukaj sekcji kalendarzy w panelu nawigacyjnym i włącz plan, który chcesz zobaczyć. Wybrany kalendarz otworzy się obok tego, który już był uruchomiony. Za każdym razem, gdy wybierzesz nowy kalendarz, otworzy się on z ostatnim, który już wybrałeś.

osoba korzystająca z kalendarza google na iPhonie

Jak ustawić domyślny kalendarz na moim iPhonie?

Gdy tworzysz spotkanie lub wydarzenie w swoim kalendarzu, iCloud ma system, który dołącza je do domyślnego kalendarza. Ułatwia to jego użytkowanie i pozwala na łączenie zajęć zawodowych i domowych.

Aby skorzystać z domyślnego kalendarza, musisz wrócić do ustawień telefonu i znaleźć zakładkę kalendarza. to musisz wybierz kalendarz do skatalogowania jako domyślny. To zaleta, jeśli chcesz uprościć wszystkie swoje czynności.

dołącz do naszego kanału telegram