Skip to content

Jakie są najlepsze odtwarzacze do oglądania filmów MKV w systemie Windows?

13 de marzec de 2022

Matroska to rodzaj formatu pliku, który stał się doskonałą opcją do przechowywania multimediów, ponieważ nie ogranicza ilości danych, które możesz mieć w tym samym pliku, co ułatwia lokalizowanie i przeglądanie. Ten typ formatu w szczególności charakteryzuje się posiadaniem rozszerzenia dla wideo, audio i napisówdzięki czemu idealnie nadaje się do przechowywania filmów lub programów telewizyjnych w różnych językach.

Rozszerzenie Matroski do filmów ”MKV” oferuje a doskonała jakość obrazu i odtwarzanieale aby skutecznie wyświetlać pliki MKV, musisz mieć na swoim komputerze odtwarzacz zgodny z tym typem pliku.

Zanim zainstalujesz nowy odtwarzacz na swoim komputerze, powinieneś wiedzieć, że wraz z uruchomieniem systemu Windows 10 firma Microsoft opracowała nową wersję programu Windows Media Player, która jest w stanie natywnie odtwarzaj pliki z rozszerzeniem .mkvwięc wystarczy pobrać najnowszą aktualizację tego odtwarzacza, aby oglądać filmy MKV bez żadnych niedogodności.

Najlepsze odtwarzacze i alternatywy do oglądania filmów MKV w systemie Windows

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz pobrać systemu Windows 10 na swój komputer, nie musisz się martwić, ponieważ istnieje wiele różnych odtwarzacze plików MKV kompatybilny z poprzednimi wersjami, które możesz łatwo zainstalować na swoim komputerze. Oto najlepsi gracze do oglądania filmów MKV w systemie Windows:

Vlc media player

Jest to odtwarzacz multimedialny, który można zainstalować i używać za darmo do oglądania filmów w różnych formatach, takich jak między innymi MEPG, MP4, MKV. Jedną z najbardziej uderzających cech VLC jest oferowana przez nią jakość obrazu i dźwięku, ponieważ ma różne filtry, które pomagają ulepszyć te elementy. Ponadto jest w stanie: odtwarzaj filmy 4K i Ultra HD.

Ważne jest, aby wiedzieć, że VLC Media Player jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows po XP. Aby go pobrać, możesz wejść na oficjalną stronę VideoLAN, organizacja non-profit który był odpowiedzialny za rozwój tego wieloplatformowego odtwarzacza.

Wideo odrzutowe

JetVideo to oprogramowanie umożliwiające odtwarzanie dźwięku i obrazu z formatów źródłowych m.in. MKV, AVI, MP4. W tym samym czasie, ta platforma działa jako konwerter co pozwoli Ci zmienić format filmów.

Interfejs tego odtwarzacza jest bardzo wydajny i praktyczny dla użytkowników, ale jest kompatybilny tylko z Windows XP, Vista i 7. Aby pobrać JetVideo, wystarczy wejść na stronę JetAudio.

Gracz KM

Ten odtwarzacz multimedialny pozwoli Ci oglądać filmy MKV bez konieczności korzystania z wielu zasobów, ma również prosta i intuicyjna konstrukcja co czyni go bardzo łatwym w użyciu. Z drugiej strony posiada funkcje przyspieszające odtwarzanie i redukujące hałas. Aby zainstalować go na swoim komputerze, musisz mieć system Windows Vista lub nowszy.

oprogramowanie do odtwarzania filmów mkv

Odtwarzacz SM

SMPlayer Posiada wszystkie niezbędne kodeki do odtwarzania audio, wideo i napisów w formacie Matroska. Ponadto pozwoli Ci zobaczyć filmy, które wcześniej dodałeś do listy, którą utworzyłeś na YouTube.

Pod względem wyglądu ten wieloplatformowy odtwarzacz ma różnorodność motywów i ikon które możesz ustawić zgodnie ze swoimi preferencjami. Możesz go zainstalować na komputerze z systemem operacyjnym Windows XP, 7, 8 i 10.

MPC-HC

MPC-HC to jeden z najlżejszych odtwarzaczy multimedialnych, jakie można znaleźć dla systemu Windows. to oprogramowanie obsługuje wiele języków i umożliwia odtwarzanie plików w różnych formatach, w tym MKV.

Coś niezwykłego w tym odtwarzaczu jest to nie pokaże Ci żadnego rodzaju reklamy i gwarantuje ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym. Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że MPC-HC jest dostępny tylko dla wersji po Windows 7.

Darmowy odtwarzacz wideo Smith

Jest to odtwarzacz wideo, muzyki i filmów, który jest kompatybilny z plikami z rozszerzeniem MKV, MP4 i DVD. Ale to oprogramowanie nie tylko pozwala odtwarzać różne pliki, ale także ma inne funkcje, dzięki czemu można je edytować.

Odtwarzacz wideo FreeSmith to jest całkowicie bezpłatne i można go zainstalować na komputerach z systemem Windows Me (2000) lub nowszymi wersjami, dzięki czemu nie musisz się martwić o aktualizację systemu operacyjnego.

dołącz do naszego kanału telegram