Skip to content

Jakie są najlepsze chińskie telefony? Czy warto je kupić? Marki, ceny, aparaty …

13 de wrzesień de 2021

Kilka lat temu chińskie telefony komórkowe były bardzo modne wśród użytkowników Androida, a to dzięki ich dobra jakość i niskie ceny które mają.

Więc jeśli myślisz kup chińskie telefony komórkowe za niewielką inwestycję pieniędzy można kupić wysokiej klasy telefon komórkowy, nawet o lepszych parametrach technicznych i właściwościach niż jakaś inna znana marka.

Ale jak wiedzieć, czy chiński telefon komórkowy jest dobrej jakości I ma dobre specyfikacje?Cóż, bardzo łatwo rozpoznać dobre telefony komórkowe, najpierw musisz wiedzieć, jaką chińską markę telefonu chcesz kupić i jakie są jego cechy.

Najlepsze marki, jeśli chcesz kupić chińskie telefony

Co prawda nie wszystkie chińskie telefony są dobrej jakości, ale trzeba to wziąć pod uwagę w Chinach istnieje wiele marek, z których wiele się wyróżnia, lista tych marek wygląda następująco:

 • Asus.
 • Lenovo.
 • Um.
 • Xiaomi.
 • Doogee.
 • Huawei.
 • ZTE.
 • ZOPO.
 • OPPO.
 • HOMTOM.
 • Ulefone.

Oto niektóre z najbardziej polecane chińskie marki, z lepszą specyfikacją i bardzo dobrą jakością sprzętu. Nie są to jednak wszystkie niezawodne chińskie marki, które można kupić, jest ich więcej.

Ale jeśli chcesz bezpieczeństwa, możesz kupić telefon jednej z tych marek i mieć gwarancję, że to zrobiłeś bardzo dobra inwestycja.

Do kup chińskie telefony komórkowe, powinieneś przejrzeć jego funkcje i specyfikacje. Na przykład sprawdź, ile ma pamięci RAM i jaki ma procesor, rdzenie procesora, ilość pamięci wewnętrznej, czy pamięć jest rozszerzalna, rodzaj łączności (3G / 4G) i oczywiście jego cenę.

Jak sprawdzić, czy chiński telefon jest dobry?

W przypadku dobrego telefonu ważne jest, aby sprawdzić, czy jego procesor i pamięć RAM mają dobrą wydajnośćPonieważ w tych przypadkach jest to najważniejsze, telefon z czterordzeniowym procesorem (4 rdzenie) powinien być minimum, a także co najmniej 1,5 GB pamięci RAM.

W Chile można znaleźć kilka sklepów, w których masz do dyspozycji różne marki tabletów, telefonów komórkowych oraz akcesoriów do telefonów chińskich. Ale problem polega na tym, że cena jest wyższa przy zakupie w dystrybutorach.

Opcja, jeśli ją masz karta kredytowa jest do kupienia w Chinach i bądź trochę cierpliwy, aby odebrać telefon, ponieważ dotarcie z Chin do Chile może potrwać nawet miesiąc.

Jak kupować telefony komórkowe bezpośrednio z Chin?

Aby dokonać zakupu telefonu bezpośrednio z Chin i w niezawodny sposób, można skorzystać z kilku aplikacje, które świadczą tę usługę. Jedną z tych aplikacji jest:

Gearbest: to jest wirtualny sklep Chiny, gdzie można znaleźć tysiące produktów, których wysyłka do Chile może być bezpłatna. Tę aplikację można pobrać z Google Play.

Najlepsze w tej aplikacji jest to, że nie trzeba całkowicie płacić kartą kredytową, ale można użyć inne środki płatnicze jak Paypal, upraszczając w ten sposób zakup i czyniąc go bezpieczniejszym.

Jako druga opcja dla kup chińskie telefony komórkowe, możemy wspomnieć o zakupie chińskich produktów bezpośrednio w Twoim kraju.

Możesz to zrobić za pośrednictwem sklepu internetowego Lineo.cl, gdzie różne produkty znajdziesz pod adresem: bardzo dobra cena, możesz zapłacić przez Internet, a produkt zostanie wysłany do Twojego domu.

Zalety chińskich telefonów komórkowych

Oczywiście pierwszą z zalet, które zaznaczymy, jest cena, nie ma co do tego wątpliwości. Chińskie telefony komórkowe mają zazwyczaj znacznie niższa cena do dowolnego urządzenia o podobnych parametrach, najlepsze jest to, że można znaleźć całkiem interesujące urządzenia.

Moc, funkcje oferowane przez wysokiej klasy chińskie telefony komórkowe są po prostu niesamowite, biorąc pod uwagę cenę?. Możesz dostać bardzo dobry high-end z dużą ilością pamięci RAM, dobrym procesorem i ekranem za 120 USD.

większość wysokiej klasy wyświetlacze to HD więc w sumie zachowują bardzo dobrą jakość obrazu. Co najlepsze, mają żyroskop, czujnik odcisków palców, czujnik tętna itp.

ten baterie są na ogół całkiem dobre i duży, co oznacza doskonałą autonomię w ciągu dnia. Do tego vez rootowanie telefonu komórkowego nie jest wcale skomplikowane i istnieje kilka prostych samouczków do przeprowadzenia tego procesu.

Ogólnie chińskie telefony są całkiem niezłe, system operacyjny działa bez zarzutu jak w każdym telefonie i jeśli już mamy to zrobić są odporne i wytrzymałe Miło spędzony czas.

Wady chińskich telefonów komórkowych

W przypadku chińskich telefonów komórkowych części zamienne prawie zero Wszędzie na świecie bardzo trudno jest naprawić problem z jego zepsuciem.

Z kolei również znajdź akcesoria są trudne we wszystkim, chyba że jeden przeznaczony do innego telefonu pasuje jak etui itp. Więc w tej sekcji będziesz miał problem.

Nie ma wiele Niestandardowe ROMy dla nich rootowanie to jedno, ale jeśli lubisz instalować i wypróbowywać różne ROM-y, z pewnością nie jest dobrym pomysłem posiadanie chińskiego telefonu komórkowego.

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie chińskiego telefonu komórkowego

Marka i typ telefonu

Pierwszą rzeczą, o której musimy jasno powiedzieć przy zakupie chińskiego telefonu komórkowego, jest to, co Najbardziej odpowiedni jest model Androida aby sprostać naszym oczekiwaniom.

Czy naprawdę potrzebujemy pięciocalowego procesora z czterordzeniowym procesorem, czy wystarczy coś o mniejszej pojemności? Może się zdarzyć, że Mediatek jest najbardziej odpowiedni dla naszego przypadku lub może nie być najbardziej odpowiedni. Więc nie dajmy się ponieść emocjom według ogólnego trendu. Ważne jest, abyśmy byli wobec siebie szczerzy i nie decydowali w pośpiechu.

Chińskie szczegóły techniczne telefonów komórkowych

Że telefon komórkowy czy masz kartę SD, czy nie może to być wygodne dla naszego użytku lub po prostu nieistotne.

Chociaż te wskazówki dotyczą wszystkich sprzętów, w przypadku Chińczyków ważniejsze jest ich uwzględnienie, ponieważ w przypadku konieczności ich zwrotu zwrot pieniędzy Może przysporzyć nam bólu głowy z powodu opóźnienia i złożoności procesu.

Przeczytaj komentarze innych użytkowników

Zawsze warto posłuchać lub przeczytać opinie tych, którzy już nabyli chiński telefon komórkowy, taki jak ten, który zamierzasz nabyć. Nie wykluczaj tych oficjalnie prezentowanych przez te same marki. Wszystkie przynoszą punkty widzenia i szczegóły, które należy wziąć pod uwagę.

Istotne jest, aby wykryć, czy marka zainwestowała sporą sumę w rozwój produktu, czy po prostu wprowadziła go na rynek, aby nie zniknąć zbyt długo z półek sklepowych. Użytkownicy to najlepsi krytycy korzyści płynących z produktu.

Sieci dostępne w Twoim kraju

W Chinach wykorzystywana jest sieć TD-SCDMA, Ale każdy kraj ma swoje własne protokoły komunikacyjne. Smartfony stworzone w jednym kraju niekoniecznie będą kompatybilne z tymi z innych obszarów. Kompatybilność zostanie podana przez procesor i używany modem.

Tak jak prawie wszystkie Snapdragon są kompatybilne z większością sieci, inne nie. Ci, którzy chcą korzystać z sieci 3G powinni zakupić model WCDMA, choć zawsze po sprawdź jakie są częstotliwości używane przez operatora.

Pojawienie się LTE pogorszyło tę sytuację. Dlatego po raz kolejny należy zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt przed dokonaniem zakupu telefonu komórkowego.

Zbadaj sprzedawcę

Nie należy zapominać, że wielu chińskich sprzedawców publikuje fałszywie pozytywne recenzje aby poprawić sprzedaż. Nie wpadaj w tę pułapkę i szukaj forów lub witryn o uznanej autentyczności od prawdziwych użytkowników.

W niektórych przypadkach jest wygodnie zapłacić nieco wyższą cenę kupowanie w bezpiecznych sklepach – na przykład Amazon – zamiast kupowania produktu na stronach, których nawet nie rozumiemy, ponieważ nie są one napisane w naszym języku.

Zapytać o rade

Jeśli nie rozumiesz żadnej cechy lub szczegółu sprzętu, który zamierzasz nabyć nie wahaj się szukać pomocy prosząc o informacje od tych, którzy wiedzą najlepiej.

Fora takie jak htcmania.com mogą być dobrym miejscem do rozpoczęcia. Nie ufaj sprzedawcom często bowiem w żądzy zarobku mogą próbować sprzedawać produkt wątpliwej jakości, jakby był dobry.

Sprawdź, czy telefon komórkowy jest dostępny

Ten aspekt jest fundamentalny, ponieważ często to, o czym myślimy, jest zakup jest w rzeczywistości zamówieniem w przedsprzedaży więc termin dostawy może się opóźnić o kilka tygodni, ze względu na fakt, że telefon nie jest faktycznie dostępny.

Aby dodać zniewagę do obrażeń, zwrot pieniędzy również zajmie dużo czasu pogoda. Sprzedający musi mieć Twój telefon komórkowy w magazynie i dostępny. To najlepsza opcja.

Proszę uważnie przeczytać specyfikacje!

Ten aspekt jest podstawowy. Prosimy o dokładne zapoznanie się z każdym szczegółem technicznym. Jakość ekranu, bateria, bezpieczeństwo i kompatybilność LTE mają kluczowe znaczenie.

Często oferują nam smartfony z procesorami Mediatek, które nie istnieją. Ta kwestia jest jedną z najbardziej krytycznych przy wejściu na chiński rynek.

Upewnij się, że telefon pasuje do opisu

Czasami zdarza się, że próbujesz sprzedawać fałszywe smartfony jako prawdziwe. Mogą to być tanie kopie wysokiej jakości modelu, takiego jak S4 lub bezpośrednio z fałszywych telefonów, takich jak Hongmi Xiaomi, który nie istnieje.

ten sygnał alarmowy czy wydaje się, że „za dobrze” za cenę wywoławczą. Wyświetlany obraz musi odpowiadać opublikowanym warunkom sprzedaży.

Dowiedz się, jakie są koszty wysyłki i obowiązujące podatki

Jedną z możliwości jest to, że produkty muszą być transportowane z Chin tak samo, ponieważ nie wszystkie znajdują się w magazynach zlokalizowanych w Europie lub Stanach Zjednoczonych.

Dlatego w zależności od miejsca pochodzenia przesyłki, jej ostateczny koszt może sprawić zakup jest nieopłacalny. Dlatego musimy ostrożnie zgodzić się na tę skrajność.

Także musimy wiedzieć, czy produkt przejdzie przez odprawę celną, ponieważ ta okoliczność będzie wymagała dodatkowych kosztów. Wybór wiarygodnego sprzedawcy zagwarantuje nam brak niespodzianek w tym zakresie.

Pamiętaj, aby zapłacić przez Paypal

Jeśli wszystkie inne aspekty są już ubezpieczone, wystarczy wybrać najodpowiedniejszy sposób płatności. W tym przypadku Paypal oferuje korzyści pod względem bezpieczeństwa dotyczące korzystania z rachunku bankowego.

Dzieje się tak dlatego, że jeśli coś się komplikuje, Paypal zawsze odpowie jako odpowiedzialny pośrednik. Ta firma zwróć pieniądze na wypadek, gdyby coś nie poszło zgodnie z obietnicą.

Porady są nieograniczone, to tylko kilka. Śledź je i powodzenia przy zakupie!