Skip to content

Jakie istnieją sieci społecznościowe dla dzieci? Czy są naprawdę bezpieczne i jakie środki ostrożności należy podjąć?

2 de kwiecień de 2021

Nie jest tajemnicą dla nikogo, że sieci społecznościowe zrewolucjonizowali świat internetu; istnieją sieci społecznościowe wszelkiego rodzaju, nawet dla osób w określonym wieku, takie jak sieci społecznościowe dla dzieci. Zatem ogólnoświatowy wpływ zjawiska sieci społecznościowych można doszukać się w różnych obszarach funkcjonowania człowieka.

Jeśli chodzi o wpływ, jaki wywierają, zwłaszcza w przypadku najczęściej używanych sieci społecznościowych, będzie to zależeć od sposobu, w jaki każda osoba je wykorzysta; także czas, który w to inwestujemy, a inni to nazywają zależy to od rodzaju intencji, które będą kierować naszymi działaniami w tych sieciach.

Sieci społecznościowe i dzieci

Prawdopodobnie słyszałeś na ulicy lub natknąłeś się na informacje w Internecie dotyczące korzystania z Internetu w przypadku dzieci; ponieważ zapewnienie dziecku dostępu do świata internetu może być dość delikatne. Dlatego powinieneś mieć dużo informacji o tym, jak to zrobić wdrożyć zasady i ograniczenia dotyczące korzystania z internetu; zwłaszcza jeśli są to małe dzieci.

Jeśli chodzi o odpowiedzialne korzystanie z Internetu przez dzieci, jest to spowodowane wieloma niebezpieczeństwami w sieciach; dla których najbardziej narażoną populacją mogą być przede wszystkim nieletni. Podobnie ważne jest, aby wziąć to pod uwagę znacznie lepiej jest, jeśli dzieci wchodzą na strony internetowe, które wyświetlają odpowiednie treści.

Świat internetu jest tak obszerny, ale jednocześnie prosty, że jednym kliknięciem możemy przejść z jednej witryny do drugiej; Oprócz wykonania tej czynności, prawdopodobnie natkniemy się na zupełnie inne strony internetowe niż te, które odwiedzamy, stając się ryzykiem.

Bezpieczne media społecznościowe dla dzieci

Można zapobiegać zagrożeniom związanym z dostępem do Internetu, zwłaszcza w przypadku dzieci; ponieważ na przykład istnieją metody blokowania stron dla dorosłych, są one używane do tego ustalaj granice i twórz większe bezpieczeństwo dla dzieci.

Z drugiej strony kwota ryzyko związane z korzystaniem z internetu a sieci społecznościowe doprowadziły do ​​stworzenia bezpiecznych sieci społecznościowych dla dzieci; zmniejszając w ten sposób różne problemy dotyczące integralności fizycznej i psychicznej dzieci, które w określony sposób mają kontakt z Internetem.

Wiele stron internetowych oferuje unikalna i specjalna zawartość głównie wtedy, gdy ludzie je subskrybują; i można to zaobserwować w każdym rodzaju treści, które eksponują, ponieważ subskrybowanie przynosi określone korzyści.

Jeśli chodzi o te korzyści z subskrypcji, są one tworzone dla określonych odbiorców; Przykładem tego jest możliwość tworzenia profili dla dzieci Disney Plus, ponieważ istnieją treści odpowiednie dla tego typu odbiorców.

Podobnie, strony rozrywkowe, które znajdujemy w internecie, stworzone z myślą o określonych odbiorcach, takich jak dzieci, mogą być sieciami społecznościowymi; ponieważ oprócz tego, że służą do interakcji z wieloma ludźmi, ujawniają zabawne, edukacyjne i przyciągające wzrok treści dla dzieci.

Jakie są najbezpieczniejsze sieci społecznościowe dla dzieci?

Najbezpieczniejsze sieci społecznościowe podają szereg powiadomień i przepisów dotyczących ich używania, promując odpowiedzialne korzystanie z nich; wśród najpopularniejszych, które wyróżniamy Świat Gaturro i Picapoa, to przyciągająca wzrok gra dla dzieci do 12 lat. Jeśli chodzi o korzyści płynące z rejestracji w tej sieci społecznościowej, odkryliśmy, że dzieci mogą uzyskać dostęp do treści z niepublikowanych filmów, unikalnych w tej sieci.

bezpieczne sieci społecznościowe dla dzieci pod nadzorem

Inną siecią społecznościową dla dzieci jest Everloop, do której można uzyskać dostęp opcje bardzo podobne do tych, które oferuje Facebook. Zalecany jest do stosowania u dzieci w wieku od 8 do 13 lat; utrzymuje system bezpieczeństwa, który wymaga zgody rodziców na korzystanie z tej sieci.

Od tego czasu jest uznawany za wysoki poziom bezpieczeństwa nawet uważnie monitoruj że mówi się nim językiem zgodnym z wiekiem jego użytkowników.

W ten sam sposób możemy znaleźć się w całym świecie bezpieczeństwa dzięki sieci społecznościowej Banana Conection, dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat; To dość zabawna sieć społecznościowa, zwłaszcza że ma funkcję odtwarzania muzyki i filmów, komentowania ich i udostępniania ich dużej społeczności.

dołącz do naszego kanału telegram