Skip to content

Jakie są najlepsze aplikacje do wykrywania trzęsień ziemi lub wstrząsów w czasie rzeczywistym?

6 de kwiecień de 2021

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, jakie są najlepsze aplikacje do wykrywania trzęsień ziemi lub wstrząsów w czasie rzeczywistym? Wiele razy przygotowanie się na katastrofę zmniejsza straty, które mamy, ale staje się to prawie niemożliwe, gdy mówimy o trzęsieniu ziemi. Te naturalne zdarzenia są spowodowane nagłym ruchem, który ma miejsce w płaszczu i skorupie.

Trzęsienia uszu nie dają sygnału, że możemy identyfikować się gołym okiem, dla których są wykrywane za pomocą sejsmografu i akcelerometru. Te dwie maszyny nie są powszechnie używane w domu, ale w ten sam sposób potrzebujemy rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy możemy spodziewać się trzęsienia ziemi, czy nie. Istnieje kilka zaleceń, co robić w środku trzęsienia ziemi, wydają się bezużyteczne, ponieważ nie mamy czasu na myślenie i robienie tego, czego nas nauczono.

Dlatego porozmawiamy o najlepszych aplikacjach do wykrywania trzęsień ziemi lub wstrząsów. Te aplikacje mogą być świetna pomoc, jeśli mieszkasz w obszarze o ciągłej aktywności sejsmicznej, wysyłając alert, który będzie miał znaczenie w przypadku takiego zdarzenia, jak trzęsienie ziemi. Poniżej wymienimy i wyjaśnimy niektóre z najważniejszych zastosowań.

Najlepsze aplikacje do wykrywania trzęsień ziemi lub wstrząsów

Dzięki postępowi technologicznemu za każdym razem mamy do dyspozycji więcej narzędzi, które pomagają nam w różnych obszarach świata fizycznego, jednym z nich jest wykrywanie trzęsień ziemi lub wstrząsów. Aplikacje te stawiają sobie za cel zapewnienie dużej pomocy w pewnych obszarach, w których zapotrzebowanie na tę aplikację jest wysokie, istnieje wiele aplikacji o tej samej funkcji.

Wraz z rozległością internetu możesz chwilę poczekać, aby znaleźć idealną aplikację, ale w tym celu pokażemy Ci jedne z najlepszych aplikacji do wykrywania trzęsień ziemi lub wstrząsów, ułatwiając wyszukiwanie aplikacji, która lepiej obejmuje wybrane przez nas funkcje.

Detektor trzęsień ziemi

Pierwszą aplikacją, o której będziemy mówić, jest Sismo Detector, który jest dostępny zarówno na urządzenia z Androidem, jak i dla użytkowników Apple. Ta aplikacja przekazuje nam informacje z krajowych i międzynarodowych sieci sejsmicznych. Informacje z tych sieci mogą być dostarczane przez niektórych użytkowników, co poprawia wykrywanie, które przechwytuje.

Trzęsienie ziemi Czerwonego Krzyża

Inną aplikacją, którą musimy wykryć trzęsienia ziemi w czasie rzeczywistym, jest trzęsienie ziemi Czerwonego Krzyża, które powiadamia o trzęsieniu ziemi, lokalizując najbliższy schron Czerwonego Krzyża i komunikuj się z rodziną tych, którzy go zainstalowali. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja ta jest udostępniana przez Czerwony Krzyż, pomagając zmniejszyć ryzyko podczas trzęsienia ziemi.

Sejsmograf

Ostatnią aplikacją, o której będziemy mówić, jest Seismograph. Ta aplikacja zapewnia aktywność sejsmiczną na całej planecie, powiadamiając za pomocą alertu, jeśli aktywność nasila się na obszarze, w którym mieszkamy. Możesz go również znaleźć w App Store.

pan kurtka z czerwonym krzyżem

Co robić w czasie trzęsienia ziemi?

Ponieważ znamy jedne z najlepszych aplikacji do wykrywania trzęsień ziemi w czasie rzeczywistym, musimy wiedzieć, jak skorzystać z otrzymywanych ostrzeżeńponieważ nie ma sensu, jeśli nie wiemy, o której godzinie nastąpi trzęsienie ziemi.

Bez względu na to, jak podstawowe są niektóre z zaleceń, które podamy poniżej, jest w stanie coś zmienić w momencie trzęsienia ziemi, zmniejszenie ryzyka, na jakie możemy być narażeni i zwiększenie szans na przeżycie w mniej szczęśliwych sytuacjach. Wiedząc o tym, zobaczymy kilka wskazówek, których należy przestrzegać podczas trzęsienia ziemi:

  • Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest zachowaj spokój przez cały czasW ten sposób możemy myśleć o naszych ruchach, nie robiąc tego instynktownie, co jest bardziej prawdopodobne, że będzie źle.
  • Zlokalizuj i schron się w twardych obszarach struktury, w których się znajdujemy, takie jak kolumny lub futryny drzwi.
  • Jeśli podczas trzęsienia ziemi chcemy komunikować się z bliskimi, najlepiej jest wysyłać sms-y linie telefoniczne byłyby zapchane połączeniami, które się załamały. Alternatywą, z której moglibyśmy skorzystać, są wirtualne liczby, które nie zapadają się tak szybko
  • Wreszcie musimy unikaj okien, wind i znajduj się w pobliżu przedmiotów, które mogą na nas spaść w wyniku trzęsienia ziemi.

dołącz do naszego kanału telegram