Skip to content

Jakie są i jakie typy sieci P2P istnieją? – Zalety i wady

30 de styczeń de 2021

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są i jakie typy sieci P2P istnieją? – Zalety i wady to zapraszamy do uważnego przeczytania poniższego artykułu, skoro o tym porozmawiamy.

Plik Sieci P2P dają dużo do omówienia, na pewno mają bardzo ciekawe zastosowania i wiele innych, które mogą być bardzo dyskusyjne, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych sieciach w bardzo łatwy i zwięzły sposób, przeczytaj poniższe informacje.

Co to jest sieć P2P?

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że kiedy mówimy o sieci P2P, mamy na myśli w szczególności Połączenia peer-to-peer, które można przetłumaczyć jako połączenia peer-to-peer.

Można powiedzieć, że tworzenie sieci P2P dotyczy bezpośrednio ludzi, którzy są do niej podłączeni, zwanych zwykle klientami. Relacja między klientem a serwerami centralnymi jest bardzo bliska i to przez nich (klientów) informacje są wysyłane i odbierane.

Jest to bardzo ciekawa sieć, w której interweniuje klient, udostępniając pasmo do transmisji plików. Podobnie klient będzie mógł odbierać pliki, które pobiera właśnie dzięki połączeniu pozostałych klientów platformy.

Ten typ sieci ma wiele zastosowań, w każdym razie znany jest głównie z transfer plików poprzez tzw. torrent. Te ostatnie wywołują wielką debatę w odniesieniu do tego typu połączeń, jak skomentujemy poniżej.

Wyraźny przykład programu, który współpracuje z tą siecią uTorrent. Z tego powodu, jeśli chcesz pobrać uTorrent w najnowszej wersji, możesz skorzystać z podanego wcześniej linku.

Czym one są i jakie typy sieci P2P istnieją? – Zalety i wady

Sieci P2P działają zupełnie inaczej niż sieci komórkowe. Ten rodzaj sieci umożliwia bezpośrednią interakcję różnych użytkowników wysyłanie i odbieranie paczekczyli tych, którzy utrzymują sieć i transmisję danych. W każdym razie istnieje kilka odmian w odniesieniu do tego typu sieci.

Sieć podstawowa lub sieć scentralizowana

W tego typu sieci mamy rozszerzenie główny serwer, który zarządza połączeniami wszystkich klientów. Są to typ sieci, który był bardzo powszechny, w każdym razie jako wielką wadę można uczciwie wskazać, że serwer jest niezbędny do działania całej sieci.

Zdecentralizowana sieć (struktura)

W tego typu sieci nie mamy scentralizowanego serwera jak w poprzednim przykładzie, wręcz przeciwnie, są różne komputery zaangażowane w strukturyzację sieci. Ma to tę zaletę, że stabilność sieci nie zależy wyłącznie od jednego klienta.

Są to typy sieci P2P, ale istnieje wiele innych o różnych funkcjach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym są i jakie są typy sieci komputerowych, pamiętaj, że mamy wiele poradników zaprojektowanych w tym celu.

Zdecentralizowana sieć (nieustrukturyzowana)

Być może najciekawszy rodzaj sieci, w której nie ma ani jednego komputera ani kilku komputerów (lub klientów), które interweniują, jak te, które kontrolują sieć. W tego typu sieci prace wykonują wszyscy klienci serwery i użytkownicy w tym samym czasie które udostępniają dane.

Zalety i wady sieci P2P

Sieci P2P są z pewnością bardzo interesujące, ale należy pamiętać, że chociaż jest wiele pozytywów, jest też kilka negatywów. Z tego powodu skomentujemy niektóre z plików zalety i wady tego typu sieci.

Łatwe środowisko do udostępniania

Bez wątpienia główną zaletą tego sposobu udostępniania plików jest to, że można to zrobić tryb stosunkowo prosty. W większości przypadków wystarczy pobrać jeden program, aby uzyskać dostęp do wielu plików.

Rodzaje sieci

Niezależność

Dostęp do serwerów pobierania plików lub magazynu w chmurze nie jest konieczny, tutaj wszyscy użytkownicy są tacy sami serwery czasu i klienci na platformie.

Piractwo

Prawdopodobnie największą wadą tego typu systemu jest to, że powszechnie wiadomo, że jest to idealna przestrzeń do udostępniania pirackich treści. Nie jest to absolutne, zwłaszcza jeśli jest to jedna z przestrzeni, w których można ją łatwiej udostępniać. nielegalny materiał.

Stabilność

Nie jest to całkowicie stabilna przestrzeń, ponieważ jeśli klienci przestają uzyskiwać dostęp do plików w sieci, to oni nie można ich pobrać przez innych użytkowników.

Należy pamiętać, że tego typu sieci są specjalnie zaprojektowane do udostępniania plików przez Internet między bardzo odległymi komputerami. Z drugiej strony, jeśli chcesz to zrobić lokalnie, najlepiej udostępniać pliki w sieci Windows 10, funkcjonalnej metodzie przesyłania plików z jednego komputera do drugiego w sieci domowej.