Skip to content

Jakie są aplikacje do wykrywania autyzmu u dzieci? – Test na autyzm

13 de kwiecień de 2021

Pozwolił nam na to postęp technologiczny znajdź odpowiednie narzędzia już dziś, wielokrotnie sprzyjając naszemu stylowi życia. Tutaj porozmawiamy o autyzmie io tym, jak te narzędzia technologiczne mogą pomóc nam skutecznie leczyć ten stan.

W ostatnich latach wskaźnik autyzmu wzrósł od 1 do 2 na 1000 osób na całym świecie. Jest to spowodowane brakami w zwalczaniu czynników ryzyka tej choroby oraz błędami.

To zaburzenie charakteryzuje się trwałą niepełnosprawnością w zakresie interakcji społecznych, komunikacji i powtarzających się wzorców zachowań.

Chociaż zwykle pojawia się we wczesnych stadiach życia, ważne jest, aby wiedzieć, że na ten stan nie ma lekarstwa. Jednak dzięki nowym technologiom, wczesnej diagnostyce i odpowiedniemu leczeniu może poprawić jakość życia.

Wśród tych osiągnięć technologicznych znajdujemy aplikacje, które oferują wsparcie edukacyjne, bezpłatne i łatwo dostępne dla wszystkich. Dostarczają nam również informacji medycznych dla wczesne wykrycie, a tym samym uzyskanie prawidłowego leczenia które pozwalają złagodzić objawy.

Jakie są aplikacje do wykrywania autyzmu u dzieci?

Te nowe technologie, które pozwalają poprawić środowisko społeczne osób z autyzmemMożemy je również poznać jako „technologię pomocniczą”. Tutaj możesz znaleźć wiele różnych darmowych, łatwych i dostosowanych do telefonu komórkowego, komputera lub tabletu.

Dictapit

Ta aplikacja umożliwia tłumaczenie komunikat głosowy do tekstów, a stamtąd do piktogramów / obrazów automatycznie. Pomoże ci to uzyskać szybką i uporządkowaną reprezentację wyrażeń wypowiadanych przez dziecko za pomocą obrazów.

TEA lekarz

Ta innowacyjna aplikacja umożliwia dziecko z ASD zapoznaje się z przestrzenią szpitalną, procedur i personelu medycznego. Odwiedzając tę ​​ciekawą aplikację, dziecko będzie mogło znaleźć treści odpowiadające jego wizytom w przychodni.

EmoPLAY

Korzystając z kamery internetowej, możemy skupić się na różnych emocjach, takich jak radości, smutek czy złość. Ta aplikacja pozwala nam wybrać emocje i wyjaśnić je dziecku właściwy, łatwy wyraz i o jakim czasie go używać. Pracując nad tym, możemy automatycznie określić, czy mimika dzieci jest odpowiednia, czy nie.

Chodź za mną

Jest to zabawna aplikacja, która pozwala nam przykuć uwagę dziecka za pomocą bodźców wzrokowych i słuchowych. Poprawia także przyswajanie związku przyczynowo-skutkowego, promując interakcja społeczna i zwiększona motywacja dziecka.

Soyvisual

Weszły dzieci z trudności w komunikacji i języku, z szeroką gamą materiałów graficznych i praktycznymi ćwiczeniami. To pozwoli Twojemu maluchowi lub dorosłemu pobudzić umysł.

Appyautyzm

Ta wspaniała aplikacja pokazuje nam różnorodne treści, między innymi na systemach z Androidem lub iOS, Windows. Skierowany do wszystkich osób związanych z dziećmi z ASD, specjalnie dostosowane do ich potrzeb.

Jakie są zalety korzystania z aplikacji wykrywających autyzm u dzieci?

Stały rozwój technologii edukacyjnych pozwala nam dysponować szeroką gamą narzędzi ułatwiających lepsze zrozumienie. Dzięki temu może to zrobić personel edukacyjny, lekarze i członkowie rodzin zaplanuj różne zajęcia dotyczące dzieci z ASD.

Należy zauważyć, że te aplikacje promują rozwój umiejętności społecznych i lepsza komunikacja z innymi. Pozwala również dziecku z ASD na zaznaczanie rutyny i rozpoznawanie codziennych sytuacji w łatwy i znacznie wygodniejszy sposób.

sklep z aplikacjami sklep z aplikacjami na urządzenia z systemem iOS

Promują uczenie się przez bycie bardzo łatwy w użyciu zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, co do waszych przedstawicieli. Dostosowują się do osobowości dziecka, mają opcje edycji treści w celu rozwijania aktywności. Można go nawet łączyć z innymi narzędziami edukacyjnymi lub grami dla dzieci.

Z drugiej strony oni to ułatwili obsługa specjalności i badań lekarskich które mogą być bardzo uczęszczane przez te dzieci. Na przykład, między innymi, serwisy medyczne, w których można uzyskać badania krwi, centra dentystyczne.

Jego ciągłe używanie pozwala dziecku zapoznać się z ośrodkami zdrowia to może być dla nich trudne do zaakceptowania. Podobnie jak my wszyscy, którzy używają aplikacji nawet do pracy zdalnej, ci ludzie potrzebują narzędzi, które pomogą im zwiększyć produktywność.

dołącz do naszego kanału telegram