Skip to content

Jakie ryzyko wiąże się z instalowaniem pobranych plików APK na telefonie komórkowym z systemem Android?

2 de luty de 2023

Chociaż prawdą jest, że wewnątrz Sklep Google Play możemy znaleźć ogromną liczbę i różnorodność aplikacji, nie mniej prawdą jest, że czasami możemy chcieć takiej, której tam nie ma. W tym momencie do gry wchodzą ręczne pliki instalacyjne, zwane także plikami APK, i właśnie o tym chcemy dzisiaj trochę porozmawiać.

Prawda jest taka, że ​​w więcej niż jednym artykule nalegamy instalacji tego typu treścii stąd wielu użytkowników pytało nas, jakie jest ryzyko związane z instalacją pakietu APK na Androida. Następnie chcemy pokazać Ci, jakie elementy musisz wziąć pod uwagę w takich przypadkach, niebezpieczeństwa, na jakie się narażasz, oraz wszystkie informacje, które należy wziąć pod uwagę w tym zakresie.

Jeśli zastanawiasz się, które aplikacje są zwykle instalowane przez APK, musimy wspomnieć o tych do hazardu, które są zabronione w sklepie Google Play, ale także o innych, które zawierają wrażliwe treści dla publiczności. Czasami użytkownicy instalują aplikacje ręcznie za pomocą plików APK, ponieważ w ten sposób zawsze mają dostępne najnowsze wersje, co jest kolejnym wyjaśnieniem sprawy.

Jakie ryzyko wiąże się z instalacją pakietu APK?

Jak powiedzieliśmy, istnieje wiele dobrych aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android, które nie są dostępne w sklepie Google Play, i wtedy użytkownicy wybierają pliki APK. Jaki jest z tym problem? Ponieważ czasami te pliki APK są zainfekowane, zawierają złośliwe oprogramowanie lub wirusy i mogą powodować ogromne uszkodzenia naszych terminali, idealnie jest mieć program antywirusowy.

Aby uniknąć tych problemów, programiści Androida wyłączają opcje Nieznane źródła lub Nieznane pochodzenie, który można znaleźć w sekcji Ustawienia, Bezpieczeństwo telefonu komórkowego. Problem polega na tym, że aby zainstalować pliki APK, musimy włączyć tę funkcję. W ten sposób otwieramy lukę w zabezpieczeniach, która może pozwolić wirusowi dostać się do urządzenia.

The ryzyko związane z instalacją pliku APK na Androidzie jest ich wiele, a przynajmniej dwa wyróżniają się. Przede wszystkim wiąże się to z możliwością zainfekowania naszego urządzenia złośliwym oprogramowaniem, ze szkodami, które trzeba będzie ocenić w każdych okolicznościach. W innych przypadkach faktycznie jesteśmy wykupieni na SMS-y Premium i nawet jeśli nasz smartfon nie zostanie zainfekowany, to na koniec miesiąca wydamy ogromną sumę pieniędzy, co też nie jest zbyt zachęcające.

Jak więc uniknąć ryzyka podczas instalowania aplikacji APK? Cóż, chociaż nic nie jest w 100% w tego typu samouczkach, pierwszą rekomendacją, jaką możemy ci dać, jest to, że zawsze pobieraj swój plik APK z bezpiecznej strony. Chociaż istnieje kilka, o których moglibyśmy wspomnieć w tych przypadkach, wierzymy w to APKMirror jest najlepszym z nich, i możesz przejrzeć wszystkie aplikacje dostępne pod tym linkiem.

Inne bardzo często wyszukiwane przez użytkowników urządzenia mobilne z Androidem zrobić w zakresie tego typu tematów, mają bezpośredni związek z następującymi kwestiami: jak zainstalować Xapk na Androida, jak zainstalować APK na Androida z komputera, zainstalować bezpłatny APK, zainstalować pepe, nie można otworzyć pliku APK, jak zainstalować aplikacje na Androida z komputera, ponieważ nie mogę zainstalować APK na moim Androidzie lub nie mogę otworzyć plików APK na moim Androidzie. Jeśli masz więcej pytań w tym zakresie, koniecznie zapytaj nas, abyśmy mogli Ci w tym pomóc, nie zapomnij pobrać doskonałego programu antywirusowego.

apk ryzyko związane z telefonem z Androidem

Zalety instalacji pakietu APK

Oferta różnych stron pobierz apkę do instalacji aplikacji, których często nie można znaleźć w Google Play i chociaż może to powodować zamieszanie, ich instalacja ma kilka zalet, między innymi:

  • Wielu deweloperów woli oferować swoje samodzielne aplikacje.
  • Ludzie chce pobrać MODy, ulepszone wersje aplikacji, a format APK umożliwia ich pobieranie wraz z ich tworzeniem z dobrym zespołem.
  • Istnieje możliwość dostaniapoprzednie wersje aplikacji zaktualizowane dla starszych urządzeń, dzięki czemu można z nich korzystać.

Istnienie wielu aplikacji doprowadziło do Tworzenie pliku APKaby pomóc je pobrać i zainstalować, gdy nie można ich znaleźć w sklepie Google Play.

czy ty zazwyczaj zainstalować pliki APK na Twoim Androidzie? Jakie są Twoje doświadczenia?

dołącz do naszego kanału telegram