Skip to content

Jakich części ciała mogę użyć do odblokowania telefonu komórkowego? Który jest bezpieczniejszy?

15 de kwiecień de 2021

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, jakich części ciała mogę użyć do odblokowania telefonu komórkowego? analizując, który z nich jest bezpieczniejszy? Zanim zagłębimy się w ten temat, musimy mieć preambułę. Wraz z rozwojem technologii telefony komórkowe ulegały poprawie, zwiększenie ich funkcji, z których jedną jest blokada ekranu.

Pojawienie się tej technologii do blokowania ekranów jest uzasadnione i pozytywne dla wszystkich użytkowników, ponieważ zwiększyć prywatność który masz na telefonie komórkowymunikając ryzyka, że ​​ktoś naruszy nasze bezpieczeństwo, utrudniając korzystanie z niego po kradzieży, gdzie skradziony telefon nie może być używany bez uprzedniego wprowadzenia metody odblokowania.

Te metody odblokowania mają różne warianty, z których głównym w tym artykule jest użycie części ciała do odblokowania telefonu komórkowego. Zobaczymy terazJakich części ciała mogę użyć do odblokowania telefonu komórkowego? i przeanalizujemy, który z nich jest najbezpieczniejszy, wymieniając i wyjaśniając każdy z tych punktów.

Części ciała, których można użyć do odblokowania telefonu komórkowego

Widzimy postęp technologiczny odzwierciedlony w tego typu odblokowywaniu telefonów komórkowych, ponieważ im większy postęp, tym widzimy, jak rozszerzają się opcje, które mamy do odblokowania naszego telefonu komórkowego. Dzięki technologii biometrycznej Mamy bardziej praktyczne opcje odblokowywania naszego ekranu, zwiększając bezpieczeństwo, ponieważ wykonanie tego zabezpieczenia jest prawie niemożliwe.

W tym celu wykorzystuje się unikalne części ciała każdej osoby, wyeliminowanie możliwości powielania co odblokowuje nasz telefon komórkowy, ale jakich części możemy użyć? Odpowiemy na to pytanie za kilka chwil, przyglądając się niektórym częściom, których możemy użyć do odblokowania telefonu komórkowego.

Odcisk palca

Korzystanie z odcisków palców była to jedna z pierwszych technologii wykorzystujących części ciała jako metodę odblokowywania. Zanim zostały wdrożone jako metoda odblokowania, były już wykorzystywane do identyfikacji w kontekstach instytucjonalnych, dzięki temu, że odcisk palca może należeć tylko do jednej osoby. Coraz więcej telefonów wyposażonych jest w czytnik linii papilarnych, który będziemy mieli do odblokowania naszego telefonu komórkowego.

odcisk palca dłoni

Tęczówka oka

Inną metodą odblokowywania telefonów komórkowych jest skanowanie tęczówki oka. To To kolejna z części ciała, które są wyjątkowe w każdym człowieku, więc mamy większe bezpieczeństwo, że tylko my będziemy mogli uzyskać dostęp do odblokowania ekranu. Ta metoda nadal nie jest tak powszechna w telefonach komórkowych, ale w miarę upływu czasu zobaczymy, jak ta technologia odblokowania rośnie.

Rozpoznawanie twarzy

Jedną z części ciała, której nie można naśladować, jest nasza twarz, dlatego narodziła się technologia rozpoznawania twarzy. Ta metoda oferuje nam łatwe i szybkie odblokowanie, ponieważ wystarczy przyłożyć twarz do telefonu komórkowego, aby uzyskać do niego dostęp. Po użyciu analizowane są rysy twarzy osoby, aby zapewnić większe bezpieczeństwo telefonu.

Bicie serca

Wreszcie mamy najnowszą technologię, o której wspomnieliśmy, polegającą na odblokowywaniu za pomocą bicia serca. Nakłada się go za pomocą bransoletki, która rejestruje i przetwarza bicie serca na klucz. Telefony komórkowe stosujące tę technologię są ograniczone, ale w zależności od ich rozwoju możemy znaleźć więcej telefonów komórkowych korzystających z tej metody.

Jaka jest najbezpieczniejsza część ciała do odblokowania telefonu komórkowego?

Widząc różne części ciała, których możemy użyć do odblokowania telefonu komórkowego, prawdopodobnie mamy wątpliwości, który z nich najbezpieczniej jest odblokować nasz telefon komórkowy? Odblokowywanie częściami ciała jest bezpieczniejsze niż innymi metodami, każda z jego opcji jest bardzo przydatna w celu poprawy bezpieczeństwa naszego telefonu. Chociaż gdybyśmy musieli wybrać część, powinniśmy zdecydować się na odcisk palca.

Odciski palców były bezpieczne, zanim telefony stały się popularne, a od lat są one również rozwijane przez wszystkie firmy telekomunikacyjne, dzięki czemu są najbardziej bezpieczne i stabilne.