Skip to content

Jaki format wideo najlepiej wysłać przez WhatsApp?

29 de czerwiec de 2021

W tym artykule pokażemy Ci który format wideo jest lepszy i waży mniej do wysłania przez WhatsApp i aby Twoje wideo dotarło w wysokiej jakości i w rekordowym czasie. Jeśli potrzebujesz wysłać wideo i chcesz wiedzieć, jaki jest najbardziej zalecany format wideo, nie ruszaj się tutaj, pokażemy Ci, który jest idealny.

Dzisiejsza technologia jest naprawdę niesamowita. To nienaganne, że technologia wpłynęła na zmiany naprawdę pochlebne pod względem komunikacji interpersonalnej to jest o. Urządzenia przeszły długą drogę, ponieważ składają się z niezwykłych i wysoce zaawansowanych funkcji.

Dzisiejsze urządzenia obsługują całkowicie produktywną prędkość we wszystkich aspektach. Komfort, jaki te oferują ci czas na komunikację, uwiecznianie pięknych widoków, dokumentowanie ważnych chwil to ogromny plus.

Teraz nie ma problemu z nagrywaniem za pomocą urządzeń mobilnych, ponieważ te pozwalają uzyskać imponującą jakość wideo. Dlatego musisz dać sobie możliwość poznania swojego urządzenia, aby pokazać rodzinie i przyjaciołom miejsce, które odwiedziłeś lub coś, co chcesz, aby poznali za pomocą filmu.

Na całym świecie WhatsApp jest najczęściej używanym i preferowanym komunikatorem internetowym przez wielu. Ponieważ jest to ulubiona aplikacja do przesyłania wiadomości, wiele osób prowadzi swoje działania za pośrednictwem tego medium. Czynności takie jak przesyłanie zdjęć, dokumentów, udostępniać między innymi swoją prawdziwą lokalizację.

Jakie formaty wideo są akceptowane przez WhatsApp?

Jedną ze wspaniałych funkcji oferowanych przez WhatsApp jest udostępnianie filmów jednej lub większej liczbie osób. Jeśli chcesz wysłać długi film bez przycinania go do właściwego formatu wideo, aby udostępnić film w wysokiej rozdzielczości i bez tak dużej wagi jest format MP4.

Format MP4 jest niezbędny dla wideo o niesamowitej rozdzielczości. Jakość, jaką oferuje ten format, jest przyjemna, bez wątpienia jakość obrazu nie sprawi, że będziesz wątpić, że jest to najlepszy format do udostępniania wideo na czacie WhatsApp.

Transmisja wideo, które będziesz się dzielić będzie wystarczająco płynnie, zachowa wyraźny i nieskazitelny dźwięk. Dzięki tym zaletom jest to najbardziej znany i najbardziej użyteczny format. Podobnie ten format umożliwia zarządzanie i edycję plików wideo, uzyskując jakość bardzo zbliżoną do oryginalnej płyty DVD.

MP4 składa się z naprawdę szerokiego wsparcia, które umożliwia dostosowanie treści audiowizualnych do komputera i wszystkich typów urządzeń, grając bez żadnych niedogodności. Jeśli chcesz udostępnić film WhatsApp, który jest ładny i zaprojektowany zapewnić dźwięk, wyraźny obraz i że w momencie reprodukcji nie zatrzymuje się, jest to wskazany format.

Cechy MP4 zapewniają optymalną jakość przechowywania, poprawy dystrybucji i możliwości udostępniania bez względu na to, ile czatów chcesz udostępnić wideo.

Kolejna skuteczna opcja wysyłania wideo na WhatsApp o niewielkiej wadze

Próbowałeś przeprowadzić czynność polegającą na udostępnieniu filmu wideo, ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Jesteś sekund od znać wskazaną aplikację aby Twój film miał wyższą jakość i był jak najjaśniejszy.

wyślij wideo przez WhatsApp w lepszym formacie

Wiemy, że szukasz najlepszego sposobu na wysłanie wideo przez WhatsApp bez obciążania, a także, że jego obraz jest doskonały. Pokażemy Ci skuteczną opcję, dzięki której możesz zredukować swój film i podziel się nim bezproblemowo z rodziną lub przyjaciółmi.

Pokazujemy doskonałą aplikację o nazwie „VideoCompressor” bez wątpienia jest to jedna z najlepszych, chociaż istnieją również inne aplikacje, które pomagają zmniejszyć wagę wideo bez utraty jakości. W tym przypadku mamy wybrany „Wideokompresor” ponieważ jest bardzo łatwy w użyciu i na pewno bardzo funkcjonalny.

Teraz wystarczy pobrać tę aplikację i ją otworzyć. Następnie klikasz opcję „Kompresuj” i wybierz wideo, które chcesz zredukować, aplikacja poda rozdzielczości, do których możesz skompresować wideo. Wybierz żądaną rozdzielczość i aby zapisać, kliknij opcję „Zapisz”. Po zapisaniu przechodzisz do procesu konwersji wideo.

Jaki rozmiar i czas trwania musi mieć wideo, aby można je było wysłać przez WhatsApp?

W przeciwieństwie do platform takich jak Telegram, WhatsApp ma pewne ograniczenia, jeśli chodzi o udostępnianie treści multimedialnych, ponieważ większość z tych plików, czy są to zdjęcia, filmy, audio itp. Mają maksymalny rozmiar około 16MB.

W przypadku większości urządzeń 16 MB odpowiada około 90 sekundom lub więcej około 3 minutom wideo. Chociaż oczywiście czas trwania tego będzie różny w zależności od jego definicji i jakości. Można wysyłać dłuższe filmy, ale musiały one zostać nagrane poza kamerą WhatsApp i w niższej rozdzielczości, aby później użyć opcji „załącz plik”, aby go udostępnić.

W ten sam sposób czas trwania wideo do aktualizacji statusu, nie może przekraczać 30 sekund, i ta miara jest taka sama dla wszystkich filmów, niezależnie od ich jakości.

Jak skompresować pliki wideo do wysłania na WhatsApp

Jednym z największych wyzwań dla wszystkich twórców treści, czy to fotograficznych, czy wideo, jest fakt, że wysyłaj duże pliki przez WhatsApp, To główny powód, dla którego decydują się na przejście na Telegram.

Istnieją różne sposoby optymalizacji rozmiaru naszych filmów, aby mogły być wysyłane przez WhatsApp bez uszczerbku dla ich jakości lub czasu trwania. Główna metoda wykonania tego zadania, jest zwrócić naszemu filmowi plik ZIPIP, czyli skompresowany plik. Możemy to osiągnąć za pomocą programów takich jak WinRar i Zipeg.

Inną wysoce zalecaną metodą realizacji tego celu jest: korzystać ze zintegrowanych programów do edycji wideo, podobnie jak Windows Movie Maker lub iMovie. Są to programy, które pozwalają nam przesyłać nasze filmy, aby później zapisać je z określonymi specyfikacjami, dzięki czemu będą mniej ważyć, ale zachowają jakość.

Użytkownik WhatsApp

Dostępne aplikacje i strony internetowe

Istnieje wiele aplikacji i stron internetowych do kompresji elementów, które możemy znaleźć w internecie wszelkiego rodzaju kompresor plików, co pozwoli nam interweniować od dokumentów pdf, po obrazy, filmy i piosenki.

Jednym z najczęściej używanych programów online do tego typu celów jest „Kocham IMG” do obrazów i „Online-converter.com”, zarówno online, jak i bezpłatne programy.

Kompresuj filmy z telefonu komórkowego za pomocą aplikacji

Realną opcją, jeśli nie chcesz korzystać z komputera lub po prostu, jeśli go nie masz, jest wykonanie tWszystkie kompresje z telefonu komórkowego za pośrednictwem aplikacji, a chłopcze mamy szczęście, skoro są różnego rodzaju aplikacje do tego celu, niektóre z nich takie jak:

 • Kompresor wideo.
 • Zmień rozmiar wideo.
 • VidCompact.
 • Transkoder wideo.
 • Inteligentny kompresor wideo.

Każda z tych aplikacji posłuży do przekształcenia ciężkich filmów, które wykonujemy na naszym telefonie, aby bez problemu je wysłać. Będziemy musieli pobrać tylko ten, który wydaje nam się najlepszy, wybrać wideo do skompresowania i to wszystko.

Aplikacja WhatsApp

Kompresuj filmy do wysłania przez WhatsApp z komputera

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieją różne sposoby kompresji filmów bezpośrednio z komputera, jeden łatwiej niż drugi. Przechodzenie z klasycznego pliku Zip za pomocą Winrar i przechodzenie przez edytory wideo, aby zoptymalizować jego rozmiar

Innym sposobem jest użycie narzędzi online, takich jak „Online-converter” lub „clipchamp”, które są oprogramowaniem, które pozwoli Ci skompresować filmy bez konieczności pobierania określonego programu.

Zmień format wideo na mniej ciężki lub kompatybilny

Istnieje wiele formatów wideo, każdy o innej charakterystyce. pomiędzy najbardziej znane formaty wideo, możemy znaleźć takie jak:

 • MP4.
 • AVI.
 • MKV.
 • FLV.
 • MOV.
 • WMV.

Między innymi chodzi o znalezienie takiego formatu, który pozwoli najlepiej zoptymalizować rozmiar wideo. Jeden z tych formatów może być MP4, który pozwala na odtwarzanie plików nawet w FULL HD, przy znacznie mniejszej wadze niż inne formaty.

Sztuczki, aby wysłać długi film

WhatsApp Nie jest to aplikacja do przesyłania wiadomości, która wyróżnia się praktycznością podczas wysyłania plików dowolnego typu. Ponieważ, jak wspomnieliśmy wcześniej, użytkownik WhatsApp musi codziennie mierzyć się z dość zmniejszonymi limitami przesyłania plików.

Ale zawsze istnieją różne sposoby radzenia sobie, a tym samym rozwiązywania tych sytuacji. Istnieją różne typy konwerterów, kompresorów, aplikacji do przesyłania itp. Który zawsze będzie szukał sposobu na nadaj swojemu filmowi najlepszą wydajność, aby jego wysyłanie przez WhatsApp nie było tak burzliwe.

Oto niektóre z najlepszych sztuczek umożliwiających wysyłanie długoterminowych filmów:

 • Skompresuj filmy za pomocą plików ZIP.
 • Obniż jego jakość.
 • Zmień format na MP4 lub podobny (które wymagają mniejszej wagi).
 • Zoptymalizuj swoją wydajność za pomocą oprogramowania do edycji wideo.

Co zrobić, jeśli WhatsApp nie pozwala mi przesłać mojego filmu?

W większości przypadków WhatsApp nie pozwala użytkownikom na przesyłanie filmów z 3 głównych powodów. Pierwszym z nich jest rozmiar wideo, Jest to najczęstsze, ponieważ jeśli chcesz wysłać wideo, które przekracza 16 MB, z pewnością WhatsApp na to nie pozwoli.

Innym powodem, dla którego WhatsApp nie pozwala nam przesłać filmu, jest to, że nasza szybkość połączenia, element, który nie ma nic wspólnego z rozmiarem przesyłania dozwolonym przez WhatsApp. Innym możliwym czynnikiem, dla którego nie będziemy mogli przesłać go do WhatsApp, będzie naszą dostępną przestrzeń magazynową.

W każdym razie, zawsze znajdzie się rozwiązanie. Jeśli naszym problemem jest rozmiar wideo, zawsze możemy znaleźć sposób na jego skompresowanie, teraz, jeśli problemem jest szybkość połączenia, istnieją różne rozwiązania tego problemu, takie jak priorytetyzacja przesyłania naszego pliku, kierowanie naszą przepustowością tylko po to. I wreszcie, jeśli problem jest związany z przechowywaniem naszego urządzenia, zostanie to rozwiązane po prostu przez opróżnienie naszej pamięci i posiadanie dobrej pamięci zewnętrznej.

Jeśli nadal chcesz używać WhatsApp do wysyłania dużych plików, jest bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał zastosować którąkolwiek z wcześniej wyjaśnionych wskazówek. Jeśli nie, zawsze możesz przełączyć się na Telegram.