Prawdopodobnie, gdy kupiłeś ostatnią komórkę, jeśli jest od operatora, zaoferują ci Karta SIM. Ale jeśli jest to używany telefon komórkowy, który jest odblokowany, użyjesz tego, który miałeś na swoim starym urządzeniu.
Bez karty SIM smartfon jest prawie bezużyteczny. Prawda jest taka, że chociaż wszystkie telefony mają kartę SIM, nie wszystkie karty są takie same. Właśnie z tego powodu w tym miejscu chcieliśmy pokazać niektóre różnice, które naszym zdaniem są ważne dla każdego.
Jaki rodzaj karty SIM musisz kupić do swojego telefonu komórkowego?
Zdarza się, że kiedy zamierzamy zaktualizować nasz telefon, należy o tym pamiętaćZ jakiego typu karty SIM korzysta Twój telefon komórkowy?. Dzieje się tak z tego prostego powodu, że w zależności od typu karty SIM zmienia się jej rozmiar. A jeśli postawimy większy na małej przestrzeni, możemy go uszkodzić. A w przeciwnym przypadku może się zgubić, co jest logiczne.
W tym konkretnym przypadku chcemy pokazać dwa z większość aktualnych typów kart SIM. Z jednej strony NanoSIM, z drugiej MicroSIM. Więc jeśli musisz skorzystać z któregoś z nich, znasz już wszystkie jego szczegóły. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są różne i czy jeden z nich jest lepszy od drugiego.
NanoSIM kontra MicroSIM. Kilka różnic, na które należy zwrócić uwagę
Cóż, jeśli mówimy o kartach SIM, musimy zacząć mówić o oryginalnych kartach SIM. O ile karty SIM pierwszej generacji, zwane po prostu SIM, były największe i najstarsze żaden z działających telefonów komórkowych ich nie używa.
Karty SIM były bardzo znane. Na przykład w przypadku urządzeń mobilnych Nokii i innych marek sprzed lat, choć obecnie jest to technologia całkowicie przestarzała.
Później idziemy do Karty micro SIM, czyli te, które następowały po inicjałach, nieco zmniejszona wersja, która już zajmowała mniej miejsca. Chociaż oczywiście zachowywanie elementów, które są tymi, które mają wszystkie ważne informacje, oczywiście elementów, których nie może zabraknąć.
I ostatecznie mamy karty NanoSIMnajnowszej generacji, które zostały zapowiedziane przez iPhone’a 5 i które z czasem przyjęły najnowsze terminale na rynku.
Jak powiedzieliśmy wcześniej, karta MicroSIM była w zasadzie zmniejszoną wersją normalnej karty SIM. Jego rozmiar był znacznie mniejszy, co dało większą swobodę producentom w zajmowaniu tej przestrzeni innymi elementami. iPhone 4 był jednym z pierwsze urządzenia, które pozwoliły nam na korzystanie z karty microSIMpomijając tradycyjne karty SIM, do których byliśmy do tej pory przyzwyczajeni.
Na wypadek, on…karta NanoSIM jest o 40% mniejsza niż MicroSIM, abyśmy mogli sprawdzić różnicę między nimi. Oczywiście klucz do różnicy między różnymi generacjami kart SIM ma związek zwłaszcza z rozmiarem.
Bo przecież terminalom udało się wykorzystać coraz mniejsze elementy wewnętrzne, co dało początek wzrostowi ekranu i innym jego aspektom. W tym sensie musimy wspomnieć, że karty microSD nie należy mylić z MicroSIM. O MicroSIM rozmawialiśmy już w tym artykule. Podczas gdy microSD jest tym, który nam pozwala zwiększyć pojemność pamięci wewnętrznej naszego telefonu komórkowego.
Jakie są zalety i wady każdego z tych typów kart SIM?
Plusy i minusy NanoSim
- Zajmują mniej miejsca wewnątrz urządzenia, co można wykorzystać do ulepszenia konstrukcji i wyglądu telefonu komórkowego.
- ma to samo cpojemność pamięci, a nawet wyższa niż MicroSim
- Mierzą do 40% wartości swojego poprzednika
- Dzięki temu telefon ma lepszą wydajność i większą pojemność.
Plusy i minusy Microsim
- The Karty MicroSim mają większy rozmiar a jego pojemność wynosi maksymalnie 128 Kb.
- Zajmuje więcej miejsca w urządzeniach, co w wielu przypadkach ogranicza posiadanie przez sprzęt gniazda SIM.
- Na tych kartach można zapisać niektóre ustawienia i konfigurację.