Skip to content

Jak wyciąć i przekonwertować starą kartę SIM na MicroSIM lub NanoSIM

28 de grudzień de 2022

Kupiłeś nowy telefon komórkowy i zastanawiasz się, jak przyciąć kartę SIM do Micro SIM lub Nano SIM. Trzeba wiedzieć, że jest to zabieg, który interesuje ogromną liczbę czytelników i nie tylko to, ale firmy za każdym razem go ułatwiają. Prawda jest taka gdy chcesz przyciąć kartę SIM do MicroSIM lub NanoSIM, aby uniknąć szukania nowej, masz taką możliwość, a tym samym jak najszybciej dopasować go do swojego urządzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jednak zanim zaczniesz od tego krok po kroku, musisz wiedzieć, że kiedy zamierzamy przyciąć kartę SIM do Micro SIM lub Nano SIM, musimy być bardzo ostrożni, biorąc pod uwagę, że jeśli popełnimy błąd, możemy ją uszkodzić, a potem tak, będziemy potrzebować zupełnie nowej karty SIM. Poza tym, w wielu przypadkach przycinając kartę SIM do MicroSIM lub NanoSIM, zaoszczędzisz pieniądze, więc Pokażemy Ci, jakie kroki musisz wykonać teraz. Chociaż konieczne będzie zrobienie tego poprawnie, aby nasz telefon komórkowy nie rozpoznał naszej karty SIM.

Jak wyciąć starą kartę SIM na MicroSIM lub NanoSIM

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed rozpoczęciem, jest oczywiście wyjęcie karty SIM ze starego telefonu i postawienie jej pod ręką na czystym stole. Następnie musisz wziąć nowe urządzenie, które nabyłeś, i poszukać gniazda karty SIM, aby sprawdzić, czy wchodzi, czy nie. Jeśli nie pasuje, najprawdopodobniej będziesz musiał przyciąć starą kartę SIM do MicroSIM lub NanoSIM i dopasować. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, nauczymy Cię, jak to zrobić, nie powodując żadnych szkód.

Przed kontynuowaniem zalecamy wejście w ten link, z którego będziesz mógł pobrać szablon, który pomoże ci wyciąć normalną kartę SIM i przekonwertować ją na kartę MicroSIM lub NanoSIM, zawsze biorąc pod uwagę rodzaj karty SIM, której potrzebujesz w twoje okoliczności. Jeśli chcesz, aby Twoja normalna karta SIM stała się MicroSIM, musisz umieść go w przydzielonym mu miejscu i to samo, jeśli chcesz, aby stał się NanoSIM. Jak widać, w tego typu przypadkach nie ma zbyt wielu trudności.

Aby uzyskać całkowitą precyzję, będziesz musiał następnie zaznaczyć linie i je przeciąć. W tym celu zalecamy użycie markera z cienką końcówką i linijki, a także wykonanie krok po kroku w cichym otoczeniu, bez nikogo obserwuję cię. przeszkadzam. Po zakończeniu tego kroku, będzie następująca zdejmij kartę SIM z szablonu i bardzo ostrożnie odetnij ją za pomocą karty. Musisz poświęcić tyle czasu, ile potrzebujesz. W każdym razie zostawiamy Ci wideo, abyś mógł sam sprawdzić proces.

Wytnij i przekonwertuj starą kartę SIM na MicroSIM lub NanoSIM krok po kroku

Jak już wyjaśniliśmy i jak zobaczycie na filmie, jest to bardzo proste, ale do tego potrzebna będzie precyzja. Bez względu na różnice między kartą MicroSIM lub NanoSIM, będzie działać na obu. Wyjaśniamy krok po kroku, jak to zrobić. Aby kontynuować, będziesz potrzebować:

  • Linijka lub cokolwiek, co działa, aby poprawnie narysować linie.
  • Ostre ostre nożyczki.
  • Papier ścierny do poprawienia krawędzi karty.
  • Marker lub długopis do narysowania linii pomocniczych, w których będziemy wycinać starą kartę SIM.
  • Wydrukowany szablon PDF który będzie wskazówką do przycięcia do odpowiedniego rozmiaru.

raz masz pobrać formularz w formacie A4 Aby uzyskać ten sam rozmiar, musisz umieścić kartę, którą będziesz wycinać na rysunku, zaznaczysz linie cięcia, które wykonasz. Gdy będziesz gotowy, za pomocą nożyczek przetnij wzdłuż narysowanych linii. Na koniec jeszcze tylko dokładnie wygładzimy krawędzie papierem ściernym i to wszystko, możemy przetestować naszą nową kartę przystosowaną do MicroSIM lub NanoSIM.

Jeśli robiąc to, telefon komórkowy nie rozpoznaje karty SIM, możesz skorzystać z różnych rozwiązań lub w ostateczności skorzystać z pomocy technicznej.

Szablon do wycięcia starej karty SIM

Ty to zrobiłeś wytnij starą kartę SIM na MicroSIM lub NanoSIM z tym krok po kroku

dołącz do naszego kanału telegram