Skip to content

Jak zwolnić pamięć RAM na moim komputerze z systemem Windows 10, 8 i 7 z programami lub bez

14 de wrzesień de 2023

Do pewnego stopnia nie ma znaczenia, czy komputer jest mocny. Kiedy zaczniemy Używanie go stopniowo może zmniejszyć jego wydajność.. Dzieje się tak zazwyczaj wskutek złych nawyków wielu ludzi i niewielkiej dbałości o system operacyjny komputera.

Zainstaluj wszystko, co zauważymy, co przyciągnie naszą uwagę, bez wykonywania konserwacji. Jedyne, co osiąga, to obniżenie wydajności systemu operacyjnego. Co wpływa na stabilność systemu operacyjnego? W zasadzie jest to Baran który jest odpowiedzialny za jednoczesne działanie wszystkich programów.

Pod warunkiem, że RAM będzie większyw tle może działać więcej programów i usług bez wpływu na wydajność. Jeśli jednak chodzi o limit wspomnianej pamięci RAM zaczynają się problemy.

Dlatego trzeba uważać z czym zainstalowane na komputerze oraz dbają o utrzymanie i poprawną konfigurację systemu operacyjnego aby jak najbardziej poprawić wydajność.

Dlatego właśnie będziemy Cię uczyć, jak utrzymać komputer w doskonałej kondycji jak przyspieszyć i zwolnić pamięć RAM w systemie Windows. Nie ma znaczenia, czy masz Windows 7, 8 czy 10. Ten poradnik będzie przydatne dla wszystkich trzech wersji systemu operacyjnego.

Jak zoptymalizować system Windows 7, 8 i 10, aby poprawić wydajność

Jeśli poszukasz w Internecie, znajdziesz szeroką gamę tutoriali. Jednak wiele z nich to nic innego jak „czysty dym”, że tak powiem. Poprawa wydajności systemu Windows to zadanie, które choć nie jest skomplikowane. Jeśli wymaga to odrobiny cierpliwości.

Zwolnij miejsce na swoim komputerze Poprawa jego wydajności jest niezbędna. Jest to mały krok z kilku, które zobaczymy w tym samouczku. Każdy program, który instalujesz i uruchamiasz na swoim komputerze, pozostawia historię dzienników aktywności. To jest coś normalnego wszystkie programy to robią.

Oczywiście te płyty nie są zbyt ciężkie. Problem pojawia się, gdy po pewnym czasie i ciągłym użytkowaniu (szczególnie jeśli masz zainstalowanych kilka) kumulują się, co oczywiście zajmuje pamięć RAM. Z tego właśnie powodu Najlepiej od czasu do czasu ręcznie usuwać niepotrzebne i tymczasowe pliki z komputera.

Jak usunąć niepotrzebne pliki w systemie Windows

Pierwszą rzeczą, którą zrobisz, jest otwarcie „Sprzęt”, jeśli nie masz go na swoim pulpicie. Kliknij „Początek”, a następnie napisz „Sprzęt”, aby wyświetlić folder.

Następnie, gdy jesteś w folderze. Będziesz musiał kliknąć prawym przyciskiem myszy dysk twardy, na którym znajduje się system Windows. Generalnie jest to jednostkaC” i otworzy się menu z kilkoma opcjami. Musisz przejść do końca i kliknąć „Nieruchomości”.

Kiedy klikniesz „NieruchomościOtworzy się nowe okno z kilkoma opcjami. Ten, który nas na razie interesuje, to ten, który mówi: „Zwolnij miejsce”.

Tutaj zaczniesz przeskanuj cały komputer w celu zebrania danych z plików które można usunąć, a których nie należy usuwać. Po zakończeniu po prostu naciśnij, będziesz musiał wybrać pliki, które chcesz usunąć, a następnie kliknąć „Zaakceptować”.

jak zwolnić miejsce w pamięci RAM komputera z systemem Windows

Zdefragmentuj dysk twardy

To jest dla tych, którzy mają mechaniczny dysk twardy (dysk twardy) w przypadku, gdy masz dysk półprzewodnikowy (SSD) nie musisz wykonywać tego kroku.

Ale zdefragmentować dysk dla tych, którzy mają „klasyka”że tak powiem. Dzięki temu będzie lepiej zorganizowane. Wszystkie informacje są ponownie zorganizowane i przyspieszają ogólne zasady działania systemu.

Wydaje się to nieco skomplikowane. Ale tak naprawdę postępując zgodnie z instrukcjami, które podamy poniżej. Z pewnością docenisz, że jest to coś bardzo łatwego do zrobienia.

 • Ponownie przejdź do „Sprzęt”.
 • Teraz musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy dysk twardy systemu Windows, zazwyczaj dysk C.
 • Pojawi się nowe menu, przejdź do końca i kliknij „Nieruchomości”.
 • Jeśli spojrzysz na zakładki (znajdujące się na górze perka), znajdziesz opcję narzędzi.
 • Kiedy znajdziesz się we wspomnianej zakładce, musisz kliknąć „Zdefragmentuj teraz”.
 • Teraz musisz wybrać dysk z systemem operacyjnym. Jak wspomniałem powyżej, zazwyczaj jest to dysk C i klikasz „Przeskanuj dysk”.
 • Po zakończeniu analizy dysku. Opcja „Zdefragmentuj dysk”.

Ten proces może zająć trochę czasu, dlatego zalecamy uzbroić się w cierpliwość. Po zakończeniu defragmentacji dysku będziesz musiał to zrobić Zrestartuj swój komputer.

Uważaj na wirusy

Wirusy mogą stworzyć spory bałagan na Twoim komputerze.. Od bardzo spowalniania systemu po narażanie informacji na ryzyko, generowanie większej liczby niepotrzebnych plików niż zwykle, duplikowanie innych itp. Mogą nawet uszkodzić sterowniki urządzeń peryferyjnych, ekranu, karty graficznej itp.

Dlatego niezwykle ważne jest, aby mieć dobry, niezawodny program antywirusowy, aby móc dokładnie przeskanować komputer w celu oczyszczenia go ze szkodliwych programów. Jeśli posiadasz system Windows 8 i Windows 10, możesz zdecydować się na program Windows Defender, który biorąc pod uwagę, że jest darmowy i doskonale zintegrowany z systemem operacyjnymTo działa jak urok.

Kliknij „Start”, a następnie wpisz „Windows Defender”. Gdy znajdziesz się w sekcji antywirusowej. Po prostu poszukaj opcji „Zbadać” i poczekaj, aż program zakończy analizę całego systemu operacyjnego.

Jeśli wykryć żadnego złośliwe oprogramowanie usunie je na zawsze. Za to tyI Wyświetli zalecenia dotyczące działań, które należy podjąć, jeśli nie zostanie on automatycznie wysłany do kwarantanny. Po tym zalecamy ponowne uruchomienie komputera.

Zwolnij miejsce w pamięci RAM z programami lub bez

Jak zwolnić pamięć RAM w systemie Windows

Trochę sztuczka To działa dla znacznie poprawiają pamięć RAM polega na użyciu dość prostego skryptu, aby zamknąć wszystkie niepotrzebne programy. Ci, którzy w sposób oczywisty zostaną straceni, zostaną straceni ponownie.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dać kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pulpicie.

Otworzy się nowe menu, w którym należy przybliżyć wskaźnik myszy do „Nowy”, aby wyświetlić kolejne podmenu.

W tym podmenu będziesz musiał wybrać „Dokument tekstowy”.

Nie musisz nadawać mu żadnej konkretnej nazwy. Ważna jest jego zawartość, która będzie zależała od ilości pamięci RAM. które masz na swoim komputerze.

 • Mystring (1000000000), jeśli twoja pamięć ma 2 GB
 • Mystring (1655000000), jeśli ma 3 GB
 • Mystring (2000000000), jeśli ma 4 GB
 • Mystring (2655000000), jeśli wynosi 5 GB
 • Mystring (3000000000), jeśli ma 6 GB
 • Mystring (4000000000), jeśli ma 8 GB

Teraz musisz udać się do „Archiwum„a potem do”Zapisz jako…”.

Musisz dodać do niego specjalne rozszerzenie, aby stał się plikiem wykonywalnym. Rozszerzeniem musi być .vbe Nazwa, którą mu nadasz, jest taka sama.

Teraz wystarczy dwukrotnie kliknąć wynikowy plik, a zobaczysz to Zamknij wszystkie programy działające w tle, które nie są potrzebne.

Dzięki temu Twój komputer będzie działał znacznie sprawniej niż zwykle. Możesz to zrobić za każdym razem komputer działa wolno lub raz na kilka dni bez żadnego problemu.

Zwolnij miejsce w pamięci RAM komputera z systemem Windows

Znaczenie aktualizacji systemu Windows

Aktualizacje dowolnej aplikacji lub w tym przypadku systemu operacyjnego. Wiele razy naprawiaj błędy i poprawiaj stabilność systemu operacyjnego. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby po wydaniu dowolnej aktualizacji systemu Windows. System operacyjny został zaktualizowany. Wykonaj poniższe kroki, aby zaktualizować system Windows 10 bez błędów.

 • Naciśnij „start”, a następnie wpisz „panel sterowania” kliknij, aby go otworzyć.
 • Następnie będziesz musiał udać się do „System bezpieczeństwa” i wtedy „Aktualizacja systemu Windows”.
 • Wśród dostępnych teraz opcji zobaczysz opcję „Wyszukaj aktualizacje”.
 • Rozpocznie wyszukiwanie aktualizacji, może to chwilę potrwać i pamiętaj o tym Wyszukiwanie aktualizacji odbywa się za pośrednictwem Internetu.
 • Kiedy to się skończy. Jeśli znajdzie aktualizacje, będziesz musiał nacisnąć „Zainstaluj aktualizacje” i poczekaj, aż zakończy ich instalację.

Kiedy skończy, na pewno cię o to poprosi uruchom ponownie system operacyjny. Dlatego musisz to zrobić. Możesz zauważyć, że nie uruchomi się ponownie w zwykły sposób. Ale zrobi to wolniej, zajmie to trochę czasu i na ekranie będziesz mógł zobaczyć, co jest „Praca nad aktualizacjami”, ponieważ należy je zainstalować przed ponownym uruchomieniem systemu operacyjnego.

W tym czasie jest to niezwykle ważne W żadnym wypadku nie należy wyłączać komputera ani odłączać go od zasilania.. Aby nie miało to wpływu na instalację aktualizacji.

dołącz do naszego kanału telegram