Skip to content

Jak zsynchronizować WhatsApp Business z Facebookiem? – Wzmacnianie mojej firmy

7 de marzec de 2022

Niezależnie od wielkości firmy, obecność w sieciach społecznościowych i innych mediach cyfrowych jest niezbędna. Ale jeszcze bardziej, jeśli chodzi o mikroprzedsiębiorstwa, a zwłaszcza jeśli mówimy o Facebooku, sieci społecznościowej z największą liczbą użytkowników na świecie.

Wiemy, że możliwości rekrutacyjne w małych i średnich firmach nie są najlepsze, dlatego wiele funkcji kończy ta sama osoba. Dziś będziemy Twoim wsparciem w tworzeniu prostej konfiguracji, która pozwoli Ci połącz WhatsApp Business z FanPageco ułatwi klientom kontakt z Tobą.

Co jest potrzebne, aby móc połączyć konta WhatsApp Business i Facebook?

To jedna z głównych wątpliwości, które mogą pojawić się na początku zakładania konta do pracy w mediach społecznościowych. Cóż, Facebook jest obecnie platformą cyfrową, na której e-commerce może być bardziej opłacalnydzięki różnym narzędziom dostępnym dla firm i szerokiego grona odbiorców.

WhatsApp, ze swojej strony, jest systemem wiadomości błyskawicznych, który nadal dominuje na globalnej scenie, myśląc o małych firmach, zaprezentował WhatsApp Business, dzięki czemu transakcje biznesowe mogą być realizowane z tego miejsca niemal automatycznie.

W obecnej sytuacji globalnej pilnie należy nauczyć się łączyć obie platformy, aby komunikacja klient-firma była znacznie wydajniejsza. Jednak ważne jest, aby stosować niezbędne środki bezpieczeństwa, jak zablokować WhatsApp za pomocą odcisku palca, aby oba konta pozostały chronione na urządzeniu mobilnym.

Aktualizuj aplikację Facebook

Mówiąc o konkretnych wymaganiach, które musisz mieć, aby ustanowić bezpośredni kanał między Facebookiem a WhatsApp Business, musimy wspomnieć, że aktualizujesz aplikację Facebook na swoim telefonie komórkowym, przynajmniej podczas ustanawiania łącza. Jest to wymóg dotyczący interfejsu w celu sprawdzenia zgodności.

pobieranie firmy WhatsApp

Koniecznie zadbaj o dopracowanie wszystkich aspektów swojego konta firmowego na Facebooku, tak aby przechodzący do niego użytkownik mógł w prosty sposób skontaktować się z Tobą na konto biznesowe WhatsApp.

Pobierz aplikację WhatsApp Business

Ta aplikacja jest niewątpliwie lepsza w opcjach od wersji tradycyjnej, nie ma powodu, dla którego będąc dużą lub małą firmą nie powinieneś jej używać tak, jak Ty sposób kontaktu z opinią publiczną. Jest bezpłatny, łatwy w obsłudze i pomaga w procesie odpowiadania klientom.

Jest kompatybilny zarówno z Androidem, jak i iPhonem, jego początkowa konfiguracja jest bardzo prosta i prowadzona. Wśród funkcji, które będziesz mieć, wyróżniają się: ekspozycja katalogu produktów/usług, dane kontaktowe, ponowne wykorzystanie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, organizacja za pomocą etykiet i inne.

W jaki sposób połączenie WhatsApp Business z Facebookiem pomaga mojej firmie?

Wcześniej poczta była preferowaną metodą nawiązywania relacji biznesowych, ale przy dzisiejszym tempie życia w większości przypadków bezpośrednia i osobista wiadomość ma znacznie większy efekt. Niezależnie od liczby klientów, których ma Twoja firma, zawsze będą bardziej cenić indywidualne traktowanie, a to ułatwia WhatsApp Business.

Łącząc swoje konto biznesowe na Facebooku z platformą WhatsApp Business, udostępniasz publiczne, przejrzyste narzędzia, aby się z Tobą skontaktować. Dzięki czemu zwiększysz zasięg swojej firmy, ponieważ użytkownicy zaczną Cię rozpoznawać, za jakość w traktowaniu ich.

Kontakt z WhatsApp z FanPage

W zależności od Twoich możliwości zalecamy uruchomienie downloadu WhatsApp na PC, w ten sposób, podłączając go do FanPage Twojej firmy, będziesz mógł wygodniej i zorganizować, odpowiadać na wszystkie wymagania Twoich potencjalnych klientów. Pamiętaj, że poprzez FanPage masz możliwość dotarcia do dużej liczby użytkowników, więc upewnij się, że odpowiadasz na nich w sposób zadowalający.

Utwórz bazę danych

Dodatkowo za pośrednictwem Facebooka możesz wdrażać techniki i strategie, które zapraszają jak największą liczbę użytkowników do podania swoich danych kontaktowych, dzięki czemu możesz je przesłać bezpośrednie informacje o promocjach i produktach to, co najbardziej Ci odpowiada. Możesz na przykład udostępnić link do grupy WhatsApp, w której często aktualizujesz interesujące Cię treści dotyczące Twoich usług.

budowanie zaufania klientów

Buduj zaufanie klientów

Zasadniczo ustalenie spersonalizowanej reakcji z klientami otwiera kanał do generowania pozytywnego wrażenia marki, którą reprezentujesz. Upewnij się, że okazywać zainteresowanie ich potrzebamiszacunek dla ich opinii i odpowiedzialność w podjętych zobowiązaniach.

W ten sposób iz dużym zaangażowaniem odciśniesz w firmie ważny poziom niezawodności, który sprawi, że użytkownicy będą preferować Ciebie. W tym momencie zmień tapetę czatu WhatsApp na taką, która Ci się podoba i nie przeszkadza w rozmowie, unikając w ten sposób błędów i ułatwiając rozpoznawanie każdego klienta.

Jakie kroki powinienem wykonać, aby zsynchronizować moje konta Facebook i WhatsApp Business?

Warto znać znaczenie tego połączenia, aby zapewnić mu miejsce, na jakie zasługuje w twoich działaniach komercyjnych, ponieważ nie ma sensu ustanawiać połączenia między obiema platformami, jeśli nie jesteś uważny odpowiadaj szybko na zapytania. Mając to na uwadze, wyjaśnimy kroki, które należy wykonać, aby utworzyć połączenie między Twoim FanPage a WhatsApp Business:

  • Musisz przejść do aplikacji WhatsApp Business na telefonie komórkowym.
  • Naciśnij przycisk „Więcej opcji” lub przycisk konfiguracji, zmień nazwę zgodnie z systemem operacyjnym.
  • Przejdź do „Narzędzi biznesowych” i od razu do „Facebook i Instagram”.
  • Wybierz „Facebook”, zaloguj się swoimi danymi użytkownika i wybierz FanPage. Spowoduje to utworzenie przycisku, który połączy stronę z WhatsApp Business.

dołącz do naszego kanału telegram