Skip to content
Mac

Jak zsynchronizować notatki z mojego komputera Mac lub iPada z moim telefonem z systemem Android? (Przykład)

4 de luty de 2021

Chociaż popularne przekonania wskazują, że istnieje absolutna niezgodność między tymi dwoma urządzeniami, możliwość zsynchronizuj notatki ze sobą Pokazuje, że chociaż pochodzą z tak różnych firm, zarządzają dość ważnym punktem połączenia.

Nie było to wcześniej brane pod uwagę, ponieważ obie marki zawsze były uznawane za przeciwników, ale udowodniono, że jest odwrotnie.

Prawda jest taka, że ​​obecnie prawie większość aplikacji i funkcji telefonów działa wspólne połączenia, dając im punkt za.

Obecnie stosowanie notatek spełnia ważny aspekt z punktu widzenia obu OS, ponieważ użytkownicy uważają to za niezbędne narzędzie do przechowywania precyzyjnych, ważnych informacji, które zasługują na zapamiętanie.

Dlatego chęć możliwe jest nawiązanie tego związku między sobąi można to zrobić z dowolnego aspektu. Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Pierwsza metoda: zsynchronizuj notatki przez Gmaila z Maca lub iPada na urządzeniu z Androidem

Nie jest tajemnicą, że platforma Google jest obecnie jedną z najczęściej używanych, co jest wielką zaletą dla urządzeń z Androidem, ponieważ to ta firma jest odpowiedzialna za stworzenie systemu operacyjnego.

Ponieważ każdy musi mieć Konto Gmail, Jest to pierwsza metoda, której użyjemy do synchronizacji notatek z jednego urządzenia na drugie.

Przede wszystkim powinieneś upewnić się, że wersje urządzeń Apple, których używasz, nie zostały zadeklarowane jako przestarzały lub przerwane. Tylko zarządzając konfiguracją konta Google w zespole, będziesz w stanie wykonać opisane poniżej kroki:

  • Zacznij od uzyskania dostępu do sekcji „Przybory” lub „Ustawienia” w urządzeniu i kliknij opcję „Dodaj konto” znajdującą się na liście.
  • Wśród nazw różnych marek znajdziesz Google, wchodząc tam, aby rozpocząć wprowadzanie informacji „Login” wymaganych przez system.
  • Gdy to osiągniesz, będziesz mieć możliwość synchronizacji funkcji z tym kontem, więc upewnij się, że zezwalasz na to za pomocą aplikacji „Notatki”.
  • Na koniec każda notatka dodana z urządzenia, na którym dokonałeś konfiguracji, automatycznie pojawi się w sekcji aplikacji pocztowej pod nazwą „Notatki”.

Należy pamiętać, że te arkusze wiadomości będą dostępne tylko do czytania, ale nadal umożliwią Ci maksymalne wykorzystanie ich.

Druga metoda: użyj Outlooka, aby zsynchronizować notatki, które piszesz na komputerze Mac, iPadzie lub iPhonie

Podobnie jak Google, Microsoft jest również znaną i popularną przestrzenią dla dzisiejszych internautów, tzw możesz również mieć konto pod adresem Outlook, czyli platforma poczty elektronicznej, którą stworzyli.

Można to osiągnąć poprzez połączenie między urządzeniem mobilnym Apple, takim jak iPhone / iPad, a komputerem z programem iTunes.

Użyj Outlooka, aby zsynchronizować notatki, które piszesz na komputerze Mac, iPadzie lub telefonie iPhone

Dlatego, aby zsynchronizować notatki, musisz zacząć od połączenia telefonu komórkowego z komputerem za pomocą Kabel USB, a następnie otwórz program muzyczny.

W „Panelu podsumowania” znajdującym się po lewej stronie okna kliknij nazwę „Informacje”, aby wyświetlić opcje.

Wśród zmienności treści znajdziesz opcję „Synchronizuj notatki z …Towarzyszy menu rozwijanego, które oferuje szereg aplikacji, wśród których należy wybrać „Outlook”.

Aby zapisać zmiany, kliknij przycisk „Synchronizuj” i poczekaj na zakończenie procesu. Teraz z telefonu z Androidem będziesz mógł wejść do aplikacji pocztowej Microsoft i znaleźć zsynchronizowane notatki w obszarze „Przypomnienia”.

Chociaż wciąż czekają na Ciebie różne metody, dwie wymienione powyżej są tymi, które mają najlepszą możliwość synchronizowania notatek które tworzysz w urządzeniu Mac, iPad lub iPhone.

Krótko mówiąc, znalezienie sposobu na powiązanie dwóch takich różnych systemów operacyjnych jest naprawdę satysfakcjonujące, co może również pomóc w innych aspektach.

Zmiana urządzeń nie jest więc ryzykownym posunięciem, ponieważ nawet zarządzając innym systemem operacyjnym, udało się znaleźć połączenie między nimi.

dołącz do naszego kanału telegram