Skip to content

Jak zsynchronizować napisy z dźwiękiem wideo lub filmu za pomocą VLC Media Player

4 de luty de 2021

Przydarzyło się nam wszystkim, że oglądamy film lub serial pobrany z internetu i zdajemy sobie sprawę, że napisy nie są zsynchronizowane. Dlatego dzisiaj powiemy Ci, jak to zrobić synchronizować napisy z dźwiękiem wideo lub film z VLC Media Player łatwo i szybko.

Jak dodać napisy do filmu za pomocą VLC Media Player?

Zanim wyjaśnisz, jak zsynchronizować napisy z dźwiękiem wideo lub filmu, najpierw musisz wiedzieć, jak możesz je dodać lub otwórz je w odtwarzaczu. Jeśli pobrałeś najnowszą wersję VLC Media Player, masz dwa sposoby dodania pliku napisów do swojego wideo.

Pierwsza opcja jest niezwykle prosta i polega po prostu na zmienić nazwę pliku z napisami (który musi mieć rozszerzenie .srt), tak aby była taka sama jak nazwa filmu, który zamierzasz odtwarzać. Na przykład, jeśli plik wideo nosi nazwę „Wideo 1.mp4”, napisy powinny nosić nazwę „Wideo 1.srt”.

Druga opcja polega na tym, że po otwarciu wideo w VLC, kliknij przycisk „Napisy” który pojawia się na górnym pasku okna. Spowoduje to wyświetlenie menu, w którym należy wybrać opcję „Dodaj plik z napisami…”, aby wybrać napisy spośród wszystkich plików na komputerze.

Po dodaniu napisów wszystko, co musisz zrobić, to usiąść i cieszyć się wideo. Ten odtwarzacz jest tak wszechstronny, że umożliwia nawet oglądanie telewizji online na komputerze. Jednak nie jest to pozbawione takich irytujących problemów, jak niezsynchronizowane napisy.

Jak mogę zsynchronizować napisy z dźwiękiem wideo za pomocą VLC Media Player?

Uświadom sobie to pobrane napisy nie są zsynchronizowane z filmem, który oglądasz, jest to naprawdę denerwujące. Jednak VLC Media Player oferuje prostą opcję rozwiązania tego problemu. Musisz tylko wykonać następujące kroki:

  • Pierwszy, naciśnij przycisk „Narzędzia” znajdujący się na pasku u góry okna odtwarzacza. Spowoduje to wyświetlenie menu z różnymi opcjami.
  • Pierwsza opcja jest taka kliknij „Efekty i filtry”. Otworzy się okno z kilkoma zakładkami, za pomocą których możesz modyfikować różne aspekty wideo. Na przykład, jeśli chcesz, możesz zwiększyć jasność odtwarzacza.
  • W tym oknie musisz kliknij zakładkę „Synchronizacja” aby móc zobaczyć parametry, które pozwolą Ci zsynchronizować napisy z dźwiękiem Twojego filmu.
  • Inną opcją jest to, że po kliknięciu przycisku „Narzędzia” kliknij opcję „Śledź synchronizację”. Spowoduje to przejście bezpośrednio do karty synchronizacji.
  • Tam zobaczysz, że masz dwie sekcje. Pierwsza pozwala modyfikować taktowanie dźwięku dotyczące obrazu wideo. Byłoby to bardzo przydatne, jeśli dźwięk w Twoim filmie jest wczesny lub późny.

oglądaj wideo lub film w odtwarzaczu multimedialnym vlc

  • Zaraz poniżej zobaczysz sekcję, w której możesz zmodyfikować taktowanie napisów. Ma to pole, które może mieć wartości dodatnie lub ujemne. Jeśli zastosujesz wartość dodatnią, będziesz przesuwać napisy do filmu; a jeśli zastosujesz wartość ujemną, opóźnisz napisy.

Inny sposób synchronizacji napisów z dźwiękiem wideo w VLC Media Player

Chociaż sposób, który opisaliśmy powyżej, jest dość skuteczny, znalezienie dokładnej wartości może być nieco trudne, aby napisy były odpowiednio zsynchronizowane z wideo. Dlatego odtwarzacz VLC oferuje inną opcję, która może okazać się bardziej przydatna.

To jest to, że podczas oglądania filmu naciśnij klawisz „G” lub „H” z klawiaturyw zależności od potrzeb. Naciśnięcie klawisza „G” opóźni napisy o 50 milisekund od filmu. Z drugiej strony, gdy naciśniesz klawisz „H”, uzyskasz odwrotny efekt: napisy zostaną przesunięte o 50 milisekund w stosunku do wideo.

Mamy nadzieję, że ten krótki samouczek był przydatny w synchronizowaniu napisów z dźwiękiem wideo lub filmu za pomocą VLC Media Player. Jeśli miałeś inne problemy z tym odtwarzaczem, zalecamy zapoznanie się ze sposobami rozwiązywania typowych błędów VLC.

dołącz do naszego kanału telegram