Skip to content

Jak skopiować i wkleić obraz w programie Paint?

5 de wrzesień de 2023

Dla tych z nas, którzy nie są zaznajomieni z tego typu aplikacjami, Paint to program do edycji obrazów opracowany przez firmę Microsoft.

Jest jednak zwykle dobrze znany użytkownikom systemu Windows. Chociaż jest to prosta i stara aplikacja, może dostarczyć wielu narzędzi do edycji i porządkowania obrazów.

Warto zaznaczyć, że jedną z nich jest możliwość wklejania obrazków, jeśli chcemy zamontować kilka na raz, lub po prostu zmienić rozmiar lub edytować.

Dlatego przy tej okazji pokażemy jak wkleić obraz w programie Paint; Niezależnie od tego, czy jest to zrzut ekranu, czy obraz, który mamy na naszym komputerze. Oprócz kilku wskazówek i prostych kroków, dzięki którym nigdy się nie zgubisz.

Jak wkleić obraz w programie Paint?

Paint to aplikacja dostarczana z ustawieniami fabrycznymi Systemy operacyjne Windows, już od kilkudziesięciu lat. Z tego powodu wydaje się być nieco przestarzały, chociaż wciąż ma wiele do zaoferowania.

Niektóre narzędzia oferowane przez Paint umożliwiają rysowanie, posiadanie palety kolorów, dodawanie tekstów i edycję obrazów. Ma bardzo znajomy wygląd płótna, ale w cyfrowy sposób.

Aby móc wkleić obraz, jest to bardzo proste, wystarczy wykonać następujące kroki.

Kroki, jak wkleić obraz

Najpierw musimy iść do Początekktóry znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu, wówczas przechodzimy do opcji „Wszystkie aplikacje”.

Pojawi się kilka folderów, wybieramy, gdzie jest napisane „Akcesoria do okien”. Na koniec klikamy „Farba”.

Możemy również uzyskać dostęp do tej aplikacji, jeśli przejdziemy do Początek i w opcji Szukać nakładamy Paint. Program do wejścia pojawi się automatycznie.

Czy wiesz, że Paint został wydany przed grą Solitaire na Windows?

Będąc w Paint’cie przechodzimy do paska narzędzi u góry aplikacji. Następnie klikamy tam, gdzie jest napisane „Pasta Następnie w „Pasta DTo jest”.

Otworzy się eksplorator plików, szukamy miejsca, w którym mamy obraz, który chcemy wkleić, klikamy „Otwarty” I gotowy!

Jak wkleić zrzut ekranu

W przypadku zrzutu ekranu wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Najpierw wybieramy miejsce, w którym chcemy przechwycić i wciskamy klawisz. „Zrzut ekranu” alboSystem SIS zwierzaka”. Zwykle ten klawisz znajduje się w prawym górnym rogu klawiatury.

Następnie przechodzimy do Paint i klikamy opcję „Pasta” który znajduje się na pasku narzędzi. Nasze przechwycenie pojawi się automatycznie.

Musimy tylko zapisać nasz plik, w tym celu to zrobimy Archiwum i w „Zapisz jako”wybieramy żądany format.

Aby zakończyć, dodajemy żądaną nazwę, kliknij „Trzymać” i gotowy.

Wreszcie chcielibyśmy wiedzieć Czy narzędzia oferowane przez Paint do edycji i wklejania obrazów są dla Ciebie interesujące? Czy uważasz, że warto mieć tego typu programy na swoim komputerze? Zostaw swoją opinię w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram