Skip to content

Darmowe narzędzia lub programy do konwersji tekstu na mowę w systemie Windows lub online

17 de wrzesień de 2023

Czy wiesz, jakie narzędzia służą do konwersji tekstu na mowę i które również są bezpłatne? W świecie aplikacji komputerowych, Za każdym razem, gdy znajdziemy więcej oprogramowania, które ułatwi nam życie, lub spraw, żeby było zabawniej. Transkrypcja tekstów pisanych na wypowiedź ustną jest zwykle bardzo powszechna w niektórych dziedzinach zawodowych.choć może mieć też świetne zastosowanie w nauce.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że jesteś w stanie zapamiętać tekst piosenki, na którą zwracałeś uwagę, a mimo to nie jesteś w stanie zapamiętać czegoś, czego się uczyłeś? Z pewnością tak, przydarzyło się to każdemu z nas. Dzieje się tak dlatego, że często Informacje docierające do mózgu przez uszy lepiej zapamiętujemy niż te, które docierają do oczu..

W takiej sytuacji wyobraź sobie, jak mógłbyś poprawić swoje wyniki, gdyby zamiast siedzieć w domu uczyć się do egzaminu lub zapamiętywać wykład, który musisz wygłosić, możesz przekonwertować cały ten tekst na plik audio których możesz słuchać podczas jazdy środkami transportu publicznego lub podczas ćwiczeń.

Z pewnością jedyną wadą, jaką widzisz w tym przypadku, jest to, że możesz nie mieć niezbędnych narzędzi do konwersji tekstu na mowę, cóż, to już koniec. Dziś polecamy kilka narzędzi, które pozwolą Ci to zrobić, nawet z poziomu komputera. Tak, jest to już możliwe na urządzeniach z Androidem i IOS. od notatek głosowych po SMS-yteraz powiemy Ci, jak to zrobić z tekstu na mowę.

Jakie są narzędzia do konwersji tekstu na mowę?

Konwertując tekst na mowę, odkryliśmy to w samym Google. Czasami mogłeś skorzystać z Tłumacza Google, w którym wybierasz języki, które chcesz przetłumaczyć. Jednakże, Nie tylko będziesz mógł zobaczyć, co to oznacza w tekście, ale także możemy to usłyszećpo prostu przejdź do końca tłumaczenia i aktywuj ikonę dźwięku.

Na szczęście nie jest to jedyna możliwość, dzięki postępowi technologii pojawiło się kilka aplikacji, które ułatwiają nam życie. Istnieje wiele aplikacji, za pomocą których można konwertować tekst na mowęa najlepsze jest to, że wiele z nich jest bezpłatnych.

VoiceMe

Jest to jeden z najpopularniejszych konwerterów tekstu na mowę. Możemy wprowadzać tekst w kilku językach i tworzyć Pliki MP3 które z łatwością możemy zabrać ze sobą na odtwarzaczu lub na telefonie komórkowym. Poza tym to nic nie kosztuje.

FestVox

Ten program jest równie archaiczny, co prosty i pozwala nam konwertować tekst na format audio z rozszerzeniem wav, sun, aiff i ulaw. Ma aż dwanaście różnych głosów Do reprodukcji możemy nawet dobrać akcenty.

YakiToMe

Wypełniając prosty formularz rejestracyjny mamy dostęp do kompletnego narzędzia, które oprócz naszych tekstów, Pozwala nam konwertować do formatu MP3, blogi, strony internetowe, a nawet książkico może być bardzo przydatne podczas nauki.

Tekst mówiony

Jeden z najlepszych konwerterów tekstu na mowę, może współpracować ze stronami internetowymi, pocztą e-mail, programami PowerPoint, Word, PDF i innymi formatami. Umożliwia także konwersję dźwięku do formatu MP3 lub MP4. Wadą jest to, że nie jest darmowa, a wersja próbna trwa tylko siedem dni.

Monitor komputera z systemem Windows

PediaPhon

Świat konwersji tekstu na mowę jest również wyspecjalizowany, czego wyraźnym przykładem jest ta witryna internetowa do konwersji zawartości wideo na dźwięk Wikipedia.

Zamzara

Zamzar to bardzo łatwa w obsłudze strona internetowa potrafi przekonwertować dowolną stronę internetową na dźwięk. Wystarczy wpisać adres URL strony, którą chcemy przekonwertować do formatu audio oraz adres e-mail, na który zostanie wysłane nagranie. W ciągu kilku minut mamy wszystko gotowe.

Świat aplikacji komputerowych jest pełen drobnych narzędzi, wiele z nich jest darmowych, a które mogą ułatwić nam życie i uprościć codzienne zadania, czego przykładem jest TeamViewer i niektóre jego alternatywy.

dołącz do naszego kanału telegram