Skip to content

Jak mogę umieścić napisy w języku hiszpańskim w Google Meet — kompletny przewodnik

15 de luty de 2022

Platforma Google Meet zrewolucjonizowała sposób, w jaki się komunikujemy, dodając funkcje do rozmów wideo, takie jak automatyczne napisy. Czy chcesz wypróbować to narzędzie? Zwróć szczególną uwagę na ten artykuł, ponieważ mówimy o tym, jak aktywować napisy na spotkaniu, dostępnych językach i jak je dostosować.

Jak aktywować hiszpańskie napisy mojego spotkania?

Obecnie istnieją różne platformy interakcji społecznych. Ale Google oddaje do Twojej dyspozycji aplikację, za pomocą której możesz dzwonić, idealny do wideokonferencji co możesz zrobić za pomocą urządzenia mobilnego i z dowolnego miejsca. Wystarczy mieć połączenie z Internetem.

Musisz też zalogować się na swoje konto Google. Dowiedz się, jak korzystać z Google Meet i jak najlepiej go wykorzystać. Niedawno ta aplikacja Google Meet wprowadziła pewne aktualizacje, z których jedna ma zawierać napisy w spotkaniach wideokonferencyjnych. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób możesz aktywować hiszpańskie napisy na swoim spotkaniu.

Najpierw otwórz aplikację Google Meet. Następnie musisz dołączyć do spotkania lub możesz też utworzyć nowe spotkanie w Google Meet. Naciskasz trzy punkty znajdujące się w prawym dolnym rogu i wybierasz opcję Aktywuj napisy o Pokaż napisy. Aby wyświetlić je w języku hiszpańskim, kliknij odpowiedni język, a następnie w menu wybierz Hiszpański. Aby zakończyć, kliknij Zapisz, aby zastosować zmiany. Podczas mówienia napisy będą wyświetlane w wybranym języku.

Jak napisy są używane w rozmowie wideo?

Napisy nie są nowością, ponieważ jest to temat, który na pewno znasz bardzo dobrze, bo być może widziałeś go w serialach, filmach telewizyjnych, platformach streamingowych i wideo. Nowość jest prezentowana w: generuj napisy na żywo i bezpośrednie cJak w rozmowie wideo w Google Meet. Aplikację Google Meet możesz pobrać na swoje urządzenie mobilne.

Te napisy są bardzo przydatne, ponieważ możesz komunikować się z osobą z wadą słuchu, która z łatwością zrozumie rozmowę i zaangażuje się w nią, czytając napisy. Zobacz teraz, jak napisy są używane w rozmowie wideo w Google Meet, aby móc z nich korzystać.

Włącz lub wyłącz napisy

Rozpoczynając wideorozmowę możesz skorzystać z opcji wykorzystania napisów, aby wyświetlały się na ekranie lub przeciwnie, możesz zrezygnować z tej opcji. Wystarczy wejść do aplikacji Google Meet lub, jeśli już uczestniczysz w spotkaniu, nacisnąć trzy punkty, aby zobaczyć więcej opcji i stuknij w Włącz napisy lub wyłącz napisy w zależności od akcji, którą chcesz zrobić.

Zmień język napisów

Aby zmienić język w Google Meet na hiszpański, musisz wykonać następujące czynności: Najpierw musisz skonfigurować terminal do żądanego języka, kroki mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia. Wchodzisz w Ustawienia swojego telefonu komórkowego, a tam Znajdź opcję Język. W opcjach kliknij tę, którą chcesz umieścić, na przykład hiszpański lub tę, która jest dostępna. Wykonując ten krok, będziesz mógł zobaczyć, jak aplikacja Google Meet będzie również wyświetlana w tym języku, hiszpańskim.

zmień język w Google Meet

W jakich językach mogę umieścić napisy?

Posiadanie napisów w rozmowie wideo w aplikacji Google Meet pomoże Ci w pełni wykorzystać spotkanie, nie tracąc podczas niego najmniejszych szczegółów. Umożliwia to również komunikowanie się z osobami posługującymi się różnymi językami i daje możliwość nauczenia się tego, a dzięki napisom będziesz mógł go lepiej zrozumieć.

Dlatego z tych wszystkich powodów Google Meet zawiera inne języki i daje możliwość większej liczbie użytkowników, idealne do nauczania języków. Z Google Meet możesz korzystać w trybie nauczyciela. Zobaczmy, jakie języki są dostępne w Google Meet, w których można umieszczać napisy.

hiszpański

Początkowo językiem skonfigurowanym i dostępnym dla napisów w wideokonferencjach był język angielski. Teraz możesz łatwo porozumiewać się w języku hiszpańskim. Ten język jest wyświetlany z Hiszpańska wersja Hiszpanii i Ameryki Łacińskiejzawierające ich warianty dialektalne lub własne zwroty i słowa.

Niemiecki

Platforma internetowa Google Meet uznała za stosowne włączenie języka niemieckiego ze względu na fakt, że przedsiębiorcy w tym kraju używają narzędzi do rozmów wideo w pracy i komunikacji handlowej, w tym Google Meet. Dlatego też napisy pozwolą im sprawnie rozmawiać. Ponadto osoby posługujące się językiem angielskim będą również mogły tłumaczyć na język niemiecki i rozumieć, o czym dyskutuje się na spotkaniu.

języki dostępne w google meet

Francuski

Włączenie języków innych niż angielski pozwoli większej liczbie użytkowników dołączyć do platformy i organizować wirtualne spotkania z osobami z kontynentu europejskiego, takimi jak francuski i zobacz napisy w tym języku. Eliminuje to odległości i bariery językowe. To sprawia, że ​​jest to świetne narzędzie.

portugalski

Włączenie napisów pozwala uczestnikom wyrazić siebie w swoim języku i dać się zrozumieć. Innym językiem, którego możesz użyć do aktywacji napisów, jest portugalski. Będzie to wyświetlane w wersji języka portugalskiego używanego w Brazylii.

Jak mogę dostosować napisy w Google Meet na swój sposób?

Google Meet to bezpłatna platforma, dzięki której możesz założyć sale konferencyjne z kilkoma osobami i rozpocząć sesję, aby ćwiczyć lub uczyć się języka rodzimi użytkownicy tego języka w szczególności. Ponieważ napisy są generowane automatycznie po włączeniu tej funkcji i rozpoczęciu mówienia, będziesz mógł zobaczyć wymowę i lepiej zrozumieć rozmowę.

dostosuj napisy w rozmowie wideo w Google Meet

Jeśli prowadzisz zajęcia, możesz aktywować napisy, aby były wyświetlane w dowolnym filmie, filmie, wiadomości podcastu lub wiadomości audio, poprzez wbudowany napis na żywo. I będziesz mógł czytać, co mówią inni, bez żadnych niedogodności. Podczas odtwarzania napisów możesz wyłączyć dźwięk lub ściszyć dźwięk w Google Meet podczas rozmowy wideo, aby lepiej uchwycić to, co czytasz.