Skip to content

Jak zrootować telefon z Androidem za pomocą SuperSu i TWRP – samouczek krok po kroku

17 de lipiec de 2021

System operacyjny Android oparty jest na Kremlu, a jego funkcje są podobne do Linuksa. Jak każdy system, wymaga operacji i działań, które wymagają superużytkownika.

Być może słyszałeś o dostępie do roota lub rootowaniu urządzenia z Androidem. Oczywiście istnieje wiele narzędzi, które pozwalają zrootować telefon z Androidem. Wśród nich jest SuperSU, więc ten post wyjaśni Jak zrootować lub zrootować telefon z Androidem za pomocą SuperSu i TWRP.

Naucz się rootować lub rootować swój telefon z Androidem za pomocą SuperSu i TWRP

SuperSU to jedno z najpopularniejszych narzędzi używanych do rootowania lub root telefony z Androidem. Obecnie został zaktualizowany i jest wyposażony w obsługę Androida Nougat.

Twórca tej aplikacji Chainfire wspomniany w Google, że this ta nowa wersja ma wsparcie dla Androida Nougat, a także kilka nowości. SuperSu obsługuje teraz urządzenia, które mają framework ARMv8 (62-bitowy i 64-bitowy). Gwarantuje nawet wsparcie dla ARMv5, ARMv6, ARM7.

Przed kontynuowaniem rozmowy o tym narzędziu ważne jest, abyś wiedział trochę więcej o tym, z czego składa się Root. Chociaż korzeń jest mało używany w ostatnich latach. Jednak nadal jest to praktyczne, jeśli chodzi o dokonać pewnych modyfikacji w swoim urządzeniu. W tym poście wyjaśnimy najbardziej wydajną i prostą metodę rootowania dowolnego urządzenia.

Co to jest korzeń?

System operacyjny Android jest oparty na darmowym oprogramowaniu Linux, systemie operacyjnym oferującym dostęp do roota, który jest odpowiednikiem administratora Windows dla użytkownika. Użytkownik root ma dostęp do całego systemu operacyjnego i możesz wprowadzić dowolne modyfikacje. Jednak urządzenia z Androidem są domyślnie pozbawione dostępu do roota, a niektóre aplikacje nie będą działać bez tego dostępu.

Podobnie jak inne mobilne systemy operacyjne, Android ogranicza dostęp do aplikacji w niektórych obszarach bezpieczeństwa, oczywiście ze względów bezpieczeństwa.

Każdy system Android ma konto użytkownika root; i nie ma wewnętrznego sposobu, aby uzyskać do niego dostęp. Oczywiście root to sposób na dostęp do tego konta użytkownika. Jest to jednak porównywane do jailbreak iPhone’a lub iPada, Należy zauważyć, że jailbreaking i rootowanie są bardzo różne.

Posiadanie dostępu do roota umożliwia wykonywanie wielu przydatnych rzeczy. Możesz usunąć bloatware z urządzenia mobilnego; uruchom zaporę. Zezwalaj na tethering, niezależnie od tego, czy Twój operator go zablokował. Wykonaj kopię zapasową systemu ręcznie, a także użyj różnych ustawień, które wymagają dostępu do systemu na niskim poziomie.

Jakie jest ryzyko zrootowania telefonu komórkowego z Androidem?

Jak już wiemy, rootowanie telefonu to proces, który pozwala na wykonanie większej liczby czynności, ale może to wiązać się z pewnym ryzykiem.

Wśród niektórych zagrożeń mamy:

 • Może uszkodzić oprogramowanie:
  Jeśli chodzi o zrootowanie telefonu, musisz upewnić się, że oddałeś go w ręce osoby, która wie, w przeciwnym razie ryzyko niewykonania wszystkich czynności poprawnie jest tak duże, że może dojść do tego, że telefon będzie bezużyteczny.
 • Wyeliminuj gwarancję
  W związku z powyższym, podczas rootowania urządzenia, umowa gwarancyjna z producentami jest automatycznie eliminowana.
  Jeśli coś pójdzie nie tak z telefonem, nie będzie rozwiązania i nie będzie można go odzyskać.Oczywiście firma nie będzie odpowiedzialna i w związku z tym nie dostarczy Ci kolejnego telefonu.
 • Wnikanie złośliwego oprogramowania
  Podczas rootowania telefonu możesz powiedzieć, że uwalnia go, umożliwiając dostęp do danych bez ograniczeń, a mając tę ​​opcję, istnieje złośliwe oprogramowanie, które może dostać się przez niektóre aplikacje, które już zainstalowałeś.. Musisz więc uważać na płatności i inne czynności, które wykonujesz na swoim urządzeniu
 • Nie można wejść do niektórych aplikacji
  Ponieważ niektóre aplikacje wymagają zrootowania urządzenia w celu uruchomienia niektórych funkcji, istnieją inne aplikacje, które nie działają na zrootowanych telefonach. Wśród tych aplikacji mamy Google Play i aplikacje, które odtwarzają się z prawem autorskim.

różne logo systemu android

Zainstaluj SuperSu i TWRP, aby zrootować telefon z Androidem

Aby zrootować urządzenie za pomocą SuperSU To bardzo proste, musimy pamiętać, że ta metoda rootowania jest wykonywana, gdy telefon lub tablet ma następujące systemy operacyjne:

 • Android 4.4 KitKat
 • Android 5.1 Lollipop
 • Android 6.0 Zefir
 • Android 7.1 Nugat

Lub wyższy Android, co Najpierw musimy zrobić to: Jeśli zamierzasz to zrobić za pomocą komputera, musisz otworzyć wybraną przeglądarkę, między innymi Google Chrome, Firefox, tam musisz wyszukać SuperSU.ZIP, TWRP Recovery.

Po pobraniu tych dwóch aplikacji musisz przenieść je do pamięci wewnętrznej urządzenia przez kabel USB.

W przypadku robienia tego przez urządzenie należy wykonać tę samą procedurę i zapisać ją w naszym preferowanym folderze.

Zaleca się, aby nie pobierać go ze Sklepu Play, od Google.Inc. Nie zezwala na rootowanie na urządzeniach z Androidem, SuperSU, które znajdziesz w Sklepie Play, ma wyłączone rootowanie.

Gdy te aplikacje znajdują się w pamięci naszego urządzenia, musisz wyłączyć urządzenie i włączyć je, uzyskując dostęp do menu odzyskiwania za pomocą przycisków głośności, przycisku zasilania i przycisku home na niektórych urządzeniach.

Jeden raz uruchomiłem telefon w trybie odzyskiwania Musimy wybrać opcję Zainstaluj aktualizację za pomocą karty SD (Zainstaluj aktualizację dla karty SD), zlokalizujemy miejsce, w którym zostawiliśmy nasze odzyskiwanie TWRP, przewijając od góry do dołu za pomocą przycisków głośności i naciskając przycisk zasilania, aby zaakceptować.

Zlokalizujemy instalator TWRP Recovery, zainstalujemy go, a nasze urządzenie będzie uruchomi się ponownie w trybie „Recovery TWRP”, to pozwoli nam zainstalować SuperSU.

Znajduje się w menu TWRP, które jest bardzo podobne do tradycyjnego menu odzyskiwania, w tym menu umieścimy SuperSU w folderze, w którym go zapisaliśmy, przystąpimy również do instalacji i po zainstalowaniu SuperSU nasze urządzenie uruchomi się ponownie i widzimy nową aplikację zainstalowaną w naszym menu aplikacji o nazwie SuperSU, uruchamiamy ją i aktywujemy root.

Podczas uruchamiania dowolnej aplikacji root musimy autoryzować i przyznać jej uprawnienia roota z naszej aplikacji SuperSU.

Istnieją różne aplikacje root z których możemy korzystać z wieloma doskonałymi narzędziami, pamiętaj, aby używać ich z rozwagą i odpowiedzialnością.