Skip to content
Mac

Jak zrobić zrzut ekranu na moim komputerze Mac Jakie są sposoby?

5 de Maj de 2021

Posiadanie formularza lub narzędzia umożliwiającego robienie zrzutów ekranu na komputerze Mac jest niezwykle ważne, ponieważ obecnie obrazy sąpodstawowa część codzienności.

Dlatego jeśli masz narzędzie, które na to pozwala rób zrzuty ekranu, będziesz mógł zachować dla potomności wszelkiego rodzaju informacje, które są wyświetlane na ekranie Twojego komputera Mac.

Biorąc to pod uwagę, pokażemy Ci sposoby, które istnieją i którymi masz do dyspozycji zrób zrzut ekranu na komputerze Mac szybko i łatwo.

Sposoby robienia zrzutów ekranu na moim komputerze Mac

Zrzuty ekranu lub zrzuty ekranu to jedne z najbardziej przydatnych narzędzi zapisz dowolne okno w formacie obrazu który jest otwarty na komputerze Mac. Dlatego ważne jest, aby znać różne sposoby wykonywania zrzutów ekranu na komputerze Mac.

Zrób zrzut ekranu na komputerze Mac z klawiatury

Jeden z najłatwiejszych sposobów zrób zrzut ekranu na swoim komputerze Prochowiec Odbywa się to za pomocą poleceń dostępnych w tym celu na klawiaturze komputera.

Dlatego na wszelki wypadek automatycznie zapisz zrzut ekranu, musisz jednocześnie nacisnąć klawisze Shift + Command + 3, aby wykonać pełny zrzut ekranu okna, w którym się znajdujesz. Jeśli wolisz, aby przechwytywanie zostało zapisane w schowku na komputerze, musisz nacisnąć klawisze Shift + Control + Command + 3.

Z drugiej strony, jeśli chcesz uzyskać zrzut ekranu określonego obszaru okna na komputerze Mac, musisz naciśnij Shift + Command + 4 na klawiaturze. Gdy to zrobisz, pojawi się krzyżyk, który pozwoli Ci wybrać obszar ekranu, który chcesz przechwycić. Podczas dokonywania wyboru musisz przytrzymać klawisz spacji. Aby zakończyć, wystarczy zwolnić przycisk myszy.

laptop Mac

Natychmiast zrób zrzut ekranu na komputerze Mac

Chociaż posiadanie kombinacji lub skrótów na klawiaturze Maca do robienia zrzutów ekranu jest przydatnym narzędziem, czasami może być uciążliwe, aby niektórzy musieli zapamiętać te polecenia. W takim przypadku możesz zintegrować program na swoim komputerze, który umożliwia robienie zrzutów ekranu lub użyj tych, które są już wbudowane w komputer Mac.

Tak jest w przypadku Grab lub Snapshot, czyli program, który jest wcześniej zintegrowany na komputerach Mac OS w dowolnej wersji. Aby wejść do tego programu, należy otworzyć „Finder”, a następnie „Aplikacje”. Teraz w folderze „Narzędzia” musisz zlokalizować i wybrać program Grab / Snapshot.

Tam, aby zrobić zrzut ekranu dowolnego okna na komputerze Mac, musisz wybierz opcję „Capture” wyświetlane w menu programu. W ten sposób zostanie wyświetlona seria opcji, dzięki czemu można wybrać jedną ze swoich preferencji podczas przechwytywania widoku ekranu.

Gdzie są zapisane zrzuty ekranu na moim komputerze Mac?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które robią zrzuty ekranu na komputerze Mac. brak wskazania, gdzie się znajdował utworzony plik obrazu do znalezienia później.

Dlatego po wykonaniu zrzutu ekranu na komputerze Mac, niezależnie od wybranej metody, zostanie on automatycznie zapisany w pamięci komputera. Możesz znaleźć wszystkie zrobione zrzuty ekranu na pulpicie komputera Mac.

Podobnie, te zrzuty ekranu mają w nazwie pliku dokładną godzinę i datę wykonania. Ponadto zrzuty ekranu, które robisz na komputerze Mac będą to pliki graficzne PNG.

Z drugiej strony zalecamy zgrupowanie plików na pulpicie Maca w stos, aby było to łatwiejsze zlokalizuj zrobione zrzuty ekranu. Pamiętaj, że jeśli regularnie robisz przechwytywanie, prawdopodobnie Twój pulpit będzie się regularnie zapełniał.