Skip to content

Jak zrobić zrzut ekranu lub zrzut ekranu za pomocą dowolnego telefonu komórkowego Xiaomi z przyciskami lub bez?

27 de czerwiec de 2021

Zrzuty ekranu to narzędzia, które na przestrzeni lat stały się popularne. Cóż, to już przeszłość, zapisywanie danych, zapamiętywanie adresów, ciekawostek i innych. Ponieważ w kilku prostych krokach możemy zarchiwizuj to wszystko w poręczne przechwytywanie. Dlatego dzisiaj nauczymy Cię, jak zrobić zrzut ekranu dowolnym telefonem komórkowym marki Xiaomi.

Jednak to nie tylko można to zrobić na urządzeniach mobilnych różnych marek i modeli, ale masz szeroki repertuar urządzeń, na których można to zrobić, takich jak komputery stacjonarne lub laptopy.

Bez dalszych ceregieli dostarczymy ci will wszystkie kroki i procedury do naśladowania, aby zrobić udany zrzut ekranu na urządzeniu Xiaomi, a także dane o procesie jego zapisywania i jak go znaleźć.

Jak zrobić zrzut ekranu za pomocą przycisków?

Najbardziej tradycyjną metodą zdobycia połowu jest skorzystaj z przycisków. W przypadku urządzeń Xiaomi trzeba wcisnąć przycisk włączania/wyłączania razem z przyciskiem zmniejszania głośności. Oba przyciski są wciskane jednocześnie, aż usłyszymy dźwięk, jaki wydaje aparat podczas robienia zdjęcia.

Jeśli klikniemy bezpośrednio na powiadomienie, możemy bezpośredni dostęp do wykonanego zdjęcia. Modele Xiaomi przechowują wszystkie zrzuty ekranu w folderze o nazwie zrzuty ekranu w galerii.

Jak zrobić zrzut ekranu za pomocą Oprogramowania?

Jest inny sposób na zrobienie zrzutu ekranu na Xiaomi. W tym przypadku wybieramy ekran lub stronę, którą chcemy przechwycić, przeciągamy w dół pasek powiadomień, czyli gdzie znajdź przyciski szybkich ustawień lub przyciski sterujące.

Na koniec kliknij przycisk Zrzut ekranu. Ekran się zamknie, a w obszarze, w którym się znajdujemy, zostanie wykonane zdjęcie. Podobnie jak w wersji manualnej, zdjęcie zrobione zarówno w pasku powiadomień, jak i w galerii możemy zobaczyć.

Czy jest więcej opcji robienia zrzutów ekranu?

Zrzuty ekranu może stać się bardzo potrzebna I już od jakiegoś czasu projektanci telefonów komórkowych wymyślają różne formuły ich realizacji. Oprócz różnych opcji robienia zrzutów ekranu oferowanych przez różne modele mobilne, istnieją również aplikacje, które mogą nam w tym pomóc.

w Sklep Google Play możemy znaleźć szeroką gamę zastosowań, Zdecydowana większość z nich jest darmowa, co ułatwi nam robienie ujęć. Większość z tych aplikacji nie wymaga zbyt wielu wymagań do zainstalowania na naszym telefonie i jest łatwa w użyciu.

telefon komórkowy ze zdjęciem drzewa na ekranie

Jego wielką zaletą jest to, że my pozwalają poprawić wrażenia jeśli chodzi o przechwytywanie, ponieważ zwykle zawierają one opcje edycji zrobionych migawek, a nawet pozwalają na ich bezpośrednie udostępnianie za pośrednictwem sieci społecznościowych lub systemów wiadomości błyskawicznych.

Korzyści z robienia zrzutów ekranu

Robienie zrzutów ekranu to podstawa W wielu przypadkach jest to zbyt przydatne, niezależnie od tego, czy chcesz coś zapisać, aby zobaczyć później, być może adres na czacie w sieci społecznościowej lub w grupie, która później zostanie utracona. Krótko mówiąc, wiedza o tym, jak zrobić zrzut ekranu telefonu komórkowego, jest niezbędna do wielu rzeczy.

Niezależnie od marki lub modelu, wszystkie urządzenia mobilne mają tę opcję. Więc nie martw się, jeśli Twój telefon nie pochodzi dokładnie z marki Xiaomi, ponieważ każdy może wykonać tę funkcję.

Bardziej szczegółowe kroki, aby zrobić zrzut ekranu na telefonie komórkowym Xiaomi

  • Zamierzamy umieścić telefon komórkowy na ekranie, co oczywiście chcemy uchwycić.
  • Teraz musisz nacisnąć przycisk zasilania i przycisk głośności pod telefonem.
  • Musisz poczuć opisowy dźwięk ze zrzutów ekranu.
  • Ekran będzie migotał, co oznacza, że ​​właśnie zrobiliśmy udane zdjęcie.
  • Gdy jesteśmy gotowi, przechodzimy tylko do galerii telefonu i w folderze o nazwie „zrzut ekranu” zobaczymy dokładnie zrzut ekranu, który zrobiliśmy.

Jak zobaczysz, jest to dość proste i nie jest to nauka, w końcu jest to proste uchwycenie, które może skończyć się bardzo przydatne w wielu sytuacjach.