Skip to content

Jak zrobić znak wodny w programie Word — szybki i łatwy tekst i obraz

2 de grudzień de 2021

Dostosowywanie plików Worda jest bardzo łatwe dzięki wstawieniu znaku wodnego. Czy zapewnić ochronę przed plagiatami Twoich dokumentówPonadto identyfikuje je jako Twoją właściwość podczas dostosowywania znaku wodnego. Dlatego w tym artykule pokażemy, jakie rodzaje znaków wodnych są dostępne w narzędziu Office Word i jak można wstawić znak wodny na niektórych stronach dokumentu. Zalecamy dalszą lekturę artykułu.

Jakie typy znaków wodnych są dostępne w programie Office Word?

Program Office Word jest szeroko stosowanym i praktycznym narzędziem pracy, dzięki któremu możesz wykonywać swoje zadania i personalizować swoje dokumenty, dodając znak wodny, aby zidentyfikować plik i wprowadzić do niego ograniczenia. Powiemy Ci, jakie rodzaje znaków wodnych są dostępne w programie Office Word.

Domyślny

Program Office Word zawiera domyślne znaki wodne, czyli set i zawarte w systemie i dostępne do użytku. Te domyślne znaki wodne składają się wyłącznie z tekstu, a najpopularniejsze z nich to: Poufne, Robocze i Nie kopiuj.

Spersonalizuj markę

Ale program Office Word umożliwia również tworzenie własnego znaku wodnego, dodając tekst lub obraz. Musisz tylko wybrać opcję Dostosuj znak wodny. W ten sposób możesz napisz tekst, który chcesz umieścić w znaku wodnym lub obrazie preferowane. Możesz umieścić je na wszystkich arkuszach dokumentów, dzięki czemu będą identyfikować i nadać osobisty charakter Twoim plikom lub wybrać niektóre arkusze dokumentu.

W jaki sposób znak wodny jest wstawiany do dokumentu Word?

Sprawianie, że dokumenty Worda przyciągają wzrok i są spersonalizowane poprzez dodanie znaku wodnego, jest bardzo przydatne i interesujące. Nie tylko nadają mu niepowtarzalny wygląd, ale także chronią przed ewentualnym plagiatem czy kopiami, które z niego robią. Dlatego pokazujemy, jak wstawić znak wodny w dokumencie Word.

wstaw znak wodny w dokumencie Word

Z nagłówka

Jednym ze sposobów wstawienia znaku wodnego jest użycie nagłówka. Otwierasz pusty arkusz Worda. Na pasku narzędzi klikniesz Wstaw, wybierasz opcję Nagłówek. Tam naciśnij opcję Puste. Następnie musisz kliknąć Projekt i obrazy, wybierając obraz, dostosować jego rozmiar, a następnie kliknąć Za tekstem i dotknąć dowolnego miejsca na ekranie i zakończyć edycję. Z tej samej opcji w nagłówku możesz zmodyfikować znak wodny.

Jeśli to jest tekst

W przypadku tekstowego znaku wodnego otwórz arkusz w programie Word, kliknij Projekt i wybierz opcję Znak wodny i włącz Dostosuj znak wodny. Tam możesz wpisać żądany tekst umieść znak wodny, wybierz kolor i naciśnij Zastosuj. Możesz także wybrać układ tekstu, jeśli chcesz, aby był wyświetlany poziomo lub ukośnie. Dodatkowo możesz zmienić rodzaj i rozmiar czcionki. A jeśli chcesz go usunąć, możesz usunąć znak wodny w programie Word na jednej stronie.

Jeśli to obraz

Dokument Word jest otwierany, raz na arkuszu, kliknij kartę Projekt, a następnie kliknij Znak wodny. W rozwijanym menu wybierasz opcję Niestandardowy znak wodny, dostępne są dwie opcje i kliknij Obraz Znak wodny. Wybierz obraz zapisany na komputerze i kliknij Wstaw i zastosuj. Możesz dostosować obraz w opcjach skalowania i wybielania.

Czy mogę umieścić znak graficzny tylko na niektórych stronach?

Po umieszczeniu znaku wodnego i zapisaniu zmian wprowadzonych w dokumencie Word zostanie on automatycznie odzwierciedlony na wszystkich arkuszach dokumentu. Ale możesz także wstawić znak wodny obrazu tylko na niektórych stronach. Umieszczając przezroczysty obraz tła za tekstem w programie Word. Aby to zrobić, znajdziesz się w dokumencie, a konkretnie na arkuszu, w którym chcesz umieścić znak wodny. Tam klikasz na Wstaw obraz, wybierasz ten z twoich preferencji, który pasuje do artykułu.

dopasuj obraz za tekstem w słowie

Następnie na pasku narzędzi kliknij Korekcje i opcje korekty obrazu i wybierz opcję Przezroczystość obrazu. Musisz przesuwać pasek, aż uzyskasz pożądaną przezroczystość obrazu. Później na pasku Format obrazu wybierz opcję Dopasuj tekst i kliknij Za tekstem. Teraz, aby umieścić na innych stronach, naciśnij Kontroluj C lub naciśnij prawym przyciskiem myszy, aby skopiować obraz i wkleić go w żądanych arkuszach znak wodny, który ma się pojawić.

dołącz do naszego kanału telegram