Skip to content

Jak zrobić wszystkie mikstury w Minecraft – kompletny przewodnik alchemiczny

28 de luty de 2021

Jedną z rzeczy, które sprawiły, że Minecraft jest tak popularną grą na całym świecie, jest jego mechanika. Na przykład możliwe jest budowanie dużych rzeczy i opracowywanie mikstur, które na chwilę poprawiają umiejętności postaci podczas gry. Z tego artykułu dowiesz się Jak zrobić wszystkie mikstury w grze Minecraft, kompletny przewodnik alchemiczny.

Mikstury są przyzwyczajeni zmienić swoje podstawowe statystyki takie jak życie, wytrzymałość, siła, szybkość i nie tylko. Zwykle mogą istnieć dwie lub więcej wersji tej samej mikstury, w przypadku których trwałość i moc efektów są różne. Jednak każda mikstura jest tworzona inaczej ze składnikami, które otrzymujesz w biomach istniejących w grze Minecraft.

Jak zrobić wszystkie mikstury w grze Minecraft

Mikstury są tworzone za pomocą specjalnego bloku do tworzenia i dekoracji zwanego kociołkiem lub pojemnikiem na mikstury. To samo można znaleźć w fortecach Minecrafta lub też wyprodukowane, raczej wykonane.

Wykonany jest w bardzo prosty sposób, wystarczy położyć trzy kamienne bloki w dolnej części stołu rzemieślniczego. Potem płonąca różdżka na środkowym placu.

Po wykonaniu tych kroków będziesz mógł otrzymać wsparcie dla eliksirów w polu „Wynik” na stole rzemieślniczym. Jedyną rzeczą, która może utrudnić zdobycie pojemnika na mikstury, jest to, że różdżki ognia lub płomienia są dostępne tylko w Blazes. Z tego powodu będziesz musiał idź do doliny i walcz o różdżkę.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, zanim zaczniesz robić mikstury, są butelki z wodą, możesz zrobić butelki i napełnić je dowolnym źródłem wody.

Następnie należy umieścić go w pojemniku na miksturę wraz z brodawką z zaświatów, aby stworzyć prostą, ale modyfikowalną miksturę. I potrzebujesz płonącego proszku paliwo na stoisko mikstur.

Gdy masz już tę podstawową miksturę, możesz ją odłożyć z powrotem do pojemnika na miksturę, ale tym razem umieszczając inny składnik. Rezultatem będzie mikstura o różnych i zróżnicowanych efektach, które będą całkowicie zależeć od użytego składnika. Z tego równania możesz używać różnych składników do dowolnego rodzaju mikstur.

Na przykład, jeśli jako główny składnik umieścisz Krem Magma, stworzysz miksturę odporności na ogień. Z cukrem rozwijałbyś się szybciej. Z płonącym proszkiem jako składnikiem będzie miksturą siły. A jeśli umieściłeś łapa królika byłby to eliksir super skoku.

Z musującymi arbuzami stworzysz miksturę szybkiego powrotu do życia. Złote marchewki zapewniają wizję w ciemności nocy i jaskiń. Łzy Ghasta służą do tworzenia mikstur regeneracji. I wreszcie rozdymkowate mikstury wodnego oddychania.

Jednak istnieje również wiele modyfikatorów, które grają z takimi rzeczami, jak trwałość i spójność mikstury. Warto również zauważyć, że jeśli uda ci się zmusić proch strzelniczy do użycia w miksturze, zostanie on wyrzucony, aby użyć go szybciej.

duża konstrukcja

Jak używane są modyfikatory

Wymienione wcześniej składniki modyfikujące dotyczą mikstur przez uchwyt na miksturę. Można ich używać tylko w miksturach z wcześniej dodanymi efektami.

Na przykład „Czerwony kamień” lub czerwonawy kamień służy do zwiększenia trwałości efektów, a świecący kamień w proszku do zwiększenia jego mocy.

Oddech smoka jest odpowiedzialny za poprawę trwałości mikstury, to znaczy za przekształcenie mikstur rozpryskowych w trwałe mikstury. Wreszcie, możemy również użyć sfermentowanego oka pająka, aby zepsuć efekt, czyli stworzyć miksturę o bezpośrednio odwrotnym działaniu.

To znaczy, że jeśli twoja mikstura była pierwotnie zdrowa, jest prawdopodobne, że gdy używasz sfermentowanego oka pająka zamienia się w trujący eliksir.