Skip to content

Jak zrobić ukośnik wsteczny lub ukośnik odwrotny na mojej klawiaturze w systemie Windows 10, 8 i 7

1 de wrzesień de 2023

01Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że chciałbyś użyć określonego symbolu na klawiaturze, ale nie możesz, to dobrze trafiłeś. Dziś opowiemy Ci jak wykonaj ukośnik odwrotny lub ukośnik odwrotny na klawiaturze z Windows 10, 8 i 7 szybko i łatwo. Czytaj dalej!

Klawiatury to wspaniałe narzędzia. Od momentu powstania do chwili obecnej pozwoliły nam komunikować się z innymi, dać upust naszej kreatywności, a nawet rozwijać się w miejscu pracy. Czy wiesz, że istnieje nawet kilka rodzajów klawiatur o różnych funkcjach?

Prawdopodobnie masz na swoim komputerze klawiaturę QWERTY, której nazwa pochodzi od pierwszych liter, które się na niej pojawiają. To jest bardziej konwencjonalna wersja klawiaturi jest bardzo uniwersalny. Umożliwia nie tylko wpisywanie tekstu lub liczb, ale także umożliwia na przykład regulację głośności na komputerze z systemem Windows.

W poniższych sekcjach wyjaśnimy Co to jest odwrotny ukośnik i jak go zrobić? za pomocą klawiatury, jeśli posiadasz system operacyjny Windows w wersji 10, 8 lub 7. Przekonasz się, że jest to bardzo łatwy proces do przeprowadzenia.

Jak mogę wykonać ukośnik odwrotny lub ukośnik odwrotny na mojej klawiaturze?

Istnieją dwa sposoby tworzenia na klawiaturze ukośnika odwrotnego, zwanego także ukośnikiem odwrotnym, ukośnikiem odwrotnym lub ukośnikiem odwrotnym. Przekonasz się, że oba są bardzo proste, wszystko Zależy to od tego, czy masz klawiaturę numeryczną dołączone do klawiatury. W zależności od tego możesz wybrać jedną lub inną metodologię.

Jeśli nie masz klawiatury numerycznej, ten pierwszy sposób będzie bardziej przydatny. Wszystko co musisz zrobić to Naciśnij klawisz „Alt Gr” na klawiaturze i klawisz po lewej stronie cyfry 1 (prawdopodobnie z symbolem „°”) jednocześnie. Jeśli jesteś w programie Word lub innym miejscu do pisania, zobaczysz symbol.

Drugi sposób zadziała tylko wtedy, gdy masz klawiaturę numeryczną. W tym przypadku co zrobisz użyj kodu ascii, aby utworzyć ukośnik odwrotny. Wystarczy nacisnąć klawisz „Alt”, a następnie cyfrę 92 zapisaną na klawiaturze numerycznej, a ponownie pojawi się symbol odwróconego ukośnika.

Jak widać, wykonanie ukośnika odwrotnego lub ukośnika odwrotnego na klawiaturze jest łatwym zadaniem, nawet jeśli symbol nie pojawia się na niej wyraźnie. I nie jest to jedyny symbol, jaki możesz wykonać z kombinacjami innych klawiszy. Na oficjalnej stronie pomocy technicznej Microsoft znajduje się wiele funkcji, które można wykonać za pomocą skrótów klawiaturowych.

Należy o tym pamiętać, w zależności od jak masz skonfigurowaną klawiaturę, na klawiszach może nie być wyświetlany oczekiwany symbol. Dlatego niezwykle ważne jest skonfigurowanie klawiatury w taki sposób, aby wiedzieć, gdzie znajdują się symbole, których najczęściej używasz w życiu codziennym.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny i pozwolił ci cofnąć klawiaturę, niezależnie od tego, czy masz system Windows 10, 8 czy 7; i że dowiedziałeś się dzisiaj czegoś nowego o tym przydatnym i wszechstronnym narzędziu. Nie zapomnij udostępnić tego artykułu, jeśli Ci się spodobał, i zostaw nam komentarz.

dołącz do naszego kanału telegram