Skip to content

Jak zrobić szybkie zdjęcie na WhatsApp i łatwo utworzyć skrót?

12 de grudzień de 2021

Obecnie WhatsApp jest uważany za najczęściej używaną aplikację do przesyłania wiadomości na świecie. Wynika to z łatwość użycia ponieważ możesz z niego korzystać po prostu mając numer telefonu w dowolnym kraju na świecie.

Ta aplikacja umożliwia wysyłanie niemal każdego rodzaju plików, takich jak dokumenty tekstowe, zdjęcia, filmy i inne. Dlatego jest jednym z najczęściej używanych przez ludzi, niedawno zaprezentował WhatsApp możliwość dodawania skrótów jednym z nich jest dostęp do kamery. Teraz zwróć uwagę, abyś wiedział, jak to zrobić.

Jak szybko zrobić zdjęcie na WhatsApp?

Są chwile, kiedy jesteśmy w określonym miejscu i musimy zrobić szybkie zdjęcie, aby wysłać je do twojego statusu lub czatu. Ale żeby to zrobić, musisz otwórz aplikację WhatsApp a następnie zlokalizuj kamerę. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić szybciej, niezależnie od tego, czy pochodzi z WhatsApp Web, czy z aplikacji.

Z sieci WhatsApp

W WhatsApp Web możesz szybko robić i wysyłać zdjęcia do dodanych kontaktów, ponieważ w WhatsApp Web nie możesz dodać ich do swojego statusu. Po prostu będziesz musiał otwórz WhatsApp na swoim komputerze, jest to proces, który zostanie wykonany z określonego czatu.

Aby to zrobić, zdjęcie, które chcesz wysłać, będzie już musiało znajdować się na zapisanym komputerze, a następnie przejdziesz do czatu, na który chcesz wysłać zdjęcie. Oprócz pasek pisania WhatsApp zobaczysz ikonę kliknięcia, po jej naciśnięciu będziesz mógł wybrać obrazy, które chcesz wysłać. Po ich wybraniu będziesz musiał je edytować i możesz nacisnąć klawisz Enter, a zostaną wysłane.

Aby zrobić to szybciej, możesz otworzyć eksplorator plików w folderze, w którym znajdują się zdjęcia do wysłania. Teraz zaznaczysz obrazy i przeciągniesz je do czat, który otrzyma zdjęcia i możesz je wysłać, naciskając przycisk Enter.

Na urządzeniu mobilnym

Sposób, w jaki możesz robić szybkie zdjęcia w WhatsApp, pochodzi z aplikacji. W tym celu musisz otworzyć aplikację WhatsApp, po otwarciu aplikacji będziesz musiał tylko przesunąć ekran od lewej krawędzi do prawej. W ten sposób będziesz mieć załadowany aparat i możesz weź wszystkie zdjęcia i filmy, które chceszMożesz je także edytować za pomocą opcji oferowanych przez WhatsApp.

Jak utworzyć skrót do aparatu WhatsApp, aby robić szybkie zdjęcia?

Z telefonu będziesz mógł robić zdjęcia, które chcesz tak szybko, jak to możliwe, nawet bez otwierania aplikacji WhatsApp, ale musimy Ci powiedzieć, że jest to sztuczka, która zadziała tylko w Urządzenia z systemem Android. Polega to na stworzeniu ekskluzywnego skrótu do aparatu WhatsApp.

aparat na WhatsApp

W tym celu musisz przejść do menu aplikacji swojego telefonu, tutaj naciśnij i przytrzymaj ikonę WhatsApp. Tutaj zobaczysz kilka opcji, a jedną z ostatnich będzie kamera. Po naciśnięciu tego będziesz mógł dodać skrót na ekranie telefonu komórkowego, a otworzysz tylko aparat WhatsApp.

Dobrą rzeczą w tej funkcji jest to, że możesz przenieść ten skrót do części ekranu, w której najlepiej go umieścić, ponieważ można go przenieść w dowolne miejsce telefonu.

Dlaczego nie możesz robić szybkich zdjęć przez WhatsApp?

Istnieje kilka powodów, dla których nie będziesz mógł z tego skorzystać nowa funkcja dodana przez WhatsApp do aplikacji. Jednym z tych powodów jest to, że aplikacja nie została zaktualizowana do najnowszej wersji. Dlatego zaleca się jak najszybszą aktualizację, jeśli chcesz korzystać z tej funkcji.

Innym powodem jest to, że wersja na Androida nie pozwól na to. Do tej pory ta funkcja nie jest dostępna w telefonach komórkowych z systemem Android 5,6 i 7, więc trzeba będzie poczekać, aż będzie dostępna dla tych starszych wersji systemu.