Skip to content

Jak zrobić lub stworzyć baner dla kanału YouTube online lub na Androida za darmo (przykład)

27 de luty de 2021

Jeśli chcesz nadać cechy osobiste Twój kanał YouTube, czytaj dalej, dowiesz się, jak bezpłatnie utworzyć lub stworzyć baner dla kanału YouTube online lub na Androida. W tym wieku, kiedy obraz się sprzedaje, ważne jest, aby zwrócić uwagę na część artystyczny Twoich produktów.

Albo na platformie, na której udostępniasz swoje treści cyfrowe, takie jak youtubelub w prezentacji swojej aplikacji, jeśli jesteś programistą. W tym przypadku banery są doskonałym pomysłem na zrobienie wyróżnij swój produkt. Możesz stworzyć go samodzielnie, dodając swój osobisty charakter.

Właściwa fraza z atrakcyjną czcionką i obok szokujący obraz może to być idealne połączenie zapewniające sukces. W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć idealny baner na swój kanał YouTube lub Android, korzystając z serwisu Canva w pliku darmowy.

Co to jest Canva?

Canva jest doskonały narzędzie komponowanie obrazów lub tworzenie filmów z animacjami i muzyką dla projektantów, a nawet tworzenie wszelkiego rodzaju treści internetowych. Jego platforma oferuje setki plików szablony do tworzenia plakatów, banerów, wizytówek, dokumentów, infografik, grafik i wielu innych.

I chociaż jego płatna wersja oferuje wiele zalet, rozszerzenie Darmowa wersja nie jest daleko w tyle, ponieważ daje użytkownikowi wiele możliwości. Zanim zaczniesz pracować nad swoimi projektami, musisz założyć konto na platformie. Aby to zrobić, przejdź do serwisu Canva.

Będąc na platformie, wybierz opcję rejestracji, która najbardziej Ci się podoba, na przykład korzystanie z konta Facebook lub z Google. Jeśli wybierzesz opcję Zapisz się W swoim e-mailu musisz wprowadzić wymagane informacje, imię i nazwisko, adres e-mail i hasło.

Po naciśnięciu przycisku rejestrować, sieć zapyta Cię, jaki pożytek z tego nadasz Brezentowy, osobisty, zawodowy lub edukacyjny, wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Po rejestracji, Canva Pokaże ci, jak możesz zacząć go używać, możesz podążać za tym małym krokiem lub pominąć.

Na swojej stronie głównej pokaże Ci kilka przykładów dostępnych szablonów, których możesz użyć, aby rozpocząć tworzenie treści. Należy wspomnieć, że ta platforma oferuje swoją wersję Aplikacja, dostępne w sklepach Google Play na Androida i App Store na IOS. W ten sposób możesz mieć to doskonałe narzędzie na wyciągnięcie ręki, z poziomu swojego urządzenie przenośne.

Jak skorzystać z serwisu Canva, aby bezpłatnie utworzyć baner?

Okno układu kanału YouTube

Twoje konto zostało już utworzone w Canva a na stronie głównej platformy kliknij pasek wyszukiwania i wpisz YouTube. Spośród sugestii wybierz tę, która mówi Projekt kanału YouTube a zobaczysz szablony, które dostosowują się do rozmiaru lub zmiany rozmiaru.

Na pasku po lewej stronie zobaczysz różne szablony, które są dostępne dla tego typu projektów, są one podzielone tematycznie. Niektórzy są opłacani, ale wielu innym darmowymożesz wybrać spośród nich ten, który najbardziej Ci się podoba i który pasuje do Twoich treści.

Zobaczysz, że po prawej stronie pojawia się projekt co wybrałeś. Teraz możesz zacząć nad nim pracować, aby go zmodyfikować. Możesz zmienić domyślny tekst, klikając go, gdy zobaczysz wybór, który możesz kasować i napisz, co chcesz.

Za pomocą napisanego tekstu możesz go zaznaczyć i przejść do pasek edycji powyżej, aby nadać mu żądany rozmiar, kolor i czcionkę. Naciskając przycisk Tekst, który znajduje się w lewym menu, możesz dodać więcej pola tekstowe Jeśli to konieczne.

Żeby zmienić zdjęcie w tle że masz szablon, po prostu go wybierz i przejdź do ikony usuwania w prawym górnym rogu. Następnie naciśnij przycisk Przesłane pliki w lewym menu, a następnie przycisk Prześlij obraz, wybierz jednego ze swojego zespołu.

Po wybraniu prawidłowego obrazu kliknij Otwarty. Po zakończeniu przesyłania wybierz go i przeciągnij na swój baner. Dopasuj rozmiar, aby dobrze do niego pasował i gotowe. Teraz wystarczy go pobrać, naciskając przycisk Ściągnij z górnego menu.

Wybierz żądany format, zalecamy PNGi naciśnij przycisk pobierania. Zaczekaj kilka sekund, aż się uruchomi. Twój baner będzie gotowy, abyś mógł dostosować swój kanał youtube lub dodaj go do swojej aplikacji, kiedy tylko chcesz. Możesz także sprawdzić, jak umieszczać reklamy w swoich filmach.