Saltar al contenido

Jak zrobić efekt powiększenia wideo w CapCut z telefonu komórkowego? Bardzo łatwe!

23 de enero de 2022

W dzisiejszych czasach wiele osób używa aplikacji CapCut do edycji wideo w swoich sieciach społecznościowych i nie bez powodu. Ta fajna aplikacja pozwala tworzyć fajne efekty, takich jak efekt powiększenia. Aby dowiedzieć się, jak zastosować to do własnego filmu, procedura do wykonania zostanie wyjaśniona poniżej.

Kroki, aby dodać styl 3D Zoom do moich obrazów i utworzyć wideo

Jedną z najfajniejszych funkcji CapCut jest możliwość uzyskania efektu powiększenia w naszych filmach, ponieważ możemy podkreślić jego konkretny aspekt. Dodatkowo istnieje również możliwość połączenia go z efektem 3D. Po prostu należy postępować zgodnie z następującą procedurą aby móc profesjonalnie edytować.

Wybierz i prześlij swoje zdjęcia

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby stworzyć ten efekt, jest otwarcie aplikacji CapCut i kliknięcie przycisk „Nowy projekt”. Następnie musimy przejść do zakładki „Zdjęcia” i tam wybrać wszystkie zdjęcia, których chcemy użyć. Następnie kliknij dodaj.

Znajdź odpowiedni styl

Będąc już wewnątrz platformy, musisz przesunąć się na dolnym pasku i wyszukać opcja „Efekty”. Klikając „Efekty” zobaczysz dwie opcje edycji, z których musisz wybrać „Efekty wideo”. Po otwarciu tej opcji można znaleźć dużą liczbę efektów, które zostaną podzielone na kilka zakładek.

Musisz przejść do zakładki „Podstawowe”, rzecz, którą można zrobić, przesuwając się z jednej strony na drugą między efektami lub po prostu klikając bezpośrednio na karcie. W tej sekcji możesz zobaczyć wiele efektów z animacjami, aby zorientować się, jak to działa. Wystarczy poszukać Zoomu, który nam się najbardziej podoba i wybrać go.

Zmniejsz długość klipu

Podczas stosowania efektu, tuż pod klipem pojawi się mały pasek koloru, który będzie efektem w filmie. Do zmienić jego czas trwania lub czas trwania klipu, wystarczy kliknąć odpowiedni pasek, a następnie przesunąć pasek wzdłuż filmu lub skrócić go, przeciągając jedną z jego bocznych krawędzi.

Zapisz, eksportuj i publikuj

Po edycji klipu wraz ze wszystkimi efektami, które chcemy dodać, pozostaje tylko zapisać go, wyeksportować i opublikować. Aby móc to zrobić, musisz zlokalizować w prawym górnym rogu ikona strzałki ładowania i kliknij na niego. Klikając na niego, wideo zostanie zapisane i wyeksportowane, a także będzie gotowe do udostępnienia.

Teraz ważne jest, aby powiedzieć, że jedną z zalet CapCut, oprócz tego, że pozwala nam edytować filmy w bardzo profesjonalny sposób, jest to, że z tej samej aplikacji można udostępniać nasze wideo. Aby wiedzieć, jak to zrobić, procedura na różnych platformach CapCut zostanie wyjaśniona poniżej.

capcut na Androidzie

Jak publikować filmy bezpośrednio z CapCut w różnych sieciach społecznościowych?

Ponieważ tworzenie edycji wideo w CapCut jest tak łatwe, wiele osób korzysta z tego, aby wprowadzać zmiany na platformach takich jak TikTok i udostępniać je. Ale ta aplikacja ma tę wielką zaletę, że nie musisz jej nawet opuszczać, aby móc podziel się naszymi dziełami.

Poniżej pokażemy, jak udostępniać w sieciach społecznościowych bezpośrednio z aplikacji. Ważne jest, aby powiedzieć, że przed udostępnieniem będziemy musieli już wyeksportować nasze wideo i znajdować się na ekranie udostępniania.

Dla Tik Tok

Ponieważ CapCut to aplikacja przygotowana bezpośrednio przez TikTok, główna platforma, na której można udostępniać te treści, znajduje się w tej sieci. Aby to zrobić, po prostu musisz kliknij przycisk TikTok i automatycznie wideo zacznie być wysyłane na tę platformę.

Po załadowaniu tam możemy dokonać wszystkich dodatkowych modyfikacji, które chcemy zrobić. Następnie będziemy musieli kliknąć przycisk „Dalej”, który znajduje się w prawym dolnym rogu. To wyśle ​​nas do sekcji, w której umieścimy nasz opis i hashtagi. Na koniec musisz kliknąć udostępnij i to wszystko.

Udostępnij na WhatsApp

capcut logo

W przypadku WhatsApp procedura jest nieco bardziej szczegółowa. Aby móc udostępniać na nim te treści, musisz naciśnij ikonę WhatsApp na ekranie udostępniania, co automatycznie otworzy aplikację. Będziemy musieli tylko wybrać wszystkie osoby, do których chcemy wysłać wideo, a następnie kliknąć strzałkę wysyłania.

Oczywiście ważne jest, aby powiedzieć, że w przypadku wysłania go do więcej niż jednej osoby nie będziemy w stanie dokonać żadnych modyfikacji ani napisać żadnego tekstu ani opisu; treść zostanie po prostu wysłana. Ale w przypadku wysłania go tylko do jednej osoby, będzie to możliwe.

Udostępnij na Facebooku

Jeśli chodzi o udostępnianie wideo na Facebooku, wszystko zmienia się całkowicie, ponieważ ta platforma ma różne kanały komunikacji, takie jak sekcja aktualności, historie, a nawet grupy. Po prostu będziemy musieli wybierz kanał, w którym chcemy się podzielić nasze treści, dokonaj odpowiednich zmian i to wszystko.

Udostępnij na Instagramie

W przypadku udostępniania naszej kreacji na koncie Instagram proces przebiega praktycznie tak samo jak na Facebooku: musimy wybrać kanał, z którego chcemy korzystać (w tym przypadku historie lub kanał). Aplikacja otworzy się i będziemy musieli po prostu wprowadzić odpowiednie zmiany i kliknąć „Udostępnij”.

aplikacja capcut

Należy zauważyć, że w bardzo specyficznym przypadku Facebooka i Instagrama, gdzie istnieje więcej niż jeden kanał umożliwiający udostępnianie treści, można dokonać różnych modyfikacji. Na przykład możesz umieścić własny opis, edytować odbiorców, którym będzie on pokazywany, a w niektórych przypadkach edytować samą treść.

Cóż, widać, że powiększanie wideo za pomocą tej wspaniałej aplikacji jest dość łatwe, a ponadto można je łatwo udostępniać. A ponieważ tworzenie treści staje się obecnie coraz bardziej popularne, ten samouczek jest wysoce zalecany.

dołącz do naszego kanału telegram