Skip to content

Jak zrobić BIBLIOGRAFIĘ w programie Word – kompletny przewodnik (przykład)

11 de luty de 2021

Nauka tworzenia bibliografii jest nieco żmudnym zadaniem, ale prawda jest taka, że ​​są one niezbędne w każdej pracy, którą chcemy wykonać. Wszystkie źródła, z którymi się konsultujemy, zawsze należy opuścić, w przeciwnym razie popełnilibyśmy plagiat, a nasz projekt nie miałby wartości naukowej. Więc nauczymy cię jak zrobić bibliografię w programie Word szybko i łatwo.

Pamiętaj, że aby postępować zgodnie z tym przewodnikiem podczas jego czytania, musisz pobrać i zainstalować program Microsoft Word. Wiemy, że program nie jest darmowy. Jednak inwestowanie w szkolenie zawsze się opłaca, ponieważ zwiększy aktywność zawodową.

Ponieważ wszystkie nowoczesne firmy cenią sobie te z domeną w obszarze automatyzacji biura, które podnoszą efektywność i jakość pracy.

Na koniec chcielibyśmy, abyś zapoznał się z pozostałymi samouczkami dotyczącymi narzędzi biurowych, które mamy. Jeśli poprawisz swoje umiejętności posługiwania się programem Word, będziesz już więcej niż przygotowany do zagłębiania się w innych programy, aby dowiedzieć się, jak korzystać z programów Excel i PowerPoint, wszystkie z rodziny Microsoft Office, z podobnymi interfejsami.

Co to jest bibliografia?

Podsumowując, bibliografie to opracowano na podstawie źródeł dokumentalnych, z którymi się konsultowano lub które są związane z określoną pracą. Chociaż słowo to pochodzi z „książki”, prawda jest taka, że ​​można w nim uwzględnić rękopisy lub elementy cyfrowe.

Co to jest grafika internetowa?

W tamtych czasach, bibliografie również ewoluowały. Ponieważ wiele informacji, z których korzystamy, pochodzi z Internetu, pojawia się potrzeba ujednolicenia odniesień do tego typu treści. Tutaj możesz wprowadzić w programie Word linki do stron internetowych, blogów itp.

Jak zrobić bibliografię w programie Word?

Jest wiele sposoby tworzenia bibliografii w programie Word, o wiele więcej, niż możemy wyjaśnić w tym samouczku, ale postaramy się dać ci jasne pojęcie o ważnych rzeczach.

Ogólnie rzecz biorąc, pismo ma więcej niż jedno źródło konsultowane, więc będziemy pracować z fragmentami tekstu. Możesz umieścić, w nawiasach, po wyodrębnionym fragmencie: nazwisko autora, nazwisko, tytuł książki, rok jej wydania i wreszcie przeglądana strona książki.

Wymienione parametry zależą od przepisów, o zastosowanie których jesteś proszony w swoim ośrodku nauki lub pracy. Są to zwykle standardowe formaty, takie jak APA.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest stanięcie na końcu fragmentu tekstu, do którego chcesz dodać odniesienie bibliograficzne. Tam przejdziesz do menu Początek, w górnej części oprogramowania, a wybierzesz narzędzie Napisany u góryreprezentowane przez X2

Będziesz musiał tylko wpisać liczbę (1, 2, 3…) w każdym z fragmentów, które na to zasługują. Następnie przejdziesz na koniec dokumentu i ustawisz podtytuł Bibliografia. Tam umieścisz numer każdego fragmentu, a obok niego w ten sam sposób (niektóre elementy mogą się różnić) zacytujesz: nazwisko, imię, tytuł źródła, miejsce druku i rok druku.

Teraz, jeśli chodzi o format tekstu. Musisz przestrzegać wskazań regulaminu, z którego korzystasz, w odniesieniu do rozmiaru i rodzaju czcionki. Możesz jednak wprowadzić inne modyfikacje, takie jak zmiana domyślnej czcionki lub kroju pisma oprócz kursywy. Osiąga się to również z Początek, naciskając narzędzie za pomocą K..

Jak zrobić grafikę internetową w programie Word?

Jeśli nauczyłeś się już radzić sobie z tradycyjnymi bibliografiami, będzie to tylko mały dodatkowy krok. Na końcu dokumentu powinieneś mieć listę wszystkich sprawdzonych źródeł. W nim dodasz podtytuł o nazwie Webgraphy.

Wpisujesz nazwy stron, z których korzystałeś, ale nie nazwę witryny. To znaczy, jeśli widziałeś artykuł Wikipedii o automatyzacji biura, powinieneś podać jako źródło: Pobrano z Office Automation, Wikipedia, w dniu * Date *. Nie możesz po prostu położyć Wikipedia, bez określania artykułu i daty.

załącz grafikę internetową

Teraz wykonaj te krótkie kroki:

  1. Skopiuj link artykułu źródłowego.
  2. Wybierz tekst, który umieściłeś w grafika internetowa (Odzyskany od… ()… * Data *).
  3. robić kliknij prawym przyciskiem myszy o wyborze.
  4. Wybierz opcję Hiperłącze z menu.
  5. Wklej link w pasku adresu.

Uwaga, ten formularz powinien być używany tylko w przypadku dokumentów, które zostaną dostarczone przez za pośrednictwem cyfrowego. Jeśli tak nie jest, wklejane są tylko linki jako takie do każdego przeglądanego artykułu.

dołącz do naszego kanału telegram