Skip to content

Jak zresetować lub przywrócić ustawienia fabryczne programu Word

26 de luty de 2021

Czasami, gdy używamy Worda, jest to możliwe Zmieńmy ustawienia, które zmieniają wygląd pliku berło lub jego działanie. Na przykład przy zmianie języka programu Microsoft Word z angielskiego na hiszpański, umieszczaniu linijki w programie Microsoft Word lub zmianie lokalizacji narzędzi. Potem zapominamy, jak przywrócić Word do ustawień fabrycznych.

Co mogę zrobić, aby zresetować ustawienia programu Word?

Jest to rozwiązanie, w którym usuwamy opcje Ustawienia słów z rejestru systemu Windows (w przypadku komputerów PC); lub z odpowiednich plików konfiguracyjnych w Apple MAC. Procedura jest inna w każdym przypadku i wyjaśnimy Ci ją poniżej.

Jednak bez względu na przypadek; Musisz znać z wyprzedzeniem wersję swojego programu Microsoft Word, to znaczy czy odpowiada wersji 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 lub 2002. W systemie Windows bardzo łatwo jest zorientować się, którą wersję pakietu Office posiadasz na komputerze.

Przywróć ustawienia fabryczne programu Word na komputerze

Pierwszy musimy wejść do rejestru systemu Windows. Bez względu na to, jaką mamy wersję, możemy uzyskać dostęp do tej opcji, naciskając kombinację klawiszy Ctrl + R; spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego „Uruchom”. W niektórych wersjach systemu Windows opcję tę można zobaczyć w menu „Start”; iw obu przypadkach wpisywane jest polecenie regedit a następnie przycisk „OK”.

Okno się otworzy Rejestr systemu Windows, który zawiera obszerną i hierarchiczną listę. Gdzie przechowywane są różne konfiguracje wszystkich programów zainstalowanych w systemie operacyjnym; dlatego zdecydowanie zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich dokumentów i programów na komputerze przed przejściem do następnego kroku.

Aby zrozumieć, jak działa rejestr systemu Windows, możemy o tym wspomnieć Składa się z dwóch elementów: kluczy i wartości. Klucze przypominają folder; gdzie przechowywane są odpowiednie wartości, a te z kolei mogą mieć podklucze. Podobnie jak w przypadku folderu z wieloma poziomami podfolderów.

Klucz można przeszukiwać tak samo, jak każdą ścieżkę w systemie Windows; gdy szukamy określonego pliku w folderze lub podfolderze. W hierarchii wspomnianej trasy każdy poziom i podpoziom jest różnicowany za pomocą paska (/) jako separacja.

Hierarchia Rejestr systemu Windows używa klucza głównego specyficzny, a także akronim dla niego. Identyfikuje różne typy konfiguracji systemu operacyjnego; Jest ich 7, ale najczęściej używane są 4 (HKEY_CLASSES_ROOT lub HKCR, HKEY_USERS lub HKU, HKEY_LOCAL_MACHINE lub HKLM i HKEY_CURRENT_USER lub HKCU).

HKEY_CURRENT_USER będzie początkiem ścieżki do ustawień Worda, następnie przejdziemy do podkluczy / Oprogramowanie / Microsoft / Office; obecnie znajduje się w Gabinet, szukamy podklucza z numerem wersji programu Word, który zainstalowaliśmy (na przykład Word 19.0).

Podklucz wersji jest łatwy do rozpoznania Zainstalowano pakiet Microsoft Office (Word 10.0 dla Word 2002, Word 11.0 dla Word 2003, Word 12.0 dla Word 2007, Word 14.0 dla Word 2010, Word 15,0 dla Word 2013, Word 16.0 dla Word 2016 i Word 19.0 dla Word 2019).

Po wybraniu podklucza po prostu wciskamy przycisk «Usuń» i natychmiast zobaczymy alert z pytaniem, czy chcemy usunąć podklucz i jego wartości, a kończymy wybierając „Tak”.

Przywróć ustawienia fabryczne w programie Word na komputerze Mac

Krok po kroku, aby przywrócić ustawienia fabryczne w programie Word na komputerze Mac

Najpierw zamykamy program Word i przechodzimy do „Wyszukiwarki” aby przejść do folderu znajdującego się w ścieżce «~ / Library / Preferences» lub „~ / Library / Preferences /” w zależności od języka systemu IOS (symbol „~” jest skrótem oznaczającym konta użytkowników w systemie MAC). Następnie lokalizujemy i przeciągamy pliki Microsoft Word na pulpit.

Pliki do wybrania zależy od naszej wersji programu Microsoft Word. Na przykład dla programu Word X: ustawienia programu Word, preferencje składników firmy Microsoft, ustawienia pakietu Microsoft Office, baza danych rejestru i pamięć podręczna czcionek pakietu Office; dla programu Word 2004: com.microsoft.Word.prefs.plist, com.microsoft.Office.prefs.plist i Office Source Cache.

Ponownie uruchamiamy Worda i jeśli wszystko jest w porządku, w końcu usuwamy pliki że zostawiamy na biurku; w przeciwnym razie przywracamy pliki do ich pierwotnej lokalizacji. W każdym razie najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, które pliki musimy usunąć zgodnie z naszą wersją Worda na MAC, każda wersja ma inne nazwy.