Skip to content

Jak ustawić iTunes jako domyślny odtwarzacz na moim iPhonie – Multimedia?

15 de styczeń de 2022

iTunes jest jednym z najbardziej znanych odtwarzaczy muzycznych i są ku temu dobre powody. Jego opcje zarządzania utworami, albumami i kolekcjami sprawiają, że jest to ulubiona alternatywa dla użytkowników iOS. uczyć się jak ustawić iTunes na domyślny odtwarzacz na iPhonie i innych urządzeniach.

Nie ma znaczenia, czy używasz wielu urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi, możesz podłączyć iTunes do wszystkich i nadal cieszyć się muzyką. Muzyka iTunes w systemach Windows, macOS i Android. Dowiedz się wszystkiego o ustawieniach odtwarzacza muzyki i korzystaj w pełni z iTunes na dowolnym urządzeniu elektronicznym.

Jaki jest fabrycznie ustawiony odtwarzacz na urządzeniach iPhone?

Wszystkie urządzenia z systemem iOS mają szereg domyślnych aplikacji, które są zintegrowane z systemem operacyjnym. Aby odtwarzać pliki muzyczne, mieć aplikację „Muzyka”, który jest gotowy do synchronizacji z całą biblioteką lokalną i usługą Apple Music, a także z filmami i programami telewizyjnymi przechowywanymi na urządzeniu.

Ta aplikacja jest dość zaawansowana i wygodna, jak większość aplikacji Apple, oprócz tego, że zintegrowana usługa iTunes. Oznacza to, że iTunes jest częścią odtwarzacza na urządzeniach z systemem iOS. To z kolei otwiera kolejną korzyść dla użytkowników wielu platform cyfrowych.

Używanie biblioteki iTunes do kupowania i odtwarzania muzyki umożliwia przesyłanie muzyki do wszystkich urządzeń z systemem iOS. Dlatego możesz połącz swoje utwory i listy odtwarzania z iPhonem i iPada. Ponadto łatwiej jest szybko i bez większych komplikacji przesyłać muzykę z komputera Mac na iPhone’a.

Jeśli jednak planujesz przenieść swoje dane na inną platformę, taką jak telefony z Androidem, komputery Mac lub Windows, powinieneś znać dostępne opcje, aby nie stracić swojej biblioteki muzycznej. Odkryć jaki jest domyślny odtwarzacz multimedialny w systemie Windows? i jakie są zalety wymiany go na usługę iTunes.

Dla komputerów z systemem Windows

W swoich nowoczesnych wersjach system Windows używa Windows Media Player do otwierania wszelkiego rodzaju plików w formacie audio i wideo. To narzędzie zawiera wszystkie elementy aktualnego odtwarzacza, z zsynchronizowanymi bibliotekami, listami odtwarzania i wygodnym interfejsem do sterowania odtwarzaniem.

Jednak niektóre z jego funkcji nie dorównuje obecnym aplikacjom, na przykład połączenie z usługami przesyłania strumieniowego. Dlatego wygodnie jest zastąpić go iTunes, który ma funkcje lepiej zorientowane na nowe platformy i ma lepszą łączność między różnymi systemami operacyjnymi i urządzeniami.

Jak ustawić iTunes jako domyślny odtwarzacz w moim telefonie?

Jeśli zdecydowałeś się zmienić odtwarzacz i ustawić iTunes jako domyślny, dowiedz się, jak możesz to łatwo zrobić. Należy zauważyć, że aby osiągnąć ten sukces, musisz masz konto w iTunes. Po zmianie ustawień urządzenia musisz zalogować się do iTunes, aby włączyć synchronizację danych.

Na urządzeniach z systemem iOS nie musisz nic robić, ponieważ iTunes jest częścią ekosystemu aplikacji Apple, które wraz z „Muzyką” i „Apple Music” tworzą odtwarzacz iPhone’a. Wszystkie zakupy dokonane w iTunes zostaną odzwierciedlone w tych aplikacjach, podobnie jak wszystkie utwory przeniesione z komputera za pomocą iTunes.

Jednak na urządzeniach z Androidem jest to bardziej skomplikowane, ponieważ aplikacja nie został wydany dla tego mobilnego systemu operacyjnego. Dlatego na telefonach z Androidem nie będziesz mógł oficjalnie korzystać z funkcji iTunes, ale będziesz musiał korzystać z alternatyw połączonych z platformą Apple.

iTunes na komputer

Mimo to można zainstalować iTunes na komputerach z systemem Linux, Mac i Windows. Po uzyskaniu go ze sklepu z aplikacjami systemu operacyjnego i zainstalowaniu go na komputerze, musisz tylko ustaw go jako domyślny odtwarzacz muzyki aby otworzyć wszystkie pliki w formacie audio.

Ustaw na Macu

Komputery Mac są dostarczane z zainstalowanym iTunes i ustaw jako domyślny odtwarzacz. Jednak tę wartość można zmienić, jeśli zainstalowałeś inną aplikację do odtwarzania plików audio i wideo na komputerze Mac.W takim przypadku możesz przywrócić ustawienia do pierwotnego stanu w mniej niż minutę.

Znajdź ścieżkę dźwiękową w pamięci komputera Mac, wybierz ją, klikając prawym przyciskiem myszy i naciśnij opcję „Pobierz informacje”. Następnie zobaczysz jego właściwości, czyli szczegóły pliku. Otwórz zakładkę „Nazwa i rozszerzenie” i naciśnij „Otwórz za pomocą…”. Wybierz iTunes jako aplikację, aby otwierać tego rodzaju pliki. Zaznacz pole „Zmień wszystko”, aby modyfikacja zaczęła obowiązywać we wszystkich plikach z tym rozszerzeniem.

Domyślnie w systemie Windows

W zależności od wersji systemu Windows, którą zainstalowałeś na swoim komputerze, proces konfiguracji iTunes może się nieznacznie różnić. Chociaż w każdym przypadku musisz pobrać aplikację iTunes, aby móc dokonać zmiany.

Użytkownicy Windows 7 i 8 powinni uzyskać dostęp do Panelu sterowania i otworzyć widok ikon. Otwórz okno „Programy domyślne”. Użyj opcji „Ustaw programy domyślne” i poczekaj na pełne załadowanie listy aplikacji. Dotknij „iTunes”, naciśnij „Wybierz ustawienia domyślne dla tego programu” i powiąż aplikację z formatami audio.

domyślne okna aplikacji

W przypadku Windows 10 nie ma potrzeby wchodzenia do Panelu sterowania. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otworzyć „Ustawienia”. Otwórz „Aplikacje”, a następnie „Aplikacje domyślne” i dodaj iTunes jako domyślną aplikację dla używanych utworów muzycznych.

Jak sprawdzić, czy iTunes może być używany na urządzeniach z Androidem?

Chociaż iTunes nie jest kompatybilny z żadnym urządzeniem z Androidem, możesz zaimportować swoją bibliotekę muzyczną iTunes na dwa sposoby: iCloud i Apple Music.

W przypadku iCloud musisz zalogować się do iTunes z kompatybilnego urządzenia i aktywuj opcję „Biblioteka muzyczna iCloud”. Spowoduje to zsynchronizowanie Twoich utworów z chmurą i umożliwi słuchanie ich na telefonach z Androidem.

Możesz też pobrać aplikację Apple Music na swój telefon z Androidem i Wykorzystaj platformę Apple słuchać muzyki z iTunes.

dołącz do naszego kanału telegram