Skip to content

Jak zablokować skradziony iPhone za pomocą IMEI? – Zgłoszenie kradzieży

1 de wrzesień de 2023

Jeśli Twój telefon komórkowy został skradziony lub zagubiony? Nie martw się, dzisiaj powiemy Ci, jak możesz zablokuj iPhone’a przez skradziony Apple IMEI szybko i łatwo. Dzięki Apple możesz mieć pewność, że nikt nie będzie miał dostępu do Twoich danych osobowych, gdy zablokujesz telefon.

Tego typu system, będący smartfonem, może zaoferować takie korzyści. W ten sam sposób, Nie będziesz mógł skorzystać żadnej funkcji ani niczego nie usuń. Możesz nawet odzyskać historię zainstalowanych aplikacji lub kont w kopii zapasowej powiązanej z Twoim adresem e-mail.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zmiana hasła telefonu komórkowego, aby utracić do niego dostęp. To ważne, bo w ten sposób nie będziesz miał możliwości zmiany ustawień smartfona ani dostępu do swoich danych osobowych. Możesz zmienić hasło z menu ustawień lub poprzez aplikację blokady bezpieczeństwa

Jak działa blokada IMEI iPhone’a?

Możesz go nawet zlokalizować, aby wiedzieć, gdzie się znajduje, nawet jeśli jest wyłączony. Zobaczmy, jak zablokować telefon komórkowy iPhone za pomocą IMEI. Operatorzy telefonii komórkowej mają listę numerów IMEI, którym nie powinni świadczyć usług. Tylko w przypadku, gdy właściciel zadbał o blokowanie iPhone’a przez IMEI. Dlatego raz zgłoś i wykonaj blokadę, Dany telefon komórkowy przestanie działać, dopóki nie zarejestrujesz go ponownie.

  • Umieść w telefonie powiadomienie o zagubieniu, podając numer IMEI. Ten alert poinformuje każdego, kto znajdzie lub ukradnie Twój telefon, że został on zgłoszony jako zgubiony i należy go zwrócić prawowitemu właścicielowi. Możesz także umieścić na ekranie blokady wiadomość na przykład „Ten telefon został skradziony”.
  • Aby go zablokować, a następnie zarejestrować, musisz mieć fakturę zakupu i swoje dowód osobisty lub dowód osobisty. Innym sposobem zablokowania telefonu komórkowego iPhone jest użycie konta iCloud powiązanego ze smartfonem. Aby to zrobić musisz mieć dostęp do danych swojego konta, czyli identyfikatora.
  1. Gdy to zrobisz, Twój iPhone zostanie zablokowany i nie będzie można z nim wykonywać żadnych funkcji. Oznacza to, że możesz go tylko włączyć, ale nie będziesz mieć dostępu do swoich danych osobowych ani aplikacji, ani nie będziesz mógł wysyłać ani odbierać połączeń ani SMS-ów.
  2. Aby kontynuować blokowanie iPhone’a przez IMEI za pośrednictwem iCloud, wejdź na oficjalną witrynę iCloud.com z komputera. Zaloguj się na swoje konto, podając swój adres e-mail i hasło. Następnie najedź kursorem na wyszukiwanie iPhone’a.
  3. Zobaczysz lista ze wszystkimi urządzeniami Apple powiązane z tym kontem, jeśli posiadasz więcej niż jedno. Wybierz telefon komórkowy, który chcesz zablokować. Gdy to zrobisz, będziesz mógł zobaczyć ich geolokalizację na mapie. Jeśli jest blisko, możesz sprawić, żeby zadzwonił.
  4. Następnie musisz wybrać opcję Oznacz jako utracone. Dzięki niemu Twój iPhone zostanie natychmiast zablokowany. Nie martw się, jeśli masz karty kredytowe powiązane z telefonem komórkowym, ponieważ one również zostaną odrzucone. Te telefony komórkowe iPhone, które zostały zgłoszone jako zweryfikowane, trafiają na czarną listę Apple.
  5. Możesz usunąć informacje, które posiadałeś na swoim urządzeniu, tak aby osoba je posiadająca nie miała do nich dostępu, ale wtedy nie będziesz mógł ich ponownie odzyskać.

Rekomendacje:

Zalecamy wykonanie kopii zapasowej na innym nowym koncie Apple. Dzięki temu w bezpieczny sposób usuniesz wszystkie dane powiązane z Twoim kontem bez obawy, że utracimy je na zawsze. Cóż, będziesz już miał konto zapasowe, chociaż wtedy wystarczy zgłosić incydent.

Na koniec usuń zgubiony iPhone z listy zaufanych urządzeń. Mamy nadzieję, że ten przewodnik dotyczący blokowania urządzenia iPhone przez IMEI i iCloud był dla Ciebie przydatny.

Jeśli Twój iPhone zostanie skradziony, możesz go zablokować za pomocą numeru IMEI

Czy mój iPhone można zlokalizować za pomocą raportu IMEI?

W Meksyku konieczne jest posiadanie aktywowanej karty SIM, potrzebny jest numer seryjny lub IMEI/MEID lub PIN karty SIM. W ten sposób możesz rozpocząć śledzenie go przed zablokowaniem iPhone’a przez IMEI. Aby zlokalizować swoje urządzenie, musisz je mieć aktywowano opcję „jeśli znajdź”

Następnie zaloguj się na „iCloud.como/find”. Za pomocą aplikacji możesz także korzystać z innego urządzenia.

W ten sposób, aby oznaczyć urządzenie jako utracone, musimy wykonać następujące czynności: otworzyć aplikację → Wybierz zakładkę, urządzenia → wybierz utracone urządzenie → przewiń w dół i zaznacz tryb utracony i aktywuj go.

Na ekranie powinna pojawić się spersonalizowana wiadomość lub Twój numer, aby osoba, która znajdzie lub posiada Twój iPhone lub telefon, mogła się z Tobą skontaktować. Gdy to zrobisz, kliknij aktywuj.

Kiedy urządzenie jest oznaczone jako utracone, blokuje lub rozpoczyna zdalne raportowanie i wyłącza Apple Pay. Jeśli nie masz włączonej usługi Znajdź mój, nadal możesz chronić swoje konto, na przykład zmieniając hasło identyfikacyjne lub hasło do swoich kont (poczty e-mail lub aplikacji). Ale upewnij się, że po zablokowaniu iPhone’a przez IMEI.

Jakie dane są potrzebne, aby móc zablokować iPhone’a za pomocą IMEI?

Przed rozpoczęciem tej procedury raportowania musisz znać numer IMEI. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli naciśniesz *#06#, możesz go uzyskać na ekranie telefonu komórkowego, ale ponieważ w tym przypadku nie mamy do niego dostępu, będziesz musiał szukać go na fakturze. zakup lub opakowanie telefonu aby zablokować skradziony iPhone.

blokuj telefony za pomocą aplikacji

Bezpiecznym sposobem na to jest skontaktowanie się z firmą świadczącą usługi telefonii komórkowej, niezależnie od tego, czy masz umowę stałą, czy bezpłatną. Oznacza to, że płacisz miesięczny abonament lub masz linię przedpłaconą.

Jak zgłosić kradzież mojego iPhone’a, korzystając z jego numeru IMEI?

Ponadto możesz o to poprosić zablokuj lub zgłoś kartę SIM po zablokowaniu iPhone’a przez IMEI, więc też nie mogą z niego korzystać. Pamiętaj również, że ważne jest, aby złożyć odpowiednie sprawozdanie władzom wraz z fakturą zakupu telefonu, ponieważ w ten sposób będziesz mógł go odzyskać, jeśli go znajdziesz.

Po zablokowaniu go przez IMEI możesz sprawdzić, czy zostało to wykonane pomyślnie, wpisując dowolny strona jak odblokować miiohoneimei.com Na przykład. Wszyscy są płatni.

Będąc w środku, musisz wybrać opcję Sprawdź, czy mój iPhone jest w bieżącym zgłoszonym stanie. A następnie wprowadź numer IMEI. Następnie musisz wypełnić formularz swoimi danymi i wysłać go.

Otrzymasz e-mail ze wszystkimi danymi Twojego iPhone’a i stamtąd będziesz mógł sprawdzić, czy blokada IMEI została pomyślnie przeprowadzona i czy w końcu zakończyliśmy blokowanie skradzionego iPhone’a.

iPhone'y mają zabezpieczenia icloud

Zgłoś kradzież

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć właściwe władze i złożyć skargę, mogą poprosić Cię o numer seryjny Twojego urządzenia.

  • Aby znaleźć numer seryjny lub IMEI/MEID. Musimy wyszukać w Twojej przeglądarce internetowej „appleid.apple.com”. Musisz zalogować się za pomocą Apple ID, którego używasz na swoim iPhonie. Jako pierwszy krok do zablokowania iPhone’a przez IMEI.
  • Przewiń w dół do sekcji urządzeń poniżej. Wybierz urządzenie, aby wyświetlić jego numer seryjny lub IMEI/MEID.

Jeśli ty Zagubiony iPhone objęty jest usługą AppleCare+ W przypadku kradzieży i utraty należy złożyć wniosek o wymianę.

Skontaktuj się ze swoim operatorem telefonicznym

Po zablokowaniu skradzionego iPhone’a skontaktuj się ze swoim operatorem komórkowym i poproś o dezaktywację konta, aby uniemożliwić mu wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości lub przesyłanie danych. Jeśli urządzenie objęte jest planem firmowym, możesz zgłosić reklamację.

Usuń informacje z iPhone’a

Przed wymazaniem urządzenia musimy wykonać poprzednie kroki, ponieważ tego, co zostanie opisane poniżej, nie można cofnąć, zwłaszcza jeśli zablokujesz skradziony iPhone. Ponieważ zawartość urządzenia oraz zawarte w nim informacje zostaną usunięte, nie będzie możliwe dokonanie śledzenie za pomocą aplikacji Szukaj.

Jeśli Twoje urządzenie jest objęte AppleCare+ Lost and Theft, musisz zgłosić roszczenie dotyczące zagubionego lub skradzionego urządzenia. Nie usuwaj go, dopóki Twoja reklamacja nie zostanie zatwierdzona.

Kradzież telefonu zawsze należy zgłosić.

Jeśli masz urządzenie z systemem iOS, wybierz Ustawienia > iCloud > Znajdź mój iPhone i zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID. Zobaczysz na liście wszystkie swoje urządzenia, łącznie z tym, które zostało skradzione. Dotknij urządzenia, następnie dotknij „Wyczyść dane”.

Jeśli używasz telefonu lub tabletu z Androidem, przejdź do „Moich urządzeń” w aplikacji Znajdź mój iPhone i zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID. Zobaczysz na liście wszystkie swoje urządzenia, łącznie z tym, które zostało skradzione. Stuknij urządzenie, a następnie stuknij opcję „Wyczyść dane”.

Zmień hasła i wyczyść iPhone’a z zaufanych urządzeń

Jeśli nie możesz zablokować skradzionego iPhone’a i chcesz zmienić hasło na urządzeniu, postępuj zgodnie z instrukcjami. Przejdź do ustawień → Twoje imię i nazwisko. Klikasz tam, gdzie jest napisane hasło i bezpieczeństwo → zmień hasło. I gotowe, wpisz nowe hasło.

W przypadku utraty iPhone'a możesz to również zgłosić

Czy można odblokować skradziony lub zgłoszony kradzież iPhone’a?

Tak, można go odblokować nawet po zablokowaniu skradzionego telefonu komórkowego iPhone. Jednym ze sposobów jest udanie się z numerem IMEI/MEID i dokumentem potwierdzającym, że jesteś autentyczny (faktura, umowa lub paragon) do Biura Obsługi Klienta wraz ze sprzętem.

Aby odblokować urządzenie, możesz użyć aplikacji takiej jak Unlockriver. Zmieniając część numeru IMEI urządzenia, można go używać i nie identyfikować przez firmy.

Również możesz zablokować kartę SIM gdzie możesz skorzystać z PIN-u karty SIM, aby to zrobić, musisz przejść do ustawień, przechodzimy do opcji Telefon, szukamy PIN-u karty SIM i aktywujemy go czterema numerami, o które nas poprosi. Czasami ten PIN jest ustawiany przez operatora telefonicznego. Poproś o to w dziale obsługi klienta, wprowadź ten PIN, aby móc go zmienić.

dołącz do naszego kanału telegram