Saltar al contenido

Jak zresetować, twardy reset lub sformatować do ustawień fabrycznych dowolny telefon Samsung

6 de febrero de 2023

Samsung jest jednym z producentów m.in najbardziej rozpoznawalnych smartfonów na świecie i jest wielu użytkowników, którzy decydują się na korzystanie z telefonów i tabletów południowokoreańskiej marki. Tym razem wyjaśnimy, jak przywrócić Samsunga do stanu fabrycznego, aby zostawić telefon jak nowy.

Dlaczego powinienem podjąć decyzję o przywróceniu ustawień fabrycznych mojego Samsunga?

Kiedy przywracamy telefon komórkowy do ustawień fabrycznych, tak naprawdę robimy pełny format pozostawienia go w takim samym stanie, w jakim znajdował się w momencie wyjęcia go z pudełka w dniu zakupu.

To formatowanie może być bardzo przydatne, jeśli nasz telefon komórkowy nie działa poprawnie lub jeśli nadszedł czas, aby pożegnać się z naszym urządzeniem Samsung i oddać go lub sprzedać komuś innemu. W ten sposób upewniamy się, że żaden typ pliku nie pozostanie w telefonie.

Kroki, aby łatwo przywrócić telefon Samsung do ustawień fabrycznych.

Podczas ponownego uruchamiania telefonu komórkowego SAMSUNG Musimy pamiętać, że procedura różni się nieco w zależności od tego, czy jest to urządzenie Samsunga Galaxy J7 lub inny model najnowszej generacji lub wręcz przeciwnie, jest to model firmy Samsung coś starszego.

Przywróć ustawienia fabryczne urządzeń Samsung krok po kroku

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to udać się do Ustawienia lub Konfiguracja. Gdy już tam będziesz, przechodzimy bezpośrednio do miejsca, w którym jest napisane „Osobiste” iw tym miejscu pojawia się opcja „Utwórz kopię zapasową i zresetuj”.

stan pełnego formatu nowy

Po naciśnięciu znajdziemy się na dole z napisem „Przywróć domyślne”. Oznacza to dokładnie to, co powiedziałem wcześniej, gdzie praktycznie zostawiliśmy smartfon w fabryce, bez żadnych danych osobowych, aplikacji, zdjęć ani niczego podobnego.

Dlatego zalecamy na przykład zapisanie wszystkich zdjęć na karcie microSD lub przeniesienie ich do komputera przed kontynuowaniem procesu. Po podjęciu decyzji po prostu idziemy tam, gdzie jest napisane «Zresetować urządzenie». Akceptujemy ostrzeżenie, które wskazuje, i po prostu naciskamy tam, gdzie jest napisane „Usuń wszystko”.

Nie bój się, jeśli smartfon uruchomi się ponownie kilka razy, a nawet za pierwszym razem zajmie trochę czasu, jest to normalne. Następnie, gdy skończysz, uruchomi się ponownie normalnie.

Łatwo przywróć stary model Samsunga.

Jeśli nasz telefon jest już czymś starym, proces przywracania go do ustawień fabrycznych wygląda następująco:

  • Naciskamy jednocześnie przyciski zwiększania głośności, przycisk zasilania i przycisk home
  • Na naszym ekranie powinno pojawić się małe menu, w którym możemy poruszać się za pomocą przycisków zwiększania i zmniejszania głośności
  • Jesteśmy w opcji Usuń dane / przywróć ustawienia fabryczne i naciśnij go przyciskiem home

Postępując zgodnie z tą procedurą, jak pokazaliśmy, nasz telefon komórkowy jest całkowicie odrestaurowany i jak nowy.

Przywróć stary model Samsunga

Jeśli jesteśmy posiadaczami nieco nowszego smartfona Samsunga, wystarczy, że przejdziemy do sekcji Aplikacje, a w jej ramach do Ustawień. Uzyskujemy dostęp do opcji Konta i wchodzimy w Opcje tworzenia kopii zapasowych, po wejściu do niej kliknij Kopia zapasowa i przywracanie.

Teraz szukamy sekcji Dane osobowe i w niej klikamy Przywróć domyślne a następnie Zresetuj urządzenie, Usuń wszystko. Po wykonaniu tych kroków telefon komórkowy jest całkowicie czysty.

Przywróć Samsunga do ustawień fabrycznych

Jakie znaczenie ma tworzenie kopii zapasowych

Ilekroć zamierzamy sformatować telefon komórkowy ważne jest, abyśmy to zrobili kopię zapasową naszych danych i plików, dzięki czemu unikniemy utraty czegokolwiek ważnego.

W najnowszych modelach Samsunga urządzenie daje nam możliwość wykonania kopii zapasowej tuż przed wykonaniem resetujak właśnie widzieliśmy w krokach, które wyjaśniliśmy, aby przywrócić Samsung do fabryki.

W starszych modelach telefon nie daje nam takiej możliwości przed przystąpieniem do ponownego uruchamianiawięc musimy uważać, aby wykonać kopię zapasową samodzielnie przed wykonaniem formatowania.

W tym artykule nauczymy Cię, jak wykonać kilka kopii zapasowych, ale jeśli nadal nie czujesz się całkowicie bezpiecznie Po zapisaniu danych możesz to zrobić w staromodny sposób, przesyłając dane przez kabel lub Bluetooth do komputera, dzięki czemu podczas formatowania urządzenia możesz mieć pewność, że nie utracisz żadnych danych.

Czy byłeś w stanie łatwo i szybko wykonać twardy reset telefonu komórkowego Samsung Galaxy?

dołącz do naszego kanału telegram