Skip to content

Jak zresetować algorytm lupy na Instagramie? – Zresetuj swoje preferencje

25 de październik de 2021

Algorytm szkła powiększającego Instagram zbieraj informacje z całej Twojej aktywności w tej sieci społecznościowej. Posty, które lubimy, Rolki, które zapisujemy lub udostępniamy, a nawet posty oznaczone jako „Nie jestem zainteresowany” – wszystko to napędza algorytm, dzięki któremu Instagram dostarcza nam treści pasujące do naszych zainteresowań. Jest to sposób na lepszą rozrywkę, pokazując nam zdjęcia, filmy i rolki, które lubimy.

Jednak reagując w określony sposób na określone treści, jego wpływ może całkowicie zmienić resztę sugestii. Dlatego otrzymywaliśmy wiele publikacji, które nam się nie podobają. Do tego mamy możliwość zresetowania tego algorytmu sugestie i zostaw to tak, jakby było to nowe konto.

Jak zaktualizować zawartość lupy na swoim koncie?

Jeśli po raz pierwszy logujesz się do Instagrama z nowego urządzenia, to przy wpisywaniu zawartości lupy to zaktualizuje się automatycznieInnymi słowy, zostanie wyświetlona najnowsza treść, której wcześniej nie oglądałeś.

Z drugiej strony, jeśli za każdym razem, gdy wchodzisz do zawartości lupy ze swojego konta, zawsze znajdujesz tę samą zawartość co zawsze, wystarczy tylko zlokalizować się w tej sekcji i przesuń palec od środka ekranu w dół. Gdy to zrobisz, sekcja lupy zostanie zaktualizowana i będziesz mógł cieszyć się nową zawartością, która Cię interesuje.

Ważne jest, aby pamiętać, że ta sekcja nie można natychmiast zaktualizować, więc musisz poczekać kilka minut na ponowną próbę aktualizacji. Jeśli nadal nie możesz go zaktualizować, poczekaj dłużej, aby spróbować ponownie.

Co stanie się z Twoim kontem na Instagramie po ponownym uruchomieniu sekcji „Eksploruj”?

Każda akcja, która ma miejsce na Instagramie zasila algorytm definiujący sugerowaną treść przy platformie. Oznacza to, że jeśli ponownie uruchomimy naszą sekcję „Eksploruj”, algorytm zresetuje naszą przeszłą aktywność.

Ten reset sprawia, że ​​zainteresowania naszego konta wyglądają jak nowe konto. Dlatego Instagram nie ma informacji, które pozwalają mu określić a odpowiedniej treści lub naszego zainteresowania w sekcji „Przeglądaj”.

Skoro więc Instagram nie zna naszych zainteresowań, to co sugeruje nam Instagram w treści lupy? Cóż, tutaj pojawi się wiele różnych treści na różne tematy, głównie treści będących w trendach.

Twoja pierwsza aktywność na Instagramie po tym „resetowaniu sugestii” jest kluczem do algorytmu Instagrama. Wszelkie polubienia, komentarze lub zakładki, które tworzymy znów zacznie karmić nasze zainteresowania wewnątrz platformy, aby jej algorytm ponownie określał zestaw treści, które nam się podobają.

użyj aplikacji Instagram

Jak całkowicie zresetować sugestie pokazywane przez Instagram?

Jeśli nie podobają Ci się treści, które sugeruje Instagram, jest to konieczne zresetuj dane tego algorytmu. W tym celu procedurę można przeprowadzić w inny sposób w zależności od urządzenia, na którym korzystasz z konta.

Z PC

Resetowanie sugestii na Instagramie z komputera jest znacznie łatwiejsze niż robienie tego z innych urządzeń, teraz wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz swoje konto na Instagramie z przeglądarki.
 2. Kliknij pasek wyszukiwania na Instagramie.
 3. Na górze znajdziesz Opcja „Usuń wszystko”, musisz go nacisnąć, aby kontynuować.

Gdy to zrobisz Twoje wyszukiwania zostaną usunięte a Twoje sugestie zostaną zresetowane. Nie musisz się wylogowywać, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Dzięki aplikacji na Androida

Aby całkowicie zresetować sugestie Instagrama z aplikacji na Androida, musisz najpierw wykonać każdy z następujących kroków:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Instagramie.
 2. Przejdź do swojego profilu, a następnie naciśnij trzy poziome linie w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Następnie naciśnij opcję konfiguracji.
 4. Teraz kliknij Bezpieczeństwo, a następnie Historia wyszukiwania.
 5. Wreszcie, Kliknij Wyczyść historię wyszukiwania.

Gdy to zrobisz, jest to konieczne wyczyść pamięć podręczną naszej aplikacji. Kroki, które musisz wykonać, aby to zrobić, są następujące:

 1. Otwieramy Ustawienia naszego urządzenia.
 2. Następnie klikamy opcję aplikacji.
 3. Wśród opcji znajdujemy aplikację Instagram i klikamy ją.
 4. Teraz naciskamy tam, gdzie wskazuje Pamięć.
 5. Na koniec wybieramy Opcja czyszczenia pamięci podręcznej.

logo aplikacji na Instagramie

Korzystanie z aplikacji na iOS

Podobnie jak poprzednią procedurę, zaczniemy od otwarcia aplikacji Instagram i zalogowania się na nasze konto, następnie wykonamy następujące kroki:

 1. w sekcja naszego profilu, naciskamy trzy linie w lewym górnym rogu.
 2. Teraz przechodzimy do konfiguracji naszego konta a następnie do opcji bezpieczeństwa.
 3. Tutaj klikamy opcję Historia wyszukiwania, a następnie naciśnij przycisk Wyczyść historię wyszukiwania.

Naszym następnym krokiem do zresetowania sugestii na Instagramie będzie usunięcie aplikacji Instagram i ponowne zainstalowanie jej na naszym urządzeniu. Wynika to z braku opcji wyczyszczenia pamięci podręcznej.

Kiedy zalogujesz się ponownie, zauważysz, że sekcja Eksploruj została zresetowana i będziesz musiał ponownie nakarmić algorytm swoimi zainteresowaniami, aby dostosować te sugestie.