Skip to content

Jak zobaczyć i kontrolować temperaturę dysku twardego na moim komputerze?

3 de luty de 2022

Urządzenia elektroniczne mają ogromne znaczenie, w ramach wydajności, jaką mogą mieć, aby przyspieszyć pracę na dłuższy czas, musi zadbać o utrzymanie i kontrolę temperatury. Dlatego należy wykonać szereg kroków, aby: chroń dysk twardy komputera. Teraz należy zauważyć, że są one uważane za jedną z najważniejszych cech komputera.

Dzieje się tak wtedy, że w błędach, które zwykle występują w tarczach, jest zła kontrola, jaka istnieje z jej temperaturą. Niewłaściwa pielęgnacja i użytkowanie może spowodować jego uszkodzenie i przegrzanie, może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Dlatego w tym artykule dowiemy się, jak przeglądać i kontrolować temperaturę dysku twardego komputera.

Czy wysoka temperatura na dysku twardym może powodować problemy?

Możesz pomyśleć, że wysoka temperatura urządzenia elektronicznego, takiego jak komputer PC, jest całkowicie normalna, jednak wysoka temperatura karty graficznej w systemie Windows może spowodować nieodwracalne uszkodzenie urządzenia. W ramach tych problemów możemy znaleźć to, o czym będzie mowa poniżej

Niewydajny system chłodzenia

Systemy chłodzenia nie są wystarczające, aby pomóc w utrzymaniu temperatury dysku twardego komputera. istnieć całkowicie nieefektywne systemy chłodzenia, które tak naprawdę nie pomagają w prawidłowym uwalnianiu temperatur generowanych przez system i dyski twarde. Te nieefektywne systemy nie są w ogóle zalecane. Dzięki temu artykułowi poznasz prawidłowe sposoby unikania wysokich temperatur na dysku twardym.

Wpływa na wydajność komputera

Wysokie temperatury dysku twardego mogą wpływać na wydajność sprzętu. Dzieje się tak dlatego, że system zacznie się kompresować i pracować wolniej, wymuszając energię z wysokich temperatur. Nie filtrując powietrza o wysokiej temperaturze, spowoduje to dławienie w systemie, które wpłynie na wydajność podczas korzystania z komputera.

sprzęt monitorujący zapobiega wypadkom i zapewnia spokój

Jak używać SpeedFan do sprawdzania temperatury dysku twardego?

W Internecie istnieje idealny program do monitorowania temperatury. Ten program nazywa się „SpeedFan” odpowiada za monitorowanie temperatury i użytkowania sprzętu. Aby z niego skorzystać, musi być on zainstalowany w systemie naszego komputera, dzięki czemu można go uruchomić tak, aby pojawił się w głównym menu systemu.

Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę, że w górnej części ekranu pojawi się okno, w którym znajdą się informacje związane z temperaturą i wykorzystaniem procesora, procesorów GPU, dysków i innych. Pojawi się grafika z kolorami odliczającymi temperaturę w jakiej aktualnie znajduje się urządzenie.

W ten sam sposób program ma przycisk, który nazywa się jak prędkość automatyczna”, pomagając aktywować automatyczny tryb działania programu, aby pomóc kontrolować system i temperaturę w nim. Jedną z opcji, które umożliwia ten program, jest również dostosowanie rodzaju działania regulacji temperatury, w tym celu można wprowadzić ustawienia i je zmodyfikować.

Jak zapobiec przegrzaniu dysku twardego?

Aby zapobiec przegrzaniu dysku twardego i wpływowi na jego procesor, możesz sprawdzić temperaturę i stan dysku SSD w systemie Windows. W ten sam sposób najbardziej odpowiednie opcje uniknięcia przegrzania są następujące:

Użyj podkładki chłodzącej

Podstawy chłodzące to instrumenty stworzone w celu: gorące temperatury wytworzone przez procesor, rozłożone z okolicy. To urządzenie będzie używane pod komputerem, ma dodane wentylatory, które pomogą we wspomnianej akcji. Dlatego spełniają one działanie, które swoją nazwą opisuje „Baza chłodnicza” będą utrzymywać chłód i odpowiednią temperaturę do ich ciągłego użytkowania.

Na dzisiejszym rynku istnieje szeroka gama tych podstawek chłodzących, niektóre większe io bardziej nowoczesnej konstrukcji do ciągłego użytkowania. Jeśli jednak masz zwykły komputer, każdy zalecany podkład chłodzący załatwi sprawę.

podstawa chłodząca może być bardzo pomocna

Postaw komputer na solidnej podstawie

Innym sposobem na poprawę temperatury komputerów, jeśli nie możemy uzyskać podstawy chłodzącej, będzie umieszczenie komputera na całkowicie solidnej podstawie. Dane Ważne dla wydajności procesora komputera jest nie używanie go w miejscach wyściełanych lub całkowicie zakrytych i miękkich, ponieważ pomoże to jeszcze bardziej skoncentrować ciepło i może spowodować całkowite uszkodzenie systemu.

Dlatego zaleca się, aby zawsze mieć solidna podstawa, na której można postawić komputerdzięki czemu temperatura może zniknąć bez problemu, a system zawsze utrzymuje normalną temperaturę dla optymalnej pracy.

dołącz do naszego kanału telegram