Skip to content

Jak zobaczyć grupy na Facebooku, do których należysz? – Łatwa droga

9 de Listopad de 2021

Wśród funkcji, które ma Facebook, jest funkcja być członkiem grup składających się z użytkowników aplikacji, gdzie posty i komentarze są udostępniane członkom. Grupy na Facebooku działają tak, aby różni użytkownicy tej sieci, którzy interesują się wspólnymi tematami, dzielili się ze sobą informacjami i opiniami na te tematy w przestrzeni przeznaczonej wyłącznie do dzielenia się tymi tematami.

Co zrobić, aby aktywować powiadomienia z grup na Facebooku, do których należę?

Aby otrzymywać powiadomienia o nowych publikacjach, komentarzach lub zmianach w konfiguracji grupy, musimy wejść na naszą listę grup na Facebooku i wpisać jedną z grup oraz naciśnij opcję „powiadomienia” i da nam możliwość ich aktywacji lub dezaktywacji, w tym rodzaju powiadomień, które należy otrzymywać od grup.

Aby aktywować lub dezaktywować powiadomienia grupowe z telefonu komórkowego, uzyskujemy dostęp do danej grupy i naciskamy przycisk „Członek”, który pokazuje nam opcje zaprzestania śledzenia grupy, zarządzania powiadomieniami i opuszczenia grupy. Jeśli wybierzemy ’zarządzać powiadomieniami’, zobaczymy opcję aktywacji i dezaktywacji powiadomień.

Jak wyświetlić listę grup, do których należysz?

Aby wyświetlić listę Grupy na Facebooku, których jesteśmy członkami Musimy wejść w opcje lub menu aplikacji, które pokaże nam listę i wejdziemy w 'grupy’ gdzie możemy zobaczyć listę grup, do których należymy lub nas interesuje.

Na urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS

Listę naszych grup na Facebooku możemy zobaczyć, jeśli wejdziemy do aplikacji i naciśniemy trzy linie, które pojawiają się w prawym górnym rogu i zobaczymy listę z menu treści na Facebooku, wśród nich zobaczymy opcję „grupy”, która pokaże nam grupy, którymi zarządzamy, do których należymy i sugestie dotyczące nowych grup.

Jeśli wśród sugestii grupy widzimy taki, który ma treść, która nas interesuje Możemy dołączyć, naciskając przycisk „dołącz”, co spowoduje przekazanie Twojej prośby o dołączenie do grupy odpowiedniemu administratorowi, który podejmie decyzję, czy przyjąć lub odrzucić naszą prośbę.

Z komputera z systemem Windows lub Mac

Logujemy się na nasz profil na Facebooku i po lewej stronie strony głównej zobaczymy listę z menu treści Facebooka, W dziale „Eksploruj” zobaczymy opcję „Grupy” gdzie podobnie jak w telefonie możemy zobaczyć grupy, którymi zarządzamy, grupy, których jesteśmy członkami oraz sugestie dotyczące nowych grup.

Kiedy wchodzimy na nasz profil z komputera PC Nie ma potrzeby wyświetlania menu Facebooka, ponieważ lista wyświetla się po lewej stronie strony głównej, niezależnie od tego, czy widzimy własny profil, czy stronę główną, na której możemy zobaczyć treści udostępniane przez naszych znajomych.

Skąd wiesz, czy zostałeś przyjęty do grupy na Facebooku?

Kiedy prosimy o dołączenie do grupy, która udostępnia treści, które nas interesują, administratorzy grupy otrzymują prośbę i zatwierdzają ją lub odrzucają, aby dowiedzieć się, czy nasza prośba została zatwierdzona widzimy to w pasku powiadomień, pojawi się powiadomienie, które pokazuje, że zostaliśmy przyjęci do grupy, o którą prosiliśmy.

Innym sposobem sprawdzenia, czy administratorzy grupy zaakceptowali naszą prośbę o dołączenie, jest wprowadzenie listy grup i sprawdzenie, czy grupy, do których należymy, znajdują się w nowej grupie, do której prosimy.

grupy na Facebooku

Prosząc o dołączenie do grupy na Facebooku, niektórzy administratorzy grup wysyłają ankietę Zawiera pytania dotyczące naszych intencji przy dołączaniu do grupy, na które musimy odpowiedzieć i zaakceptować, że będziemy szanować innych członków grupy i przestrzegać zasad współistnienia społeczności Facebooka.

Wśród zasad współistnienia społeczności Facebooka w zakresie grup jest moderowanie treści, które udostępniamy i publikujemy w ramach grupy, nie używaj w komentarzach słów obraźliwych ani nieprzyzwoitych i opisy w publikacjach, szacunek dla innych członków oraz zasada częstej aktywności w grupie.