Skip to content

Jak znaleźć ustawienia w Play Station 4, aby skonfigurować moje konto?

10 de luty de 2022

PlayStation 4 to jedna z najnowszych dostępnych wersji popularnej konsoli do gier wideo SONY, więc zawiera szeroką gamę funkcji zaprojektowanych tak, aby korzystanie z niej było przyjemniejsze i wygodniejsze.

Na przykład masz możliwość transmituj swoją grę na żywo na różnych platformach, wykonaj zrzuty ekranu obrazów lub wideo oraz rozpoznawanie twarzy w celu zalogowania. Chociaż wszystko to zaczyna się od prawidłowego skonfigurowania podstawowe ustawienia użytkownika, połączenia i powiadomień, natychmiast powiemy Ci, jak.

Co zrobić, aby zmienić ustawienia na Play Station 4?

Jeśli skusiły Cię funkcje, które firma SONY zaimplementowała w PS4, a od lat opierałeś się jej pozyskaniu, to najwyższy czas, abyś się zdecydował i udał się po nią do sklepu internetowego PlayStation 4. Choć model ten został wydany na rynku w listopadzie 2016 r. pozostaje jednym z najbardziej opłacalny ze względu na stosunek kosztów do korzyści.

Więc jeśli jesteś hobbystą, który tylko bada szereg opcji dostępnych dla systemu PlayStation 4, to zalecamy zacząć od podstaw, tworzyć konta użytkowników, określać ustawienia połączeń i preferencje powiadomień. Od tego momentu unikniesz niedogodności w późniejszym korzystaniu z konsoli.

Zmodyfikuj swoje dane użytkownika

Po uruchomieniu konsoli do gier wideo wymagane jest utworzenie użytkownika lub uzyskanie dostępu za pośrednictwem użytkownika utworzonego na innym urządzeniu systemu PS Vita, w takim przypadku wymagany będzie identyfikator logowania (adres e-mail) i hasło. Jeśli nigdy nie posiadałeś sieci PlayStation™Network, powinieneś Wygeneruj użytkownika od podstaw za pomocą poczty e-mail i danych osobowych.

Po utworzeniu użytkownika jest bardzo prawdopodobne, że z czasem będziesz musiał aktualizować lub modyfikować niektóre dane, w takich przypadkach interfejs zapewnia opcje Ustawienia > Zarządzanie kontem > Informacje o koncie. Tutaj możesz przejść z kontroli rodzicielskiej, poprzez linie bezpieczeństwa i dostępu, na metody płatności.

dostosowanie połączenia internetowego

Zarządzaj swoimi kontami

Opcje zarządzania kontem na PS4 są nastawione na nadać cechy osobiste maksymalne wykorzystanie konsoli, na podstawie informacji wprowadzonych do każdego użytkownika, podczas kontrolowania konsoli. Mówimy o dostosowaniu doświadczenia ponad 10 użytkowników na tej samej konsoli.

W szczególności wiersze, które możesz modyfikować, to „Zaktualizuj swoje konto”, w którym skonfigurowany jest wiek gracza, „Identyfikator logowania” i „Zabezpieczenia” dla danych wejściowych „Portmonetka” grupuje, co dotyczy płatności i zakupów. Również „Profil”, „Adres” i „Język”, w których m.in. dostosowujesz się do swojej rzeczywistości.

Po dokonaniu niezbędnych zmian w swoim profilu powinieneś znać najlepsze aplikacje do pobrania na PS4, aby móc zacząć w pełni wykorzystywać swoją konsolę.

Dostosuj połączenie internetowe

Przekonasz się, że domyślnie konsola ma aktywne ustawienie połączenia internetowego, więc aby uzyskać dostęp do sieci, wystarczyłoby wprowadzić jej dane. Masz dwie możliwości, aby to osiągnąć, w zależności od Twojej sytuacji, z kabla sieciowego LAN lub przez Wi-Fiw każdym przypadku należy przejść do „Ustawienia” > „Sieć” > „Konfiguruj połączenie internetowe”.

Tam wybierasz opcję „Łatwy”, aby rozpocząć zwiedzanie konfiguracja wspomagana przez konsolę, która poprosi Cię o ustawienia zgodnie z typem sieci, serwerem proxy lub adresem IP, chociaż powinieneś również sprawdzić, czy połączenie WPS lub AOSS jest dostępne w Twoim kraju.

Gdy tylko skończysz ustawienia sieciowe, przyjdzie czas na pobranie darmowych gier na PlayStation 4, więc w prawdziwym lub wirtualnym towarzystwie znajomych będziesz miał najlepsze gry wieloosobowe i wiele innych zalet, możliwości są praktycznie nieograniczone.

Skonfiguruj powiadomienia

Jeśli na przykład musisz wejść do PlayStation Store lub sieci z innym PS4, które nie jest twoje, powinieneś wiedzieć, że istnieje protokół, którego należy przestrzegać, ponieważ te urządzenia utrzymują stałą sesję użytkownika przez cały czas. z tego samego sekcja ustawień możesz rozwiązać takie sytuacje, a także preferencje powiadomień.

Menu ustawień powiadomień jest dość proste i skuteczne, w nim możesz zdefiniować jakie wyskakujące okienka będą wyświetlane podczas korzystania z urządzenia, w tym nowych wiadomości lub połączenia znajomego. Ale nie tylko to, możesz także dostosować kolor, który będą mieli, lub w ogóle wyłączyć je na konsoli.

Jak znaleźć ustawienia konfiguracji na Play Station 4?

Kiedy zaczynasz z nowym urządzeniem, to normalne, że czujesz się przytłoczony, a nawet trochę zagubiony w obliczu tak wielu żądań konfiguracji. Aby wszystko było jasne, wyjaśnimy krok po kroku, jak dostać się do menu ustawień na twoim PS4:

zlokalizowanie ustawień w konfiguracji

  1. Pierwszą rzeczą jest uruchomienie konsoli, a następnie na ekranie głównym znajdujesz się w „obszarze funkcji” w górnej części ekranu.
  2. Poruszasz się za pomocą przycisków kierunkowych (lewy joystick), aż znajdziesz się między „Trofeami” a „Jedzeniem”, gdzie znajdziesz opcję „Ustawienia” z symbolem aktówki.

Otwierasz go, naciskając przycisk Xznajdziesz opcje: Podręcznik użytkownika/Przydatne informacje, Dane urządzenia/Zdrowie i bezpieczeństwo, Zarządzanie kontem dostępności, Kontrola rodzicielska/Zarządzanie rodziną, Ustawienia dostępu, Sieć, Powiadomienia, Motywy, Aktualizacja oprogramowania systemowego, Ustawienia odtwarzania wideo i wiele innych .

dołącz do naszego kanału telegram