Skip to content

Jak zrobić kopię zapasową na moim PlayStation 5? – Łatwo

9 de luty de 2022

PlayStation, to konsola, która ewoluowała przez lata, od samego początku oferowała swoim użytkownikom możliwość zapisywania swoich gier i gier, aby kontynuować je później. One były znane jako „karty pamięci” prawda jest taka, że ​​to ewoluowało i zmieniało sposób, w jaki możemy tworzyć kopię zapasową tego, co nas interesuje.

Tak jest w przypadku najnowszej konsoli Sony, PlayStation 5 ma system, który był obsługiwany w poprzednich wersjach, umożliwiający wykonanie kopii zapasowej, aby zapisać zarówno posiadane przez nas gry, jak i konfiguracje, które mamy zaprogramowane w konsoli. Ten na wypadek, gdybyśmy musieli go przywrócić a może zaktualizować oprogramowanie do konsoli, ale bez utraty konfiguracji, którą ustaliliśmy, w tym artykule zbadamy, jak to wszystko zrobić.

Jakie kroki powinienem podjąć, aby wykonać kopię zapasową na PS5?

Na pewno już wiesz, że wykonanie tej procedury nie jest wciśnięciem przycisku i tyle, z tego powodu musimy mieć wszystko przygotowane przed rozpoczęciem. To znaczy rzeczy, które musimy zachować i rzeczy, bez których możemy się obejść. W ten sposób, aby móc rób wszystko zgodnie z potrzebami i niczego nie stracić.

Dlatego teraz zobaczymy, jak możemy wykonać tę pracę, tak jak powiedzieliśmy wcześniej. Pierwszą rzeczą będzie zrobienie „kopii zapasowej”, następnie będziemy dalej dowiadywać się, co oznacza przywracanie danych, a na koniec zbadamy, co to oznacza bezpieczny tryb tego procesuwszystko to jest związane, aby zrobić kopię zapasową na PlayStation 5, zobaczmy, jak te procesy są przeprowadzane.

Utworzyć kopię zapasową

Pierwszą rzeczą jest wykonanie kopii zapasowej, zanim przejdziemy do celu, który mamy dla konsoli, wykonanie kopii zapasowej jest konieczne w przypadku, gdy chcemy poprawić błąd, na przykład gdy chcemy naprawić błąd „CE-113524-6 ”, W takich przypadkach kopia zawsze się przyda i aby ją wykonać, musimy postępować zgodnie z następującą procedurą. Warto wspomnieć, że musimy podłącz pamięć USB do przechowywania danych.

 1. Najpierw wchodzimy „Ustawienia”.
 2. Następnie do „Systemu”.
 3. Kopia zapasowa i przywracanie.
 4. W następnym oknie „Utwórz kopię zapasową PS5”.
 5. Wybieramy, co zamierzamy uwzględnić w kopii zapasowej.
 6. Po wybraniu kliknij „Utwórz kopię zapasową”.
 7. Teraz proces się rozpocznie i zostanie uruchomiony ponownie.

kopia zapasowa przywracania danych dla ps5

przywracanie danych

Po wykonaniu kopii możemy zrób przywracanie danychpierwszą rzeczą jest podłączenie do konsoli pamięci USB, która zawiera kopię zapasową, czy to gry, aplikacje, przechwytywanie, dane i ustawienia.

 1. Wybieramy Ustawienia> System
 2. Następnie wybieramy Oprogramowanie systemowe> Kopia zapasowa i przywracanie
 3. Przywróć PS5 wybieramy USB z danymi
 4. Teraz dajemy Restore, a potem TAK
 5. Konsola uruchomi się ponownie i wróci do domu
 6. Udostępnianie i odtwarzanie offline zostaną wyłączone, więc musimy włączyć je ponownie

Tryb bezpieczeństwa

Tryb awaryjny został zaprojektowany, aby uruchom konsolę, tylko z podstawowymi funkcjamitryb ten jest bardzo przydatny określa się np. wykonaj rozwiązanie błędu CE-108863-6 na PS5, nie ryzykując ogólnie systemu. Aby wykonać ten start, musimy wykonać następującą procedurę.

 1. Najpierw wyłączamy konsolę, naciskając przycisk zasilania przez trzy sekundy, lampka kontrolna zasilania będzie migać przed wyłączeniem
 2. Następnie wciskamy na chwilę przycisk zasilania tak aby były słyszalne sygnały dźwiękowe, należy puścić przycisk po drugim Beep, pierwszy dźwięk po naciśnięciu przycisku a drugi po około 10 sekundach
 3. W tym momencie podłączamy kontroler przez USB i wciskamy przycisk PS, w ten sposób wchodzimy w tryb bezpieczny

Jak mogę zapisać dane z mojego PS5 w chmurze?

Możemy również wykonać kopię zapasową danych, które przechowujemy w konsoli, korzystając z chmury do tego musisz być członkiem PlayStation plus, w ten sposób możemy zaoszczędzić nawet 100 GB. Dzięki tej modalności możemy automatycznie synchronizować przechowywanie po zamknięciu sesji.

Aby ta metoda działała, musimy dokonać pewnych konfiguracji, pierwszą będzie ta ścieżka Ustawienia> System> Oszczędność energii> funkcje dostępne w trybie uśpienia> pozostań w kontakcie z internetem. Następnie przechodzimy do Ustawienia> Zapisane dane i ustawienia gier i aplikacji> Zapisane dane PS5> Automatycznie synchronizuj zapisane dane.

bezpiecznie zapisuj swoje gry w chmurze

Jakie dane można wykonać w kopii zapasowej?

Kupując PlayStation, możesz kupić gry online i zrobić kopię zapasową, na USB lub zewnętrznym dysku twardym oraz w chmurze możemy zapisać dane do zapisywania gier, gry, aplikacje, filmy, zrzuty ekranu, ustawienia i dostosowania. Praktycznie wszystko, czego potrzebujemy w naszej konsoli

Jak mogę wykonać kopię zapasową na USB?

Aby wykonać kopię zapasową przez USB, jest to procedura wspomniana powyżej, o czym należy pamiętać, że pamięć powinna być pusta i mieć wystarczającą pojemność. brak dodatkowych informacji aby uniknąć problemów z przywracaniem danych z powrotem do konsoli.

dołącz do naszego kanału telegram