Skip to content

Jak usunąć znajomego z mojego PlayStation 5? – Zarządzanie moim harmonogramem

23 de marzec de 2022

Do ułatwić interakcję z użytkownikiems, konsole PlayStation oferują opcję dodawania znajomych. Jest to bardzo przydatne, jednak może zaistnieć sytuacja, w której zechcesz usunąć użytkownika. Na szczęście PlayStation umożliwia edycję listy znajomych.

Co się stanie, jeśli usunę znajomego na moim PS5?

Usunięcie znajomego z konsoli ma tę główną zaletę, że nie będzie już mógł zobaczyć informacji o Twoim profilu. Ale ma też tę niedogodność, że bardzo trudno będzie się komunikować lub grać w gry zespołowe. Czasami to normalne, że chcesz usunąć użytkownika, który został dodany przy określonej okazji. Na przykład PS4 oferuje opcję usunięcia całej listy znajomych, jeśli chcesz to zrobić.

Usunięcie znajomego z listy kontaktów po prostu ustawia limit między tym, ile lub Jak łatwo można się komunikować? Nie ogranicza to jednak całkowicie interakcji między użytkownikami.

Czy możesz dalej do mnie pisać?

Wiadomości między użytkownikami mogą być nadal wysyłane bez żadnych problemów, w zależności od ustawień konta. Możliwe, że użytkownik skonfigurował swój profil tak, aby otrzymywać wiadomości tylko od znajomych lub konta może mieć kontrolę rodzicielską uniemożliwić otrzymywanie wiadomości.

Czy mogę go zaprosić do gry?

Odpowiedź pozostaje taka sama, dopóki użytkownik nie został zablokowany, interakcje mogą być kontynuowane. Oczywiście dodanie użytkownika do listy znajomych znacznie ułatwia znalezienie i wykonaj parowanie razem.

Jak usunąć znajomych z PlayStation 5?

Znając konsekwencje, można podjąć decyzję, czy usunąć użytkownika z listy znajomych. Aby to zrobić, musisz być zalogowany na konsoli PlayStation lub w aplikacji. Zmiany wprowadzone w profilu PlayStation Network zostaną odzwierciedlone na wszystkich urządzeniach.

z konsoli

Z PlayStation 4 lub PlayStation 5 musisz zalogować się do PSN i wprowadzić profil użytkownika, w którym znajduje się znajomy, którego chcesz usunąć. Po uzyskaniu dostępu Więcej > Usuń ze znajomychmożesz usunąć wszystkich żądanych użytkowników z listy.

W aplikacji PlayStation

Z aplikacji PlayStation Network proces jest niezwykle podobny: trzeba też się zalogować i wejść w profil konta, by później przejść do Znajomi > Usuń z znajomych. Zmiany te zostaną odzwierciedlone w profilu użytkownika na wszystkich urządzeniach, gdy tylko połączą się z Internetem.

Co zrobić, aby ponownie dodać znajomego, którego usunę z mojego PlayStation 5?

W przypadku omyłkowego usunięcia profilu użytkownika z listy znajomych. Tak jak w przypadku pokuty: proces ten nie jest nieodwracalny. Do ponownie dodaj użytkownika wystarczy wysłać prośbę lub zaakceptować tę, którą wysyła użytkownik.

Wyślij zaproszenie do znajomych na PlayStation

Na PS5 przycisk PS jest wciśnięty, a baza gier jest dostępna z centrum sterowania. przejdź do zakładki Znajomi > Znajdź graczy i wprowadź prawdziwe imię lub identyfikator gracza, którego chcesz dodać. Następnie wybierz „Dodaj znajomego” i poczekaj, aż użytkownik zaakceptuje prośbę.

Aby wysłać prośbę z aplikacji, musisz przejść do Przyjaciele > Dodaj znajomego z menu głównego. Po wyszukaniu gracza po nazwie lub ID, wybierz „Dodaj znajomego” i poczekaj, aż użytkownik zaakceptuje żądanie.

Zaakceptuj zaproszenie do znajomych na PlayStation

Aby zaakceptować prośbę z PS5, musisz wrócić do bazy gier i przejść do zakładki Znajomi > Zobacz wszystkich znajomych > Prośby o znajomych. Stamtąd to może przyjąć lub odrzucić otrzymane wnioski, i anuluj wysłane zaproszenia do znajomych.

Aby zaakceptować ją z aplikacji, musisz przejść do Znajomi > Prośby i stamtąd zaakceptować lub odrzucić zaproszenia do znajomych. Możesz także anulować prośby wysłane w Wysłane > Anuluj zaproszenie do znajomych.

przyjaciel konta kontrolera stołu ps5

Jak łatwo zauważyć, żądania w systemie PlayStation działają jak każda inna sieć społecznościowal, w rzeczywistości możliwe jest również usunięcie kont w razie potrzeby. Musisz tylko ocenić zalety i wady blokowania i usuwania, aby zdecydować, co jest najlepsze w każdej sytuacji.

dołącz do naszego kanału telegram