Skip to content

Jak rozwiązać błąd CE-117722-0 na moim PlayStation 5? – Awarie połączenia

9 de marzec de 2022

Na każdym początku możemy powiedzieć, że zawsze jest miejsce na jakieś błędy, raczej jest to stała, nie można oczekiwać, że wszystko będzie idealne, a wraz z premierą PlayStation 5 widać, że nie jest to wyjątek od reguły. Chociaż wiele z tych problemów niekoniecznie jest spowodowanych przez samą konsolę, niektóre są spowodowane czynnikami zewnętrznymi, które: wpływają na normalne działanie tej konsoli.

Ten konkretny błąd, który zaczyna się od konotacji „CE”, mówi nam, jaki jest rodzaj błędu, na przykład błąd CE-112839-4 dotyczący połączenia z PlayStation Network, mówi nam, że ma to związek z połączeniami z Internetem. W tym artykule zobaczymy jego przyczyny, dlaczego tak się dzieje, na czym polega i jak możemy skutecznie rozwiązać błąd CE-117722-0.

Dlaczego na konsolach PlayStation 5 pojawia się błąd CE-117722-0?

Ten błąd zasadniczo odnosi się do problemu z połączeniem, aby móc grać przez chmurę, ten problem występuje w PlayStation Now, które jest bezpośrednio związane z połączeniem internetowym, czyli to połączenie jest niestabilne. W przypadku PlayStation 5 do nawiązania tego połączenia wymagana jest minimalna prędkość 5 Mb/s; gdy połączenie jest niestabilne, ten problem jest powszechny.

To tylko problem z transmisją, a musisz wiedzieć, że to nie problem z twoją konsolą a raczej może to być spowodowane problemami związanymi z routerem lub firmą dostarczającą internet, bo jeśli prezentuje tego typu awarie , może powodować te problemy z konfiguracją. Podobnie jak w przypadku błędu kopiowania gry na PS5 CE-107891-6, który również generowane przez utratę połączenia do Internetu.

Co mogę zrobić, aby usunąć błąd CE-117722-0 z mojej konsoli?

Możesz rozwiązać ten błąd, co oznacza, że ​​będziesz musiał wykonać kilka kroków i metod, które różnią się od siebie, ale na pewno znajdziesz rozwiązanie tego wszystkiego, w każdym razie PS5 ma system wsparcia, z którego możesz korzystaćna wypadek gdyby żadna z poniższych metod nie działała poprawnie i nie można było naprawić błędu.

Następnie zobaczymy różne metody, takie jak Zrestartuj konsolę, przesuń router bliżej konsoli, zaktualizuj router, ponownie zainstaluj grę. Wskazane jest wykonanie każdego z nich i sprawdzenie przed przejściem do następnego, aby mieć całkowitą pewność, że rozwiązanie problemu zostanie rozwiązane.

problemy z PlayStation teraz

Uruchom ponownie konsolę

Ponieważ jest to przerywany sygnał internetowy, może wystarczyć ponowne uruchomienie konsoli, w większości przypadków rozwiązuje to problem, sprawiając, że konsola radzi sobie z tym błędem. Aby go ponownie uruchomić, możesz to zrobić ręcznie, naciskając przycisk zasilania dopóki nie usłyszysz sygnału dźwiękowego i nie zwolnisz przycisku, spowoduje to ponowne uruchomienie konsoli, po czym potwierdzisz, że się udało.

Przesuń router bliżej konsoli

Często router jest daleko, a połączenie nie jest tak ciągłe, jak byśmy tego chcieli, ponieważ jeśli są inne urządzenia korzystające z tego połączenia, może spowolnić połączenie konsoli powodując błąd połączenia, więc mając urządzenie bliżej, sygnał będzie silniejszy i możesz rozwiązać błąd;

Ty również możesz użyj kabla LAN aby nawiązać bardziej płynne i stałe połączenie, jest to bardzo pomocne, w ten sposób można rozwiązać problem i nie trzeba uciekać się do skrajnych przypadków, takich jak usunięcie konta PlayStation 5, co nie jest konieczne, ponieważ problemem nie jest konto, ale łączność

Zaktualizuj oprogramowanie routera

Musisz mieć pewność, że router jest aktualny, ponieważ jeśli nie jest, może powodować problemy w procesie odbierania i wysyłania pakietów, jest to tłumaczone przez konsolę jako błąd łączności, ponieważ nie ma wszystkich danych w kolejności, co jest potrzebne, czyli czy jest połączenie i czy jest internet, ale nie jest aktualny w odniesieniu do sieci w ogóleTwój dostawca internetu może udzielić Ci informacji i rozwiązań w tym zakresie.

Odinstaluj grę i zainstaluj ją ponownie

Jeśli po wypróbowaniu wszystkiego, o czym wspomniano powyżej, problem nadal występuje, a sprawdziłeś, czy połączenie internetowe jest w idealnym stanie i prędkość niezbędna do działania jest prawidłowa, również Czy potwierdziłeś, że router jest aktualny? do wersji, która jest potrzebna i nie ma nic więcej do zrobienia. Możesz spróbować odinstalować i ponownie zainstalować grę, z którą nie możesz się połączyć i która generuje błąd; Jest to bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów.

sprawdź połączenie Wi-Fi lub routera

Jeśli próbowałeś i we wszystkich przypadkach błąd nadal występuje na konsoli, możesz skontaktować się z pomocą techniczną PlayStation. Zalecamy, abyś skontaktował się z nimi za pośrednictwem konta użytkownika PSN i komputera, aby zapobiec wystąpieniu innego problemu przez tę samą konsolę. Również miej pod ręką wszystkie swoje dane logowania i konsolę na wypadek, gdybyś potrzebował z niej informacji.

dołącz do naszego kanału telegram