Skip to content

Jak przenieść informacje z mojego PS4 na mój PS5? – Mecze i gry

9 de marzec de 2022

Długo oczekiwana premiera najnowszej konsoli PlayStation przynosi nam szereg bardzo ważnych niewiadomych, takich jak to, czy gry na PS4 będą kompatybilne z nową konsolą PS5 i jak można to zrobić. przenieść zapisane informacje z jednej konsoli na drugą. Informacje zawarte w grach i zapisanych konfiguracjach są bardzo cenne i dostępne w nowym PlayStation 5.

W tym artykule zobaczymy, jak to wszystko osiągnąć, metody i procedury, które należy wykonać przed rozpoczęciem przesyłania danych, aby był on we wszystkim kompletny i skuteczny. I tak żadne informacje nie zostaną utracone ani potrzebne w nowej konsoli; Zagłębimy się we wszystko, co musimy zrobić na obu konsolach, aby wszystko przebiegło prawidłowo.

Procedury, które powinienem wykonać przed przeniesieniem danych z mojego PS4 na mój PS5

Jak wiemy, nie jest to prosta procedura, ale nie jest to też bardzo skomplikowana procedura, trzeba wziąć pod uwagę, że składa się z kilku części z kilkoma procedurami do wykonania, takimi jak podłączenie konsol do tego samego routera , uzyskaj dostęp do swojego konta PSN i zaktualizuj oprogramowanie.

Musimy to wszystko wziąć pod uwagę i działać zgodnie z nakazem, aby ta procedura przekazywania informacji przebiegała skutecznie i nawet jeśli wcześniej pobrałeś darmowe gry na PS4 możesz bezproblemowo przenieś je na nowe PS5.

Podłącz obie konsole do tego samego routera

Jeśli chcemy wykonać procedurę od konsoli do konsoli, ważne jest, aby je mieć podłączony do tego samego źródła, które zapewnia internet. W takim przypadku router musi być dostępny dla obu konsol, aby uniknąć utraty informacji, ponieważ transfer wymaga dobrze połączonych portów; gwarantuje to dobre połączenie, aw przypadku przerwania połączenia z Internetem zostaną one połączone z siecią lokalną, która działa bezpiecznie.

Połącz się z moim kontem PSN

Musisz wprowadzić swoje konto PSN tak, jak zwykle robisz to z komputera lub urządzenia, co umożliwia dostęp do posiadanego użytkownika; aby mieć dostęp do wszystkich danych i informacji, które chcesz przenieść do nowej konsoli. I to jest, że wszystkie twoje dane gry są synchronizowane i połączone z twoim kontem

przenieś wszystkie swoje dane na swoje playstation 5

Zaktualizuj oprogramowanie systemowe

W każdym razie musisz zaktualizować oprogramowanie PS4 do najnowszej wersji, aby uniknąć problemów z łącznością i kompatybilnością, w tym celu musisz wprowadzić „Ustawienia”, a następnie znajdziesz się w „Ustawieniach” na liście opcji, która pojawia się w tej sekcji, w której się znajdujesz w którym nosi nazwę „Aktualizacja oprogramowania systemowego”. Wtedy zacznie wykonywać tę aktualizację, na końcu będziesz mógł kontynuuj procedurę przesyłania danych między konsolami.

Synchronizuj informacje o trofeach

Ten krok jest ważny, ponieważ tutaj są informacje o grach i tym, co w nich osiągnąłeś, w tych informacjach są twoje osiągnięcia i jak zostanie to odzwierciedlone w nowej konsoli, w tym celu musisz wykonać następujące kroki.

Po zaktualizowaniu Oprogramowania informacje o trofeach są synchronizowane poprzez naciśnięcie przycisku „Opcje”, a następnie w sekcji trofea wybierz „zsynchronizuj z PlayStation Network” W ten sposób informacje będą dostarczane do sieci PSN, aby z nich skorzystać.

Jakiej metody użyć do przeniesienia danych na konsolę PS5?

Istnieją znane metody skutecznego nawiązania tego połączenia i wszystkie są bardzo skuteczne, w tym przypadku zbadamy trzy opcje; przesyłać dane w trybie tethered, w trybie przesyłania danych i w chmurze. Kupując PlayStation 5, możesz zauważyć, że początkowo dostępne gry są ograniczone. Dlatego opcja pobierania gier na PS5 z jego strony głównej jest ograniczona.

Przenieś je w trybie połączenia

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to upewnić się połączenie przez router bezprzewodowo lub przewodowo; aby przenieść je później w trybie połączenia, możemy wykonać następującą procedurę, aby przenieść dane z PS4 na PS5.

Korzystanie z trybu przesyłania danych

W tej procedurze może się zdarzyć, że konsola PlayStation 5 uruchomi się kilka razy, co jest normalne, przed rozpoczęciem procesu należy zadbać o dobre połączenie, ponieważ każda awaria może spowodować utratę informacji lub że wszystko trzeba zaczynać od nowa.

  1. Z PS5 przejdź do Ustawienia> System> Oprogramowanie systemowe> Transfer danych.
  2. Wybierz PS4, z którego zamierzasz przesłać dane.
  3. Komunikat „przygotowuję transfer danych” na PS5 będzie sygnałem do naciśnięcia przycisku zasilania na PS4, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy.
  4. Dane, które możesz przenieść z PS4 będą dostępne na PS5.
  5. Na koniec kliknij „Rozpocznij transfer”.

uzyskać dostęp do wszystkich informacji przechowywanych w chmurze

Przez przechowywanie w chmurze

Aby to zrobić przez chmurę, musisz mieć dostęp do PlayStation Plus, która pozwala na bezpieczne przechowywanie całej zawartości i informacji, dzięki czemu w razie potrzeby możesz je łatwo odzyskać. Jeśli masz nową konsolę, ta procedura jest łatwa, po prostu wejdź do PlayStation Plus z PS5 i przejdź do pobierania tego, czego potrzebujesz.

dołącz do naszego kanału telegram