Skip to content

Jak usunąć sieć Wi-Fi, z którą łączy się PS4? – Skonfiguruj połączenie internetowe

15 de październik de 2021

Jeśli jesteś fanem gier wideo, na pewno masz konsolę PlayStation i wiesz, że możesz podłączyć ją do sieci Wi-Fi, gdziekolwiek jesteś. Konfiguracja połączenia internetowego z PS4 jest bardzo prosta i możesz dodać lub odłączyć wszystkie sieci, które chcesz.

Z drugiej strony, jeśli chcesz zmienić swoje połączenie internetowe na dowolną inną sieć, możesz to zrobić w kilka minut na dowolnej wersji PlayStation. Podobnie poniżej pokażemy, jak w prosty sposób usunąć sieć Wi-Fi, z którą łączy się PS4.

Co powinieneś wiedzieć przed usunięciem sieci Wi-Fi z PS4?

Aby usunąć sieć Wi-Fi z PS4, musisz zweryfikować pewne cechy, aby w momencie wykonywania procedury nie przedstawiała żadnych niedogodności. Jednak zanim to zrobisz, powinieneś wziąć to pod uwagę Nie ma konkretnego przycisku do usunięcia sieci Wi-Fi, ale sztuczki, aby to zrobić.

Sprawdź, czy połączenie Wi-Fi jest aktywne

Przede wszystkim powinieneś sprawdzić, czy połączenie Wi-Fi twojego PS4 jest aktywne, ponieważ jest to zwykle jedna z cech, które zwykle przyjmują za pewnik. Aby to zrobić, musisz przejść do sekcji ustawień swojego PS4 za pomocą sterowania konsolą i wybrać opcje sieciowe.

Aby kontynuować, musisz naciśnij opcję „Wyświetl stan połączenia” aby konsola wykonała analizę sieci, do której jest podłączona. Jeśli ta analiza jest pozytywna bez błędów w sieci, oznacza to, że połączenie internetowe jest aktywne i działa.

Z drugiej strony, jeśli analiza lub test połączenia wykaże błąd, oznacza to, że występują problemy z siecią, do której jest podłączony lub że nie jest podłączony do żadnej sieci Wi-Fi.

Sprawdź połączenie kabla Ethernet z konsolą

Jeśli powyższa weryfikacja spowodowała błąd połączenia lub pokazuje, że nie jest podłączony do żadnej sieci, możesz użyć kabli Ethernet. Połączenie może mieć problemy lub może nie zostać nawiązane, ponieważ być może jakiś kabel ethernet jest nieprawidłowo podłączony, z modemu w kierunku routera lub PS4.

Aby ponownie spróbować nawiązać stabilne połączenie z konsolą, musisz: Sprawdź każde połączenie kabli Ethernet, które są związane z siecią Wi-Fi, a następnie ponownie przeprowadź test sieci lub analizę.

Jak usunąć sieć z PS4?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, konsole PlayStation nie mają opcji konkretnego wyczyszczenia lub usunięcia sieci Wi-Fi. Istnieją jednak inne metody lub sztuczki, dzięki którym można to zrobić w ciągu zaledwie kilku minut, m.in. zmieniając sieć, wprowadzając błędne dane.

Zmień sieć, z którą będzie się łączyć PS4

Jednym z najczęstszych sposobów, w jaki PS4 nie łączy się z siecią Wi-Fi, jest dodanie lub podłączenie go do innej sieci, w tym celu wystarczy wykonać następujące kroki:

  • Aby rozpocząć, należy wejść w „Ustawienia”, a następnie przejść do opcji „Sieć”, gdzie należy wybrać opcję „Konfiguruj połączenie internetowe”.
  • Teraz musisz wybrać „Użyj Wi-Fi” i nacisnąć opcję „Personalizuj”, gdzie musisz wybrać nową sieć internetową, z którą chcesz się połączyć i wprowadzić dane do tego.
  • Tylko po wprowadzeniu danych nowej sieci naciśnij „Akceptuj” i poczekaj kilka sekund na zakończenie procesu analizy sieci.

Playstation 4

Wybierz, czy internet będzie bezprzewodowy, czy przewodowy

Następny sposób odłączenia sieci Wi-Fi od PS4 jest bardzo prosty i zwykle bardzo skuteczny. W tym celu musisz zmień ustawienia sieciowe i skonfiguruj je na inne połączenie, dostępne opcje konsoli to połączenie bezprzewodowe lub kabel sieciowy LAN.

W przypadku, gdy sieć, którą chcesz rozłączyć, jest siecią Wi-Fi i nie chcesz podłączać nowej sieci, możesz wprowadzić ustawienia sieciowe, a następnie „Skonfiguruj połączenie internetowe”. Wreszcie po prostu wybierz opcję „Użyj kabla LAN„Po wykonaniu tej czynności Twoje połączenie internetowe nie zostanie nawiązane w żadnej sieci Wi-Fi.

Jeśli chcesz wykonać łatwą lub ręczną konfigurację

Z drugiej strony z konsoli możesz zmienić ustawienia sieci Wi-Fi dzięki niestandardowym narzędziom do ustawień sieciowych. Dzięki niemu możesz wybrać, czy chcesz ułatwić konfigurację Wi-Fi, która automatycznie umieści wszystkie Twoje dane, takie jak adres IP, DNS lub rodzaj hasła.

Z drugiej strony ręczna konfiguracja ręcznej sieci Wi-Fi, choć może być nieco bardziej skomplikowana, jest zwykle bardziej szczegółowa, dzięki czemu można samodzielnie wprowadzić charakterystykę sieci.

Dzięki tym ustawieniom możesz po prostu odłączyć sieć Wi-Fi od PS4 wymiana danych sieciowych na niewłaściwe aby konsola nie mogła nawiązać z nią połączenia, wystarczy wykonać następujące czynności:

  • Włącz PS4 i poszukaj ustawień w menu głównym, gdzie musisz wybrać opcję ustawień sieciowych.
  • Teraz musisz wejść w opcję „Konfiguruj połączenie internetowe” gdzie musisz wybrać „Użyj Wi-Fi” i wybrać „Personalizuj”.
  • Znajdź i wybierz sieć, którą chcesz usunąć lub usunąć z PS4, a następnie kliknij ją za pomocą X na kontrolerze konsoli, a następnie naciśnij „Anuluj”.
  • Teraz konsola pokaże Ci sieć i pole, w którym będzie hasło, które musisz usuń i umieść niewłaściwy.
  • Gdy wprowadzisz błędne hasło, system wyświetli okienko z informacją, że jest ono błędne, na koniec naciśnij „Akceptuj” i kliknij dwukrotnie, aby wrócić.

Po zakończeniu tej procedury Sieć Wi-Fi nie łączy się ponownie na Twoim PS4 ponieważ ma błędne dane.

PS4

Gdy PS4 jest w trybie uśpienia

Jeśli PS4 jest w trybie uśpienia lub czuwania i chcesz wykonać dowolną z opisanych powyżej procedur w celu usunięcia lub dezaktywacji sieci Wi-Fi, możesz to zrobić bez żadnych niedogodności. Wystarczy przejąć główną kontrolę nad konsolą i dotknąć lub przesunąć dowolny przycisk, aby się włączyła.

Na koniec wystarczy zalogować się do profilu PS4, który chcesz i zastosować metody opisane powyżej, wykonując czynności jeden po drugim, zgodnie z tym, co jest w nich opisane.

Dlaczego twoja PlayStation 4 łączy się z tą samą siecią?

Jeśli nadal, po zastosowaniu którejkolwiek z metod opisanych powyżej, Twój PlayStation 4 łączy się z tą samą siecią, musisz sprawdzić, czy wszystkie kroki zostały wykonane perfekcyjnie. Jednak, jak wyjaśniliśmy w poprzednich punktach, należy również sprawdzić, czy połączenia internetowe, zarówno fizyczne, takie jak kable Ethernet, jak i sieć, są prawidłowo ustanowione.

Z drugiej strony, jeśli problem podczas próby odłączenia sieci Wi-Fi od PS4 będzie się powtarzał, pozostaje tylko skorzystać z pomocy technicznej, aby jak najszybciej rozwiązać problem.

PS4 Wi-Fi

dołącz do naszego kanału telegram