Skip to content

Jak łatwo skonfigurować połączenie Wi-Fi na moim PS4 — rób to szybko

30 de styczeń de 2022

Jeśli chcesz wiedzieć, jak możesz łatwo skonfiguruj połączenie Wi-Fi na moim PS4zostań, aby przeczytać ten artykuł. Zasadniczo wyjaśnimy, co musisz wiedzieć, aby wykonać tę akcję. Opiszemy również, jak skonfigurować Wi-Fi, aby uniknąć słabego połączenia.

Z jakich powodów moje połączenie Wi-Fi może nie działać na moim PS4?

Zwykle połączenie Wi-Fi systemu PS4 jest aktywowane. Ale podczas grania w gry na swoim urządzeniu możesz napotkać problemy z połączeniem Wi-Fi. Zgodnie z tym ważne jest, abyś znał powody, dla których możesz: awaria połączenia Wi-Fi na PS4. Mogą to być: z powodu błędu systemowego na PS4 lub z powodu fizycznego problemu z urządzeniem.

Błąd systemu na twoim PS4

W pierwszej kolejności połączenie Wi-Fi może się nie powieść, na błąd systemowy twojego PS4. Ta usterka może być spowodowana następującymi przyczynami:

 • Masz zainstalowane na PS4 nieaktualne lub uszkodzone wersje oprogramowania systemowego.
 • Uszkodzone pliki gry.
 • Poważne problemy z niekompatybilnością oprogramowania.

Z powodu jakiegoś fizycznego problemu w urządzeniu

Ponadto połączenie Wi-Fi może się nie powieść w przypadku jakiegoś fizycznego problemu w twoim urządzeniu. Najczęstsze problemy wewnętrzne to:

 • Migające niebieskie światło. Po włączeniu PS4 dioda LED na dole ekranu powinna migać na niebiesko, a następnie zmienić kolor na biały. Jeśli jednak światło pozostaje niebieskie, oznacza to awarię transmisji wideo.
 • Migające czerwone światło. Pojawienie się tego światła na ekranie wynika z przegrzania sprzętu, spowodowanego awarią wentylatora urządzenia.
 • Przestarzały port HDMI i kabel HDMI. Ten problem jest spowodowany uszkodzoną metalową częścią wewnątrz samego portu.

ludzie grający na ps4 z połączeniem Wi-Fi bez problemów

Co się stanie, jeśli moje połączenie PS4 jest wolne?

Jeśli połączenie PS4 jest wolne, nie będziesz w stanie wykonać tej czynności. Dlatego istnieje kilka powodów, dla których Twoje urządzenie ma wolny internet po połączeniu przez Wi-Fi. Te powody mogą być z powodu zakłóceń (takich jak problemy strukturalne), które utrudniają systemowi wykrycie i połączenie z Wi-Fi. W ten sposób dla poprawić prędkość internetu na PS4 możesz użyć jednej z tych metod:

 • Zamiast tego użyj kabla Sieć bezprzewodowa.
 • W razie potrzeby użyj wzmacniaczy.
 • Zamknij te aplikacje lub programy które są w tle.
 • Zmień DNS.
 • Prawidłowo podłącz PS4 do sieci.
 • Wykonaj ochronę sieci przed intruzami.

Jak skonfigurować Wi-Fi, aby uniknąć słabego połączenia?

Teraz musisz wiedzieć, w jaki sposób możesz skonfiguruj swoje Wi-Fi aby uniknąć złego połączenia. Aby to zrobić, istnieją dwie metody: sprawdź ogólne ustawienia PS4 lub zresetuj ustawienia połączenia.

Sprawdź ogólne ustawienia swojego PS4

Sprawdź ogólne ustawienia swojego PS4, aby łatwo przeprowadzić konfigurację połączenia Wi-Fi. Dzięki temu możesz uzyskać dostęp do rozrywki ze swojej konsoli. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że aby podłączyć swój system do Internetu, możesz użyć kabla Wi-Fi lub LAN (Ethernet).
 2. Przede wszystkim przejdź do menu „ustawienia”, a następnie kliknij „sieć”.
 3. Następnie kliknij „Konfiguruj połączenie internetowe”.
 4. Następnie, aby zrobić Połączenie przewodowe: kliknij „użyj kabla sieciowego LAN”. Jeśli wybierzesz opcję „łatwy” i będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, będziesz mógł automatycznie skonfigurować połączenie Wi-Fi PS4.
 5. Później, aby nawiązać połączenie bezprzewodowe: stuknij w „Użyj Wi-Fi”. Następnie dotknij „łatwe”, aby wyświetlić listę wszystkich dostępnych sieci Wi-Fi.
 6. Aby kontynuować proces, kliknij sieć Wi-Fi, z którą chcesz się połączyć. Następnie skonfiguruj ustawienia. Należy zauważyć, że jeśli nie znajdziesz żądanej sieci Wi-Fi, będziesz musiał wybrać opcję „skonfiguruj ręcznie” i dokończ konfigurację ustawień.
 7. Po zakończeniu konfiguracji sprawdź stan połączenia. Aby to osiągnąć, musisz wybrać menu „ustawienia”, a następnie kliknąć „sieć”. Tam przejdź do opcji „Wyświetl stan połączenia”.

skonfigurować połączenie sieciowe ps4

Możesz usunąć sieć Wi-Fi, z którą łączy się PS4, jeśli chcesz dodać do urządzenia inną sieć internetową. Tę samą czynność możesz wykonać w sekcji „Konfiguruj połączenie internetowe” w polu „Konfiguruj ręcznie”.

Zresetuj ustawienia połączenia

Zresetuj ustawienia połączenia, łatwo skonfigurować połączenie Wi-Fi na PS4 i w ten sposób rozwiązać problemy, które mogą pojawić się w połączeniu. Aby wykonać tę akcję, możesz:

 • Odłącz system od internetu. Aby to zrobić, po prostu wybierz „ustawienia”, a następnie „Sieć”. Następnie usuń zaznaczenie o nazwie „połącz z Internetem”.
 • Przywróć oprogramowanie systemowe. Aby to zrobić, dotknij „ustawienia”, a następnie „inicjalizacja”. Następnie wybierz „Przywróć ustawienia domyślne”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Należy pamiętać, że po wykonaniu tej czynności nie będzie można cofnąć przywracania.

Na koniec w tym artykule szczegółowo wyjaśniliśmy wszystkie potrzebne informacje na ten temat. Dlatego jeśli zastosujesz się do tych sprawdzonych metod, zapewniam Cię, że będziesz w stanie skonfiguruj połączenie Wi-Fi na moim ps4 z łatwością.

dołącz do naszego kanału telegram