Skip to content

Jak znaleźć lokalny adres IP w systemie Windows 10 z sieci i Internetu?

13 de styczeń de 2022

Czasami musimy wiedzieć, jaki jest adres IP naszego komputera z systemem Windows 10, aby nawiązać połączenie lub inną konfigurację, którą chcemy wykonać.

Teraz, aby uruchomić wyszukiwanie adresu IP komputera z system Windows 10To trochę detektywistyczne, ale nie jest trudne do zrobienia w prostych krokach. Z tego powodu w tym artykule przedstawimy kilka sztuczek, dzięki którym w prosty sposób znajdziesz szalony adres IP w systemie Windows 10.

Czy adres IP Twojej sieci Wi-Fi i Twojego komputera jest taki sam?

Rzeczywiście, adres IP twojej sieci Wi-Fi i twojego komputera są zupełnie inne. Dzieje się tak, ponieważ adres IP twojego komputera jest już wstępnie ustalony, jak każdy inny sprzęt, taki jak telefon lub tablet, te urządzenia mają adres IP ustalony w celu może zidentyfikować, kiedy łączysz się z siecią internetową.

Z drugiej strony adres IP Wifi to ten, który jest nadawany komputerowi, niezależnie od tego, czy jest to komputer, telefon czy tablet, z którym można nawiązać połączenie bezprzewodowe. Oznacza to, że każdy z tych komputerów ma swój własny adres IP, ale podczas łączenia się z prywatną siecią Wi-Fi ta sieć przypisze ci inny adres IP do każdego komputera, który umożliwi bezpieczną nawigację w sieci internetowej.

Jak je odróżnić?

Jednym ze sposobów odróżnienia lokalnego adresu IP komputera od adresu IP Wi-Fi będzie wyszukiwanie lokalnego adresu IP przed nawiązaniem połączenia z siecią Wi-Fi.

Gdzie możesz znaleźć lokalny adres IP swojego komputera?

Aby znaleźć adres IP swojego komputera w systemie Windows 10, możesz wykonać dwie zupełnie różne metody, ale doprowadzą one do poszukiwanych informacji. Metody, które zastosujesz, będą bardzo proste, a informacje otrzymasz w ciągu kilku minut.

Ponadto pamiętajmy, że znajdź nasz lokalny adres IP na PCpozwoli to na wykonanie niektórych konfiguracji w celu ustanowienia połączenia z usługą internetową lub innej procedury. Oprócz znalezienia adresu IP swojego komputera, znajdziesz tam kilka bardzo ważnych informacji o swoim systemie Windows.

Menadżer zadań

Możesz znaleźć adres IP swojego komputera za pomocą menedżera zadań, o ile wykonasz kroki poprawnie, kroki, które musisz wykonać:

 1. Wejdź do menu Windows to jest w lewej dolnej części ekranu, która jest reprezentowana przez flagę Windows.
 2. W pasku wyszukiwania wpisz „Menedżer zadań”.
 3. Następnie wybierz „Menedżer zadań”.
 4. Teraz zobaczysz wyskakujące okienko, w którym będzie Ci dostarczać informacje o wydajności twojego komputeraale w którym będziesz musiał wybrać opcję „Plik”.
 5. Po kliknięciu pliku należy kliknąć „Wykonaj nowe zadanie”.
 6. Następnie pojawi się wyskakujące okienko, w którym należy wpisać następujące polecenie „ipconfig”.
 7. Później pojawi się kolejne wyskakujące okienko z informacje o ustawieniach IP systemu Windows i tam możesz znaleźć adres IP swojego komputera, który jest zarejestrowany jako „Adres IPv4”.

naucz się znajdować adres IP swojego komputera

Z narzędzia konfiguracyjnego

Inne sposoby na znalezienie adresu IP komputera z systemem Windows to opcja konfiguracji I że jest to również bardzo prosty proces do przeprowadzenia i oto kroki:

 1. Kliknij menu Windows lub flagę Windows w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. Wybierz opcję ustawień.
 3. Teraz kliknij „Sieć i Internet”.
 4. Następnie wprowadź opcję połączenia, niezależnie od tego, czy korzystasz z Wifi, czy Ethernet.
 5. Następnie kliknij nazwę używanej sieci połączeń.
 6. Teraz przewiń do sekcji właściwości i tam znajdziesz adres IP swojego komputera jako adres IPv4.

Dowiedz się, jak skonfigurować adres IP swojego komputera

Oprócz wyszukiwania adresu IP komputera, możesz również skonfiguruj go ręcznie w Windows 10 i to, co musisz zrobić, jest bardzo proste. Teraz powinieneś zrobić, co następuje:

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, to umieścić kursor myszy nad ikoną połączenia internetowego, która znajduje się w prawej dolnej części ekranu, obok opcji głośności komputera.

Tam pojawi się symbol Wi-Fi, jeśli jest to połączenie, które masz, lub jeśli nie pojawi się z ikoną ekranu komputera, który jest połączeniem kablowym. Już się tam znajdujesz, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknąć opcję otwórz Centrum sieci i udostępniania.

skonfiguruj ip swojego komputera

Następnie pojawi się wyskakujące okienko z informacją o nawiązanym połączeniu i tam należy wybrać sieć, z którą się łączyłeś, która znajduje się w sekcji „Połączenie” po prawej stronie. Ponownie pojawi się kolejne wyskakujące okienko, w którym się pojawi szczegółowe informacje o Twoim połączeniu iw tym oknie możesz skonfigurować adres IP, wpisując „Właściwości” na dole okna.

Następnie pojawi się kolejne wyskakujące okno, które będzie zawierało informacje o właściwościach podłączonej sieci i w którym należy dwukrotnie kliknąć „Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)”. Teraz pojawi się wyskakujące okienko, w którym możesz skonfigurować swój adres IP i w tym celu musisz wybrać opcję „Użyj następującego adresu IP”, aby umożliwić ręczne skonfigurowanie.

Po wybraniu opcji należy uzupełnić informacje, o które prosi, aby dokonać prawidłowej konfiguracji IP, a po wpisaniu danych trzeba będzie zaakceptować i konfiguracja Twojego IP będzie gotowa.

dołącz do naszego kanału telegram