Skip to content

Jak znaleźć kopię zapasową WhatsApp z Androida lub iOS?

17 de grudzień de 2021

Jedną z rzeczy, która najbardziej przeraża ludzi, jest utrata wszystkich rozmów prowadzonych w aplikacjach do obsługi wiadomości błyskawicznych. WhatsApp zapewnia rozwiązanie tego typu problemów za pomocą kopii zapasowych. Dzięki takim kopiom wszyscy użytkownicy osiągną wspierać każdą z rozmów zaczęli od swoich kontaktów.

Jest wiele osób, które często zastanawiają się, gdzie przechowywane są tego rodzaju kopie zapasowe. I, prawdę mówiąc, to bardzo dobre pytanie. Wkrótce pokażemy Ci, gdzie na telefonie komórkowym przechowywana jest kopia zapasowa WhatsApp, co zrobić, aby wykonać kopię zapasową kopii zapasowej WhatsApp i jak zapisać kopię na dysku Google.

Gdzie na telefonie komórkowym jest przechowywana kopia zapasowa WhatsApp?

Kopie zapasowe WhatsApp są tworzone i zapisywane automatycznie, kiedy tylko chcesz. Każda wykonana przez Ciebie kopia będzie przechowywana w jednym miejscu. To miejsce będzie takie samo, jeśli urządzenie mobilne, z którego korzystasz, ma system Android lub system operacyjny iOS. Zwróć uwagę, w których miejscach jest przechowywany Kopia zapasowa WhatsApp:

Na telefonach z Androidem

Aby te kopie czatów, które prowadzisz na WhatsApp, były w pełni zabezpieczone, twórcy aplikacji zdecydowali, że ta kopia nie zostałby zapisany na telefonie komórkowym. Jest to środek ostrożności, ponieważ gdyby telefon komórkowy został sformatowany, nie byłby w stanie odzyskać tych rozmów.

Dlatego wszystkie wykonane kopie zostaną zapisane w chmurze Dysku Google. Dysk Google, to jedna z wielu funkcji Google, która pozwala przechowuj wszystkie rodzaje plików. Aby więc zapisywać kopie zapasowe WhatsApp, musisz otworzyć konto Dysku Google.

Zaletą Dysku Google jest to, że nie musisz nic wydawać. Ta witryna do przechowywania jest całkowicie darmowa i jedyna, czego potrzebujesz otworzyć konto na Dysku Google to jest e-mail. Jednym z najlepszych e-maili do otwarcia konta Dysku Google jest usługa Gmail.

Z urządzeniami iPhone

To samo dotyczy urządzeń iPhone współpracujących z systemem operacyjnym iOS. Wszystkie kopie zapasowe, które tworzysz, aby zachowaj swoje czaty WhatsApp będą przechowywane tylko na Dysku Google. Oczywiście dotyczy to nie tylko Dysku Google, jeśli masz inne konta e-mail niż Gmail, możesz użyć tego adresu e-mail.

mobilny iphone

Jednak najbardziej zalecanym do użycia jest Gmail, ponieważ daje on 15 GB jako prezent do przechowywania plików. W przypadku, gdy zabraknie Ci tych 15 GB za darmo, możesz kupić więcej miejsca do przechowywania mieć w swojej chmurze. Za pomocą tego Dysku Google można również przesyłać obrazy, aby utworzyć ich kopię zapasową. Po utworzeniu kopii zapasowej nie będzie żadnych problemów z pobieraniem ani nic w tym rodzaju.

Co należy zrobić, aby utworzyć kopię zapasową kopii zapasowej WhatsApp?

Wcześniej mówiliśmy, że Dysk Google nie jest jedyną witryną serwera, która pozwala zapisz swoje kopie zapasowe WhatsApp. Witryny takie jak iCloud i „iCareFone” umożliwiają również zapisywanie kopii zapasowych konta WhatsApp. Zobacz, jak wykonać tego typu kopię zapasową z takich witryn hostujących pliki.

Z chmury iCloud

Zanim zaczniesz cokolwiek robić, musisz mieć już utworzone konto iCloud i powiązać je z WhatsApp jako środkiem, z którego będziesz korzystać. przechowywanie twoich kopii zapasowych. Mając wszystkie te rzeczy gotowe, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Znajdź aplikację WhatsApp
 2. Otwórz aplikację WhatsApp
 3. Naciśnij ikonę trzech kropek
 4. Przejdź bezpośrednio do „Ustawień”
 5. W ustawieniach przejdź do „Czaty”
 6. Następnie przejdź do „Kopia zapasowa”
 7. Wybierz opcję „Utwórz kopię zapasową teraz”, a wszystko będzie gotowe

logo icloud

Jeśli nie wiesz, WhatsApp również pozwala włącz automatyczne kopie zapasoweAby je aktywować, wystarczy wejść w miejscu, w którym jest napisane „Kopia automatyczna”. Następnie musiałbyś wybrać, jak często te kopie zapasowe będą tworzone.

Należy zauważyć, że WhatsApp wdrożył funkcję tworzenia skrótów do grupy lub kontaktu w telefonie komórkowym. Dzięki tym skrótom osiągniesz szybko reaguj na ludzi tych, z którymi rozmawiasz najczęściej.

Korzystanie z „iCareFone”

Tworzenie kopii zapasowych w WhatsApp przy użyciu „iCareFone” jako usługi hostingu plików jest nieco podobne do tworzenia iCloud. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ustawić swoje konto „iCareFone” jako domyślne dla przechowywać kopie zapasowe i wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom WhatsApp na swoim telefonie
 2. Naciśnij ikonę 3 kropek
 3. Wybierz opcję „Ustawienia”
 4. Następnie przejdź do sekcji „Czaty”
 5. Stamtąd przejdź do opcji „Kopie zapasowe”
 6. Ostatnią rzeczą byłoby naciśnięcie miejsca, w którym jest napisane „Utwórz kopię zapasową”

Jak zapisać kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google?

Odkąd widziałeś jak zapisywane są kopie zapasowe WhatsApp na innych serwerach hostujących pliki. Czas zobaczyć, jak wykonać kopię zapasową czatów WhatsApp z Dysku Google:

 1. Uruchom WhatsApp
 2. Przejdź do sekcji „Ustawienia” lub „Ustawienia”
 3. Następnie przejdź do „Czaty”
 4. Przejdź do „Kopie zapasowe” i kliknij „Zapisz na Dysku Google”
 5. Skonfiguruj wszystkie potrzebne rzeczy, a na koniec przejdź do „Utwórz kopię zapasową”

Jeśli masz problem z tworzenie kopii zapasowych, możesz sprawdzić swój problem w serwisie technicznym WhatsApp.