Skip to content

Jak zmodyfikować styl CSS szablonu WordPress – Zmień wygląd (przykład)

29 de styczeń de 2021

Dla wielu twórców blogów i witryn internetowych WordPress jest podstawowym narzędziem do szybkiego i łatwego aktualizowania treści witryny. Jednak w wielu przypadkach chcemy nadać naszej witrynie osobisty charakter dzięki projektom w różnych kolorach, rozmiarach czcionek i stylach.

Do tego możemy zmodyfikuj styl CSS szablonu WordPress. Ale co to jest CSS? Jak możesz użyć CSS, aby zmienić wygląd swojego bloga? Tutaj cię uczymy.

Aby rozpocząć, zacznijmy od zrozumienia, czym jest CSS. Krótko mówiąc, jest to plik arkusz z liniami kodu, które zapewniają styl różnym elementom HTML tworzącym stronę internetową.

Zmieniając wartości w różnych właściwościach i selektorach, możesz modyfikować wygląd strony. Pokrótce wyjaśniamy, jak stworzyć elegancki nagłówek CSS dla swojej strony internetowej i móc to zrobić zmodyfikuj styl CSS szablonu w WordPress.

Jak zmodyfikować CSS w szablonie WordPress?

Istnieje kilka sposobów edycji kodu CSS w WordPress, ale tutaj wyjaśnimy jeden z najłatwiejszych: za pomocą dynamicznego edytora samej aplikacji. Ta funkcja jest dostępna od wersji WordPress 4.7. Wystarczy kliknąć menu „Wygląd” → „Dostosuj” → „Dodatkowy CSS”, aby uzyskać dostęp do obszaru edycji CSS z dobrymi funkcjami.

Ale teraz, skąd wiesz, jakie elementy chcesz dostosować na swojej stronie? W tym celu użyjemy inspektor elementów z Twojej przeglądarki. Na przykład Firefox pozwala łatwo i łatwo modyfikować lub zmieniać tekst lub element strony internetowej.

W tym celu otwieramy stronę WordPress lub blog, którego wygląd chcemy zmienić i ustawiamy się na elemencie, który chcemy edytować, klikając prawym przyciskiem myszy, z rozwijanego menu wybieramy opcję „Sprawdź”. Otworzy się panel, w którym kod HTML tego elementu jest wyświetlany z jednej strony, a kody CSS, które nadają mu styl, z drugiej.

Nawet w tym samym panelu, gdy znajdziesz elementy, etykiety i selektory, które chcesz dostosować, możesz spróbować zmiana wartości właściwości chcesz, abyś mógł od razu zobaczyć jego wygląd po lewej stronie ekranu. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to przepisać CSS w WordPress.

kod programowania css

Jak nadpisać kod CSS w WordPress?

Teraz, gdy znasz już elementy, które chcesz edytować w CSS WordPress, wróć do wpisu i otwórz edytor dynamiczny. Następnie, napisz znacznik lub element, który chcesz zmodyfikować na podstawie tego, co robiłeś wcześniej w Inspektorze elementów przeglądarki. Na koniec umieść właściwości, które chcesz zmienić, i umieść nowe wartości niestandardowe. Nadaj swojej witrynie wygląd, który lubisz najbardziej!

Pamiętaj, że musisz podążać za strukturą kodu CSS widoczną w inspektorze elementów przeglądarki. Zaletą dynamicznego edytora CSS w WordPress jest to, że ułatwia edycję dzięki różnym funkcjom, takim jak podświetlanie kodu, które pomaga identyfikować klasy, tagi i wartości. Ponadto ma wbudowane automatyczne uzupełnianie tekstu i wykrywacz błędów podczas pisania.

Istnieje wiele właściwości, które można modyfikować odmień swoją stronę, Na przykład: możesz zmienić wygląd tytułów i podtytułów reprezentowanych przez tagi H1, H2,… Z właściwościami: między innymi rozmiar czcionki, rodzina tekstu, kolor, tło.

Możesz także łatwo umieścić lub zmienić FAVICON, tło pól formularza, kolor przycisków i tekst w nich. Nawet modyfikuj wygląd niektórych elementów przed akcją, takich jak: kolor elementów menu po najechaniu na nie myszą lub kliknięciu.

Jednak musisz uważaj na zmianę niektórych właściwości przynależność do określonych elementów kodu CSS. Ponieważ mogą one zmodyfikować i całkowicie zrujnować strukturę Twojej witryny. Niektóre z tych właściwości to między innymi szerokość, wysokość, dopełnienie, margines, pozycja, wyświetlanie. Jeśli nie możesz określić, do którego aspektu odnosi się właściwość, nie modyfikuj jej.

Teraz dostosowywanie swojego bloga lub witryny to bułka z masłem! Zaprojektuj swoją witrynę zgodnie z własnymi upodobaniami i edytuj nagłówek i stopkę w WordPress, aby była bardziej atrakcyjna dla odwiedzających.